(¯`¸·´¯)Yavrularım Doğdu(¯`·¸´¯)

N

NesCafe

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi NesCafe
arkadaşlar daha önce okuyanlar bilir kumru mutfağıma yuva yapmıştı bu sabah evden tk tık sesler geliyor ama şiddetli sesler önce çok korktum baktım kumru yerinde zıplıyor birde ne göreyim yumurtalar çatlıyor kendi doğumuma giderken bile bu kadar heyecanlamamıştım yumurtayı kırdı 1 tane si çıktı sonra 2. ve 3. o kadar değişik bir şeyki anlatamam yaşamak lazım ,çok küçükler 3 tane ler resminide koydum şimdi bir fikri olan varmı bulgur falan vermelimiyim su kumrum çıkmadı hiç dışarı 15 gün boyunca acaba şimdi çıkacakmı ne yapmalıyım bir fikir verin aç kalmasınlar

• Konu Sahibi NesCafe
Eğer balkondaysa bir kere etrafını ört yavru kuşlarla beslenen karga türü bir kuş var.ekmek içi verebilirsin.zaten şuanda anneleri besleyecek onları.su verebilirsin.veya ekmeği ıslak olarak verebilirsin.başka eşime sorup sana döneyim.

• Konu Sahibi NesCafe
ay çok güzeller maşallah nasılda poz vermişler allah bağışlasın

• Konu Sahibi NesCafe
yelizcim balkonda değil evin içinde girip çıkması için mutfağın camını açık bırakıyorum eşine şunu da sorarsan sevinirim eğer anneleri yemek bulmak için dışarı çıkarsa yavrular düşermi çünkü kombi yüksekte birde bir arkadaşım yakınına gidersen anne kızar çekip gider yavrular ölür demişti o yüzden ben yaklaşmıyorum ekmek bebekler için uygunmu acaba bilmemki yutabilirlermi

• Konu Sahibi NesCafe
bende ole bi sey duydum cok yaklasilirsa anne bebekleri oldurur ellerseniz ole diolar yalan mi degil mi blmiyorum ama cok tatilar masallah allah annelerine bagislasin ne guzel anne olmak kumru bir anne artik guzel bak emi onlara :)

• Konu Sahibi NesCafe
kızlar şimdi bir değişiklik oldu babaları geldi yavruların üzerine oturdu anneleri gitti annem söylemişti nöbetleşe durur onlar diye haklıymış ben benzerlikten bunu farketmemişim camıda kapatmışım baktım beni bekliyor açtım camı hemen girdi öteki gitti içim rahatladı valla benim birşey vermeme gerek yok gibi

• Konu Sahibi NesCafe
allahin hikmeti iste ne guzel anne gidiyor baba gelior baba gidiyor anne gelio cok guzel bi sey ya

• Konu Sahibi NesCafe
belin eger mutfak kapısı balkona açılıyorsa ekmek falan ısla , evde varsa bugday falan koy balkona o bulur yer ,yavruları elleme yuvayada fazla yaklaşmayın yavruları bırakabilir yada yuvadan atabilir.Çok güzeller yerim ben onları

• Konu Sahibi NesCafe
Eşim gelince sorucam onlar annelerinin ağzından yer daha küçükler.anneye ver diye demiştim onu.çok yaklaşınca tedirgin olur zaten anne belli eder sana.ama bırakıp gitmez diye biliyorum ben.düşmeye gelince etrafına yüksek birşeyler koyabilirsin.döncem sana.

• Konu Sahibi NesCafe
Eşim geldi diyorki sen yavrulara yem vermek için veya başka bir sebeple yaklaşırsan anne tedirgin olup yuvayı başka bir yere taşır veya terk edermiş.

• Konu Sahibi NesCafe
Selam canım yavruların hayırlı olsun annelerini ürkütmesen,z onlar yavrular yuvadan uçana kadar kalırlar .Sen onun görüp yiyeceği bir yere ekmek yada bulgur ve su koyabilirsin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…