yavru kedilerim koltuğu tuvalet sanıyor =(

Cizirti

Hala muhterem , pek muhterem
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2008
6.344
12.711
arkadaslar bana bir akıl verin benim kedim doğurdu 3 tane dünya tatlısı bebeğimiz oldu ama bi türlü kuma alıştıramadım koltuğu tuvlet niyetine kullanıyolar =(( üçü de böyle biri daha beter yatağima yaptı bugün gözümün içine baka baka kuma koştur koştur götürdüm ciyak ciyak bağirdi henüz çok küçükler hala annelerini emiyolar.. nasıl alıştırabilirim kuma. elimde deterjanlı bezle dolanmaktan canım çıktı bugün =( kıyamam ya canları çok yanıyo bi de tuvaletlerini yaparken çok bağiriyolar =(

canım bende de yavru var daha emzık dönemınde annesız kalmstı ben bakıyorum bı aydır
ben sık sık ılık pamukla kendım yaptırıyordum hep aynı yerde gazete ve eskı bezlerden bakım köşesi yapmıstım ona
şimdi kendi kendine oraya yapmaya alıştı kerata oynuyor geziyor çişi gelince doğru o bez parçası gazetelerin üzeirne yapıyor temizce hem de
bu tamamen içgüdüsel bişey sanırım ögretmek için onun hazır oldugu zamanı bekleyeceksin
ama korkma mutlka senin uğraşmana gerek kalmadan ögrenecek
biekre kokusunu belledı mı hep oraya yapıyorlar
mümkün oldgunca aynı yere tuvaletını yapmasını sagla
burnunu yaklastır koklat
alışacaktır daha küçükler demek ki

duyduğuma göre klorak ya da detarjan kokuları kediyi cezbediyormuş bu konuda. sen yaptığı yeri sildikçe o gidip oraya yapıyormuş. tabii pis kalacak hali yok. kedilerin sevmedikleri bir koku varmış petshoplarda satılıyor. psledikleri yeri temizledikten sonra sıkabilirsin. belki bir çözüm olur. bir de kumları çok küçük ve kirliyse yapmayabilirler.

X