Yavru Kedi Buldum..ama nasıl bakıcam...

zemus

Nirvana
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2008
3.735
20
arkadaşlar bugün sokağımızada yavru kedi bulduk..annesi diğer yavru kedileri almış gitmiş..bu sokokta çocukların ellerindeydi..günlerdir dışardaymışş
dayanamadım aldım eve ..ama nasıl beslicem bunu..
süt verdim henüz içemiyo bile.. yıkadım havluya sardım havluda annesinin memesini arıyo..
içim acıya nasıl beslicem bunu...
dışarı bıraksam annesi arar belki diyorum ama..bu seferde annesi gelene kadar çocukların oyuncağı olacak ve ölecek..
yardımlarınızı bekliyorum...

oyy kıyamam yaa ne tatlıdır şimdi..
biberonla yada damlalıkla besleyebilirsin zmusum..
bıraz çetrefilli olur ama değer ya..

Ay kıyamam ben ona şimdi eczaneden şırınga iğneyi al iğnesini çıkar içine süt koy ağzına damlat öyle içer o zaman

anneleri yavru kedisini hastalıklı diye seçip aralarından bırakırmış.ben öyle duymuştum.veterinere götürdünüz mü?

hernekadar kedi süt sever diye bilinsede verilmemesi gerekn bi besin ishal olur ve vücudu su kaybeder pet shoplarda yada veterinerlerde yawru kediler süt satılıyor fazla pahalı degil ama onu alana illa süt içsin diyorsanız sütü suyla karıştırıp öyle içirin ama mutlaka bi veterinere götürün sizi yönlendiricekdir.

ay canım kıyamam ben o kediciğebenimde var yavru kedilerim geçen sene bir kedim vardı anneli öldü ben baktım çok küçüktü canım eczaneden şırınga al iğnesini çıkar şırınganın içine sütü koy hafif fafif içir. biraz alışsın böyle sonra ekmek içini sütle batırıp çok küçük küçük parçala kedicin ağzına ver ekmek parcacıklarını. böyle böyle alışır daha sonra kücük bir kaba koyarsın öyle kendi kendine yemeye başlar kolay gelsin canım sana kediciğede ALLAH sağlık versinopuyorumnanaktan

bende küçük kedilere cok baktım şırıngayla beslerdım hep tabı sutu sulandırıpta verıcen bırde uyudugu yere bır şise sıcak suyu eskı bır toz bezıne sarıp yanına koy onun sıcaklıgını annesı zanneder hem üşümez, hem bağırmaz..rahat uyur

Tatlım öncelikle böyle güzel bir davranışta bulunduğun için tebrik ederim seniŞeniz
Hayvanlar hiç dayanamadığım,acı çektiklerinde içimi yakan canlılar çünkü

Aşağıdaki linkte ihtiyacın olan bir çok soruya cevap var,incelersen yardımcı olacaktır sana.
Minişten haberlerin devamını bekliyoruz.
ŞenizŞeniz

kediler hakkında herşey yaramapatiler'de...

Yavru nasıl şimdi.

2 saatte bir süt içmesi gerek ama direk saf süt değil. Bir çay bardağının 1/3 ü süt kalanı su olacak şekilde az miktar şeker katılıp ılık olarak yavruya verilmesi gerek kedi biberonları var. öğünden 15 dakika sonra karnının yanlarına baş parmak ve işaret parmağıyla çok baskı yapmadan ileri geri oynatarak tuvaletinin yapılması sağlanması. Eğer tuvaletini yapamazsa ölür. Bulunduğu ortam sıcak olmalı. Sıcak bir su şişesi üzerine örtü sererseniz anne sıcağı sanıp üstünde uyur.

X