Yatsı namazını kaçırma hastalığına çare

mutebessim89

bu da geçer yahu!
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2014
367
269
Biliyorum çok üzücü bir durum bir takım meşguliyetleri bahane ederek gece kalkar kılarım deyip saat kurup yatsı namazını geceye bırakmak
Bilmem sizler yapıyor musunuz ilk başlarda çok masum ve yapılabilir olan bu durum zamanla kaosa dönüşüyor önce yatsı namazını geceye bırakmak alışkanlık haline geliyor sonra gece yarı uykulu Namazlar başlıyo daha sonra ara ara namaz kaçmaya başlıyo ve sonunda günlerce yatsı namazını kaçırır hale geliyor insan işte Tebrikler tuzağa düşmüş oluyo insan... işte bende bu konu da silkelenip kendine gelmek isteyenler vardur belki diye açtım bu konuyı hadi destek olalım birbirimize

En güzeli zamanında vaktinde kılmak bende sabah namazlarına uyanamıyorum bir düzen kuramadım gece uyuyamıyorım sabahta uyanamıyorum ezan okunmadan hazır ol bekle abdestli ben işim yoksa bu şekilde bekliyorum çokta sevabı var ezan okunur okunmaz kılıyorum

Kesinlikle öyle ama nefsin tembeliğini önlemek için burda birlikte bir gayret ekibi kurarız diye düşünmüştüm mesela ezan okunur okunmaz kılan bırdan haber verir bu da gayrete sebeb olur

Nasıl gidiyor yatsılar?

En güzeli hemen kılmak... Bende çok zorlanıyorum ama bu ara biraz daha iyiyim Allahın izniyle..

Uykum gelince çok zorlanıyorum.. sünneti terkederek başlıyor, kılmadan yatmaya kadar gidiyor sonu..

Rabbim kabul etsin inşallah devam etmeyi nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…