yatarken neler giydiriyoruz.

cilekk

Kücük adamIna asIk..
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2007
6.895
21
Artik yaz geldi geliyor evlerde iyice isindi.Dün gece ilk defa bebegimi corapsiz yatirdim,zaten odamiz sicacikti ama gece o kadar cok uyanip ayaklarini kontrol ettimki.belkide gereksiz yere evham yaptim kendime.

Sizler nasil yatiriyorsunuz?hala coraplari varmi ayaklarinda yoksa cikardinizmi?

Ben yatirirken;icinde alttan citcitli kisakollu yada askili bady giydirip üzerinede pijama giydiriyorum.

yuppiii

buna bayılıyorum çünkü pijamalarınıo giydirirken inanılmaz keyif alıyorum..

yatağından alınca sıcacık hissediyorum onu incecik pijamalarıyla..

ben çorapları çoktaaan çıkardım.. ince penye pijama giydiriyorum üstünede..

çooook çok tatlı oluyo..

canım bende senin gibi alta tek kat, üste iki kat giydiriyorum, henüz çorapsız yatırmadım, ama havaların iyice ısınmasını dört gözle bekliyorum, deniz çıplak dolaşmayı çok seviyor çünkü, ev sıcaksa ve üstü kapalıysa evhama gerek yok

yuppiii

buna bayılıyorum çünkü pijamalarınıo giydirirken inanılmaz keyif alıyorum..

yatağından alınca sıcacık hissediyorum onu incecik pijamalarıyla..

ben çorapları çoktaaan çıkardım.. ince penye pijama giydiriyorum üstünede..

çooook çok tatlı oluyo..

evet cok sevimli oluyorlar pijamayla.tam yemelik luyorlar yani:)

canım bende senin gibi alta tek kat, üste iki kat giydiriyorum, henüz çorapsız yatırmadım, ama havaların iyice ısınmasını dört gözle bekliyorum, deniz çıplak dolaşmayı çok seviyor çünkü, ev sıcaksa ve üstü kapalıysa evhama gerek yok

bende dün ilk defa corapsiz yatirdim ama sabaha kadar neler kurdum aklimda neler.bazen cok evham oluyorum hakim olamiyorum kendime.

bizim evimiz cok sicak oluyor gün icindede genelde ciplagiz benim denizimde cok seviyor.

Birde babanem erkek bebeklerin ayaklari iyi tutulmaliki gaz olmasin derdi.

buda aklimda cok kalmis galiba ayakalari üsüycek diye cok korkuyorum.

çorapla uyumak beyin hücreleriNi öldürüYOr!!. italya'da yapılan bir araştırmaya göre çorapla uyuyan insanların beyin hücrelerinin öldüğü saptandı. özellikle kış aylarında bu olay kaslarda ağrı ve hissizlik olarak kendini daha da belli ediyor..

bi sitede buldum bunu..

eşim dedide şimdi bende dalga geçtim ama varmış hakkaten..

tsk,ler estelcim duymamistim bunu hic.

bundan sonra minik ayaklar fora demekki:)

çorapla uyumak beyin hücreleriNi öldürüYOr!!. italya'da yapılan bir araştırmaya göre çorapla uyuyan insanların beyin hücrelerinin öldüğü saptandı. özellikle kış aylarında bu olay kaslarda ağrı ve hissizlik olarak kendini daha da belli ediyor..

bi sitede buldum bunu..

eşim dedide şimdi bende dalga geçtim ama varmış hakkaten..

hadi yaaa
ben çoraplarımı çıkarmak şurda dursun paçalarımıda çorabın içine sokarak uyurum
pijamam biraz yukarı sıvansa kesinlikle uyuyamam
bu aralar pek bir unutkanım
caba benimde yıllardır beyin hücrelerim öle öle aklımmı azaldı nekafamçokkarıştı

hadi yaaa
ben çoraplarımı çıkarmak şurda dursun paçalarımıda çorabın içine sokarak uyurum
pijamam biraz yukarı sıvansa kesinlikle uyuyamam
bu aralar pek bir unutkanım
caba benimde yıllardır beyin hücrelerim öle öle aklımmı azaldı nekafamçokkarıştı
:roflol::roflol::roflol:

öldüüüm gülmekteeen

valla bizim ev o kadar aşırı sıcak oluyorki ben kısa kollu alttan çıt çıtlı body ve kısa çorapla tutuyordum.havalar ısınınca kaloriferler kapandı dolayısıyla bizim eve kış yeni geldi :) o yüzden içinde atlet niyetine bir çıtçıtlı body,üstüne pijama,ayağından kısa çoraplarını hiç çıkaramıyorum ben,çünkü hemen soğuyuveriyor ayacıkları kuzumun

anaaaaaa :1shok:
çorap çıkarmak mı :1shok:
pijemamı giydirmek :1shok:

ben nası yazsam bilemem ki :çok üzgünüm:
2 adet biri kısa kollu biri uzun kollu badi
üstüne normal badi
altında külotlu çorap kısa çorap ve eşortmanı

yatarkende kalkarkende böle
kalkınca bide yelek giydiriyom

yatarken yorganınıda boynuna kadar örtüyom

ayyyyy ben napıyommm :eek:klava:

anaaaaaa :1shok:
çorap çıkarmak mı :1shok:
pijemamı giydirmek :1shok:

ben nası yazsam bilemem ki :çok üzgünüm:
2 adet biri kısa kollu biri uzun kollu badi
üstüne normal badi
altında külotlu çorap kısa çorap ve eşortmanı

yatarkende kalkarkende böle
kalkınca bide yelek giydiriyom

yatarken yorganınıda boynuna kadar örtüyom

ayyyyy ben napıyommm :eek:klava:

canim cok olmuyormu böyle?

üzerimiz bizimde hep iki kat olur ama birisi illaki kisa kollu yada askili bady olur.

alt hep tek kat oluyor evde..

biz iki ayliktan buyana pijama giyiyoruz ,ya tulum yada alt üst olanlardan

güzelim sizi okuyunca zaten çok olduğunu anladım
fakat bende bi koca var
nerdeyse yorgana saracak
bide geceler hala soğuk burda
yatak odam kuzey ve güneş almıyo ısınmıyo
açıkcası kalerüferde kapalı gün boyu işte olduğumdan
kısacası serin oluyo
nasıl ince giydirirm benim üşüdüğüm bi evde
bazen bende tek kat yapayım alışsın diyom ama
koca faktörü engelliyo:1no2:

zeynacım bebeğin üşümüyorsa biraz azalt bence.yaznı okuyunca 'şaşırmışın sen' dedim kaydirigubbakcemile3 ama ev serin diyorsun,üşücekse tabi giydirceksin başka çare yok

hmm evin serinse normal o zaman.
bendeki kocada cocugu soyma derdinde ona kalsa coktan
corapsiz yaticaktitda zor engelledim.birde ne kadar dogru
bilmiyorum ama,ben Deniz`i hep kendime göre ayarliyorum.
yani üsüyorsam hemen bi kat daha giydiriyorumterlemissemde
cikartiyorum.

ben altına çıtçıtlı bady kısa veya uzun kol ,üstüne pijamaları o kadar ,altında tek kat çorap ..pijama

bazen ayaklı bazen ayaksız ,ama muhakkak çorap giydiririm ,hele bi yaz gelsin o zaman çıkar çoraplar

heralde tam kestiremiyorum şimcik..ama şöylede bişey var ve buna inanıyorum,nasıl alışırsa öyle

gider..eltimin kızını bebeklikten beri kat kat giydirdiler lahana gibi ,çoıcuk 2 yaşında hastalıktan

kurtulamıyor ,o burnu hep akar ,hep gripli ,iğneler ,ilaçlar ,çocuk bi lokma bişey kaldı

hastalıktan,kayınvalidem melisi ne zaman görse ah kızım üstüne bi yelek giydir der ,ama ben yalnıza

uykudan kalkınca giydiririm bi on dakika sonra çıkartırım..öyle alıştırdım sıcak olunca huysuzlanıyo çok

illa soyuncak keyfi gelmesi için..bizde durumlar böyle..

doğduğundan beri heme hemen aynı giyimi
çıtçıtlı bady külotlu çorap ve ayaklı tulumlardan.gece mümkün olduğunca ayaklı tulumlardan giydiriyorum ara ara külotlu çorabı çıkartıp kısa çorap giydiriyorum ama o da ev çok sıcaksa.evin derecesi bu arada sürekli 20 derecede muhafaza ediyoruz.
bende senin gibiyim çilek durunun giyimini kendime göre ayarlıyorum ben üşüyorsam bir kat daha terliyorsam ona göre ince .. zaten doktormuzda söylemişti senden hep bir kat fazla olmalı diye :))

aksama kadar kombı yanmayan bır evde aksam gelınce yaktıgımız ıcın bıraz serın oluyor evın ıcı ve benım kocam da zeynanın kocısı gıbı cocugu sarıp sarmalayanlardan

alttan cıtcıtlı badı ve kılotlu corap
ustune bırer kat penye alt ve ust takım
ama ustune uyku setının yorganı ve ınce bır battanıye ortuyoruz cunku tek hamleyle ustunu acabılme yetısıne sahıp pasamız
bende ıstıyorum havalar hemen ısınsada cıbıl cıbıl dolastırsam dıye

arkadaşlar siz uyanınca yelek giydirmiyomusunuz...

yada giydiriyosanız biraz sonra çıkarıyomusunuz..

bız gun ıcınde uyanınca yelek gıydırıyoruz
ama sabah kalkınca anneanneye gıtmek ıcın hazırlandıgımız ıcın
ustumuzu degıstırıp montumuzu gıyıp cıkıyoruz

ama sabah kalkınca hemen emzırıken uzerıne dogru battanıyesını cekıyorum

X