yastık kılıflarınız kirlenmesin tavsiye edilir

HanimKelesimiGetir

SüperAnneAnne
Pro Üye
20 Mart 2008
140.409
209.976
60
Arkadaşlar artık yaz geldi insan haliyle terliyor onun içinde yastık kılıfları daha çok kirleniyor.
Benim önerim yastıklarınıza 2 tane kılıf takın,başımız terlediği için haliyle yastıklara işliyor, daha çabuk kirleniyor, ve sararma yapıyor.
Kirlenmemesi için ben 2 tane kılıf takıyorum bu sayede yastıklar daha temiz kalıyor,ve sonuçtan memnun kalıyorum sizlerde deneyebilirsiniz sevgiler a.s.

bende öyle yapıyorum birde pamuk yastıklar daha az terletiyor elyaf yastıklara göre bir deneyip sizde görün biz adanadayız sıcak ter okadar fazlaki gecen sene cok rahattım pamuk yastıklar yüzünden

evet ben de öyle yapıyorum ayrıca janete de katılıyorum gerçekten elyaflar çok terletiyor ben de eşime pamuk yastık verdim çok terliyor diye :)

Bende iki kilif kullaniyorum ama benim yastiklarim yun..Baska kullanmam ben baslarda kim ugrasacak onun yunuyle temizligiyle havalandirmasiyla diye tembellik etmem ragmen sonra sonra daha saglikli buldugum için yastiklarimi yun yaptik...icinden haric iki tane kilif kullaniyorum ki iç patiskasina ter gecmesin diye.....sengözlerimebaksanab yerimseniben

evet zaten çoğumuz altına beyaz üstünede renkli yastık kılıfı olmak üzere çift kullanıyoruz.

annem hep söyler yastıkta pamuk yorganda yün yorgan olmalı diye ama kolaylığı nedeniyle çoğumuz yapay ürünleri kullanıyoruz maalesef ama yinede dikkat etmeye çalışıyorum.

Evet ben de altına beyaz üstüne renkli kullanıyorum canım... Güzel fikir uygulamayanlar için... Şeniz

bende öyle yapıyorum birde pamuk yastıklar daha az terletiyor elyaf yastıklara göre bir deneyip sizde görün biz adanadayız sıcak ter okadar fazlaki gecen sene cok rahattım pamuk yastıklar yüzünden

Bizde pamuk yastık kullanamıyoruz sağlıklı olanda o aslında
Ama alıştık elyaflara başkasında yatamıyoruz
Birde benim yastık fobim var her yastıkta yatamıyorum :roflol:

heleki eşiminki cok kirleniyor mecburen hep degişiyorum ama uzun bi yastık oldugundan kılıfıda kirleniyor normal ebatları 50 cm
kaynanam eski usul yapmış uzun kılıflarda kısa geliyor eşimde başka yastıkta yatmaz

bende yün yastık tercih edenlerdenim. her yaz onları boşaltır yüzlerini yıkar yünlerimide havalandırırım. yüzünün dışında 2 yastık kılıfı kullanıyorum bende.

annemde öyle yapardı:1rolleyes:
iyi fikir
ee artık benimde bir evim olduğuna göre bende yapmalıyım
:1hug:

bende çift kılıf kullanırım.alttaki streç penye üsttekide pamuklu.çarşafımda aynı alttastreç üstte pamuklu çarşaf.hem üstteki çarşaf kaymıyo.genelde tek kişilik nevresim takımı alıp çarşafı ortadan diktiririm kenarlarınada lastik geçirtirim.daha kullanışlı

havlu strechler varya zaten onlardan kullanıyorum bende hem carsafını hem kılıfını,
onların ustunede nevresımlerı,
yanı bende yaz kıs cıft yastık kılıfı ve çarsafı kullanırım,

a.s.a.s.a.s. Merhabalar bende yıllardır çift yastık kılıfı kullanıyordum geçenlerde bir misafir yastığı alayım dedim biraz indirim vardı yastık elyaftan ve kendinden çift kılıflı çok hoşuma gitti ve aldım çok kullanışlı ve memnunum :1hug:

benimde eşim çok terliyor ve her haftasonu kılıfını geçtim yastık yıkıyordum.ama yataşın micro fit yastık koruyucusunu aldım ve çok memnunum.aynı şekilde su geçirmez alez aldım ve yatağımıda kurtardım.bundan sonra misafir yastıklarımada kullanıcam böylece her misafirden sonra yastık yıkamak zorunda kalmayacağım.herkese tavsiye ederim.

arkadaşlar ben küçükken hatırlıyorum annemin mis gibi tertemiz bembeyaz kanaviçe işlemeli yastık örtüleri vardı onları sererdi yastıkların üstüne eskiden daha güzeldi herşey siyah beyazda olsa rengarenk şimdi hayat ama tat yok eskilerdeki gibi herkes eskiye özlem duyuyor nedense

X