Aile Planlaması Yasminnn

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

sevgicik_38

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2010
68
0
merhaba kızlar ben direk konuya gırmek ıstıyorum.1.5ay once normal dogum yaptım ben suan kanamam fılan herseyım bıtmıs durumunda.bugun doğum kontrol hapı yasmını aldım ılk defa kullanacagm bızım küçük kullanım klavzunu yırttı nasıl kullanacagımı bılmıyorum.tablet 21tane.ve tabletın arkasında pazartesı salı carsamba .... dıye gunler yazılı.bu ne anlama gelıyor sızce?bırde adet tarıhımı bılmıyorum dogumdan sonra eskı gıbı adet gormedım henuz dogum kanamam 10gun once bıttı bıraz beklemek ıstedım.adet ne zamn gorecegım bılmıyorum.adet gormedıgım zamanlarda yanı sımdı bu zamanlardamı hapı kullanmaya baslayacam?artı gunde kac tablet ıcecegım ?adet gordugum anda hapı kullanmaya gene devam edecekmıyım? yoksa bırakacakmıyım kanama bıtene kadar hapı ıcmeyecekmıyım?lutfen bu konuda cok bılgısızım 1 tane bebegım var yeterlı oldugunu dusunuyoruz bu yuzden sızden yardım ısıtıyorum tsk ederım...yorumlarınızı beklıyorum...

canım öncelikle doktora danışman lazımdı...
doğum kontrol hapları genelde adetin 1. günü veya 3. günü kullanılmaya başlanır.... ama sen henüz adet olmamışsın...
bir de hamile ollup olmadığından eminmisin... dr buna da bakıp öyle yazıyor hapı...
hapın arkasındaki yazan günlerin sebebi unuttuğunu farketmen için.. mesela pzar günü pzar yazan tableti pazartesi günü pazartesi yazan tableti atacaksın ki unutursan farkedebilesin...
21 tane hapı kullandıktan sonra 1 hafta ara verip 1 haftanın soonunda yeniden başlayacaksın...
bu 1 haftalık arada adet de görmüş olacaksın...ama yine de seninn mutlaka dr a sorman lazım...

ayrıca burada yasmin kullananları bulabilirsin
http://www.kadinlarkulubu.com/kadin...nanlarin-paylasim-alani-120.html#post17160471

burada da ilacının prospektüsü var
Yasmin 21 Film Tablet - İlaç Prospektüsü

Doktoruna danış, büyük ihtimalle emzirdiğin sürece başka yöntem önerecektir. zaten ilk reglini beklersen hamile bile kalırsın:) genelde emzirdiğin sürece pek regl olmuyorsun. ben ilk bebeğimde 5 ay , 2. bebeğimde 8 ay regl olmadım.

bu arada "süt korur" lafına da inanma! regl olmasan da hamile kalabiliyorsun. kuzenimin başına geldi maalesef...

X