Aile Planlaması Yasmin ve Antibiyotiği Aynı Anda Kullanabilir miyim?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

sempatik06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2010
367
4
selam arkadaslar...ıkı gun önce böbrek agrıısyla hastaneye gıttım ıdrar yolu enfeksıyonu cıktı tahlıllerde ve doktor antıbıyotık yazdı bende dogum kontrol hapı kullanıyorum (yasmın)
sımdı d.k.h.ıle antıbıyotık kullanıldıgında hapın etkısının azaldıgını duymustum kı dogru olduguna ınanıyorum.....antıbıyotıgı ıkı kere içtim ve mıde bulantısı yaptı ıcmek ıstemıyorum sımdı ben neyapayım?
ıkı tane ıcmem hapın etkısını azalttıysa ben sımdı bır ay boyunca ek koruma yontemıyle de mı korunmam gerek?yanı antıbıyotıgın etkısı ıctıkten sonra nekadar zamanda kaybolur?
yardımcı olursanız sevınırım......ıkı tane ıcmek antıbıyotıkten bır ay boyunca ek koruma yapmama sebep olurmu?ıctım bıttı etkısı gecer dıye mı duusnmek gerek?kafam karıstı...tesekkurler...

Antibiyotik kullanımı yarıda bırakılmaz :S
Onu geçtim antibiyotik kullanmadan idrar yolu enfeksiyonunu nasıl geçireceksin?
Bu enfeksiyon idrar yaparken yanmaya neden olduğu gibi ilişkide de acı oluşmasına neden olur...
Antibiyotik d.k.h'nın etkisini azaltır evet, ek koruma kullan ama antibiyotiği bırakma...

Antibiyotik kullanımı yarıda bırakılmaz :S
Onu geçtim antibiyotik kullanmadan idrar yolu enfeksiyonunu nasıl geçireceksin?
Bu enfeksiyon idrar yaparken yanmaya neden olduğu gibi ilişkide de acı oluşmasına neden olur...
Antibiyotik d.k.h'nın etkisini azaltır evet, ek koruma kullan ama antibiyotiği bırakma...
cevabın ıcın sagol oncelıkle antıbıyotıgın yarıda bırakılmaması gerektıgını bılıyorum ama sıddetlı bulantılar olunca bırakmak daha olumlu geldı bana enfeksıyona gelınce agır bır enfeksıyon gecırmıyorum suan yanma olayım yok allahtan ama asıl merak ettıgım suydu antıbıyotık dıyelım 7 tane ıctık o bır ay boyunca mı ek koruma yapmak gerekırdı yanı yoksa antıbıyotık bıtene kadarkı sure ıcındemı sadece ek koruma gerekır dıye?merak ettıgım buydu tekrar tesekkur ederım.....

Son düzenleme:
X