Aile Planlaması yasmin korumasında 1 ay demek 1 kutu mu demek??

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

yasmin7

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2010
48
0
benim çok acil bir sorum var.yasmin kullanmaya yeni başladım aldıgım eczane koruma 1 ay sonra baslar dedi,prospektüste 1 haftadan sonra baslar diyor.Sanırım garanti olması için ilk kullananlarda 1 ay sonra diyorlar peki bu 1aydan kasıt 1.kutunun bitmesimi?ben 1.kutuyu bitirip 7 günlük ara vermeden 2.kutuya geçicem adet görmek istemedigim için,ek korunmayı ne zaman kesmeliyiz?? Bir de hapı bırakmak istersem kullandıgım kutu bitene kadar kullanıp mı bırakmalıyım o konuda hiç bilgim yok?? hapı nasıl bırakmam lazım çok uzun süre kullanmak istemiyorum acıkçası. cevaplarınızı bekliyorum

korunma için 1 hafta yeterli deniliyor ama garanti olsun diye 1. kutu bitene kadar ek koruma uygulayın yani ilk kutu bitince koruma kesin başlar. hapı ne zaman bırakmak istediğinizi siz bilirsiniz ama kullandığınız kutuyu yarım bırakmayın çok zararlıymış hormonlar için

çok teşekkürler.peki hapı bırakıcam ya mesela,korunmasız ilişkiden sonra bidaha hiç içmezsem olurmu?yani son ilişkiden sonra bi kaç gün daha kullanmak gerekli mi?

çok teşekkürler.peki hapı bırakıcam ya mesela,korunmasız ilişkiden sonra bidaha hiç içmezsem olurmu?yani son ilişkiden sonra bi kaç gün daha kullanmak gerekli mi?

sorunuzu anlamadım yani siz sadece 2 kutu içip ilacı bırakacak mısınız

sorunuzu anlamadım yani siz sadece 2 kutu içip ilacı bırakacak mısınız

uzun süre kullanmak istemiyorum.2 veya 3 kutuda bırakıcam.demek istedigim;3. kutuda bırakmak istedim 3.kutunun son hapını içtim yani bıraktım ve korunmasız ilişkiye girdim birdahada içmedim,gebe kalma ihtimali varmı? yoksa,örneğin bırakmaya karar veridigim günden 1 hafta öncesinden itibaren korunmak mı gerekli?

bıraktıktan sonra birkaç gün daha korur diye biliyorum ama madem 2-3 kutu kullanacaktınız keşke hiç başlamasaydınız boşuna hormon dengeniz bozulur

:18:canımsın adet görmeyi neden istemiyosun onunda faydası var vucutuna şişlik yapar cok zararları vardır hemde öyle ilaclar kilo ve sitres yapıyo yinede sen bilirsin

:18:canımsın adet görmeyi neden istemiyosun onunda faydası var vucutuna şişlik yapar cok zararları vardır hemde öyle ilaclar kilo ve sitres yapıyo yinede sen bilirsin
1 kereye mahsus adet görmek istemedim ters bir zamana denk geliyordu da :)

yasminde korunma 1 hafta içinde başlıyor ilk kutuda hamile kalmazsın canım :) ama sakın hapın düzenini bozma egerkı adet gecıktırmekse amacın adet gecıktırıcı kullan.

Kuzum ne demek adet görmek istemiyorum?
Ben de istemiyorum ne yapayım vücuduma zarar mı vereyim?
O iki kutuyu ara vermeden birleştirmenin ne kadar zararlı olduğunu biliyor musunuz?
Kafanıza göre kullanmayın şu ilaçları. Ara verilecek diyorsa bir nedeni vardır değil mi?

yazdıklarınızı okudum da bendede bu yasmin kullanımıyla ilgili bi talihsizlik oldu dediğiniz gibi 1 haftada etkisini gösteriyor galiba. ben 1buçuk sene kadar düzenli olarak yasmin kullandım sonra bıraktım tekrar başladım ve birinci kutuya başladıktan 2gün sonra ilişkiye girdim ve hamile kaldım doktor bana süre konusunda bişey söylememişti bu yüzdenmi hamile kaldım?

Ben 20 gündür yasmin kullanıyorm ve ilk defa kullanıyorum.Bir aylık da evliyim.Ben bugün ilacı attıktan 5/6 saat sonra kusma oldu.Daha önce olmamıştı ilk defa kustum acaba ilac etkisini kaybeder mi?Kaybederse ne yapmam lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…