Aile Planlaması yasmin dogum kontrol hapını unutmak ve hamilelik hakkında konusmaya ihtiyacım var:(

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Tostikdana

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2010
893
701
merhaba hanımlar
2 aylık yeni evliyim yasmın d.h. kullanıyorum 4 cü kutu dün bitti. reglimin 3 günü baslamıstım ilk kutuya neyse pek düzenli içmiyorum. atıyorum bi gece 22,30 bi gece 24,00 bi gece 01,00 gibi genelde maksimum 2 saat oynuyor geçen hafta ise perşembe günü hapı yuttucam zaman çarşamba gununun hapını yutmadıgımı gördüm ama çarşamba günü hap yutmustum ya pazartesinin hapını almadım ya salının yani bi gün içmeyi unutmusum perşembe gunu yine tek doz alıp devam ettim şimdi hapımın sadece unuttugum o çarşamba gunu kaldı onuda yutmadım 21 gün oldu bi eksikle umarım adet olurum. çünki hazır degilim ev iş evlilik hersey bi taraftan üzerime geliyo. evlendim evleneli 2 kez adet gördüm ve bu haftada 3cü adetimi görmem gerek inş olurum benim anlamadıgım yasmın 7 gün koruma saglıyo da 1 gün neden saglamıyor? içimden bi ses hamilesin ve adet görüyosun diyor son 1 aydır yapadıklarımı sayıyorum kızlar mide bulantısı son 2 haftadır aşırı uyku idrarım birden geliyo birden sıkıstırıyo beni eskiden hiç böyle degildi şimdi yurudugum yerde anında tuvalete gitmem gerekiyo zor tutuyorum 2 gündür gögüslerim şişti akıntım çok fazlaydı 1 aydır. test yaptırmaktan korkuyorum. dahasımı evet hamileysem dogum kntrol hapı kullandım antibiyotik kullandım mr a girdim radyosyana maruz kaldım :KK43: düşündükce uykularım kaçıyor :KK43: daha ablam ısrar ediyor git doktora bi alttan baksınlar kontrol ettir kendini diyor ve ben cok cekiniyorum :KK50::KK50::KK50::18::KK43:

ayyy kız hamilesindir belkiii
neden korkuyosun
belkide annecik olucaksınn
tedirgin olma
öğrenince mutlu olursun emın ol

ayyy kız hamilesindir belkiii
neden korkuyosun
belkide annecik olucaksınn
tedirgin olma
öğrenince mutlu olursun emın ol

çok çok seviyorum cocukları ve allah ım isteyen herkese nasip etsin banada nasip eder inş ama henüz degil gerçekten bunu kaldıracak gücümün oldunu hiç sanmıyorum ama içimde cok garip bi his var hem adet görüp hemde hamile kalanlar varmış neyle korunucamıda şaşdım :KK43:

kızlar ilginiz için tesekkürler ama ben bilgi amacıyla sonucu yazayım
adet oldum 1 günlük unutma ve düzensiz içmeme ragmen
yinede hamilelik testi yapıcam bilemiyorum :S

Merhaba sssssss, doğum kontrol hapının kullanma klavuzunu okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim. İlacı unuttuğunuzu hatırladığınız anda aynı günde iki ilaç almak anlamına gelse dahi içmeniz gerekir. İkiden fazla ilaç unuttuğunuz durumda ilacın koruyuculuğunda azalma başlar. Onun dışında 4. kutu itibariyle koruma %100'e ulaşır. Hormonal dengenize doğrudan etki ettiği için de ilk aylarda mide bulantısı gibi ya da halsizlik gibi yan etkiler yapması normaldir. Ayrıca mide bulantınız, halsizlik, sürekli uyku hali ve idrar tutamama durumları strese de bağlıdır. Anladığım kadarıyla yoğun bir dönem geçirmişsiniz. Umarım bu 4 ayda bahsettiğiniz tüm tedirginlikleriniz ve stresli haliniz ortadan kalkmıştır. Sevgiler

X