Yasmin doğum kontrol hapı

AdaDefneTek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2022
74
9
30
Kızlar merhaba. 8 yıllık evliyim evlilik hayatım boyunca doğum kontrol hapı kullanmadım. Normalde adetlerim düzenlidir ama bu sene ilk kez sorun yaşıyorum iki buçuk aydır adet olmayınca dr yasmin doğum kontrol hapı verdi 21 gün boyunca kullan kutu bitince adet olacaksın dedi. Sorum şu , yasmin bi doğum kontrol hapı korunma yöntemi sonuçta. Benim reglimi nasıl söktürme etkisi olabilir ki ? Lütfen bilenler cevap yazsın çıldırmak üzereyim adet olamadığım için

Kızlar merhaba. 8 yıllık evliyim evlilik hayatım boyunca doğum kontrol hapı kullanmadım. Normalde adetlerim düzenlidir ama bu sene ilk kez sorun yaşıyorum iki buçuk aydır adet olmayınca dr yasmin doğum kontrol hapı verdi 21 gün boyunca kullan kutu bitince adet olacaksın dedi. Sorum şu , yasmin bi doğum kontrol hapı korunma yöntemi sonuçta. Benim reglimi nasıl söktürme etkisi olabilir ki ? Lütfen bilenler cevap yazsın çıldırmak üzereyim adet olamadığım için
21 gün boyunca kullandığınız Yasmin hapları yumurtalıklari uyarı verecek ve 21 günden sonraki 10 gün içinde adetiniz sökülecektir. Evet korunmaya da yarıyor ama adetleri de düzene sokuyor. Tabi doktor bunun yerine adet söktürücü iğne de yapabilirdi ama gerek duymamış. Ama evet Yasmin adet söker

Yıllarca kullandım yan etkisi en az olan ilaçtır yasmin. İlla doğum kontrolü için veriliyor diye bir şey yok. Düzenli regl olmak içinde kullanılır özellikle pcos hastalarında. Ama çocuk düşünüyorsanız bunu doktorunuzla paylaşın farklı ilaçlar verir.

Doktorum çocuk düşündüğümü bildiği halde bu ilacı verdi. Öncesinde duphaston adında progrstreron içeren ilacı kullandırdı o fayda etmeyince demekki sende östrojen eksik deyip Yasmin i verdi bugün buna başladım

Doktorum çocuk düşündüğümü bildiği halde bu ilacı verdi. Öncesinde duphaston adında progrstreron içeren ilacı kullandırdı o fayda etmeyince demekki sende östrojen eksik deyip Yasmin i verdi

Yıllarca kullandım yan etkisi en az olan ilaçtır yasmin. İlla doğum kontrolü için veriliyor diye bir şey yok. Düzenli regl olmak içinde kullanılır özellikle pcos hastalarında. Ama çocuk düşünüyorsanız bunu doktorunuzla paylaşın farklı ilaçlar verir.
Dr ultrasonda baktı ne kist ne pko bişey göremedi demekki östrojen eksik sende dedi. O yüzden yasmini verdi

Doğum kontrol haplarının tek amacı koruma değil. Regl düzensizlikleri, hormon düzensizliklerinden kaynaklanan cilt sorunları sebebiyle de verilebiliyor. Zaten hormonlarınızda sorun varsa çocuk sahibi de olmanız zor, 1 ya da birkaç ay düzene soktuktan sonra gebelik için ilerletecektir.

Merhaba arkadaşlar bugün aşılama.icin başvurduk tahlil alttan muayene sonucu Yasmin ilacı da verdi..ama okuduklarimda olumsuz seylerde yazıyor..birde yumurta spremnicin takviye ilaç verdi dktr..cuma.hsg çekincem bakalım

merhabalar bende klomen sonucu kist oluştu geçen ay duphaston kullandım bu ayda yasmin verdi kist kaybolsun die ve aşırı çocuk istiyoruz bu durumda bunu kullanmak hiç mantıklı gelmiyor ama başka ne yapabiliriz ki dok ne derse uymaya çalışıyorum mfk takip ediyorum onun bi sürü takviyesini aldım düzenli kullanıyorum ama korkunç geçen bi süreç Allahım hepimizin kucağını doldursun inş

merhabalar bende klomen sonucu kist oluştu geçen ay duphaston kullandım bu ayda yasmin verdi kist kaybolsun die ve aşırı çocuk istiyoruz bu durumda bunu kullanmak hiç mantıklı gelmiyor ama başka ne yapabiliriz ki dok ne derse uymaya çalışıyorum mfk takip ediyorum onun bi sürü takviyesini aldım düzenli kullanıyorum ama korkunç geçen bi süreç Allahım hepimizin kucağını doldursun inş
Niye mantıklı gelmiyor? Kistle çocuk sahibi olmak daha sıkıntı değil mi?

kesinlikle sıkıntılı ama kendi haline bırakıp korunma verseydi kist gitmezmiydi neden vucüda boşa horman veriyoruz
Bahsettiğiniz kist hakkında bilgi sahibi değilim ama bazı kistlerin kitleye yani kansere dönüşme olasılıkları da yüksek. Keşke vücudumuzda yer almaması gereken her şeyi zamana bırakıp yok edebilsek de mümkün olmuyor bazen.

Mfk takviyeleri işe yaradı mı acab

X