Yasmin doğum kontrol hapı ve etkileri

tarzpir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2022
196
42
27
Arkadaşlar merhaba geçen ay Yasmıne başladım, yan etkıleri de olmaya başladı gecen ay zaman zaman mide bulantım oluyordu. 5 gün felan yoğun ishal yaşadım. Sonra aram oldu o ara ilişki yaşamadım bitimine ilişkim oldu. 2. Kutuya başladım ama başladığımdan beri sabah akşam aşırı mide bulantım var sürekli afedersiniz ağzıma geliyor mide özütü. Napıcagımı bilmiyorum ,normal bulantı normalmiş te buna anlam veremıyorum. Hamilelik olabilir mi sizce, bu gibi bir durum yaşayan oldu mu?

He bu ara 1 .5 haftadır da yoğun griptim antibiyotik kullanmadım ama

Hepsinin herkeste etkisi farklı, bende dediklerinizin hiçbiri olmadı ama yan etkilerinde vardır muhakkak. Düzenli kullandıysanız verilen 7 günlük arada da koruyor, %99 korur, risk her zaman var. Ama hapın size yaramamış olması daha muhtemel geldi bana.

Bende 10falan oldu bırakalı ve 21 gün boyunca hep adetliydim .Yasmin bittikden sonra da devam etti 5 6 gün falan

Doktora gozuktunuz mu 21 gün adet fazla değilmi, benim düzenimi çok bozdu. Yasmın kullanan arkadaşlarım var hiç böyle şeyler görmemişler. Bulantı sanırım Östrojen fazllıgından oluyomuş yani bulantısı çok olanı hap çok etkılemıyomuş bu da biraz korkuttu

Ben de aynılarını yaşadım. Özellikle geceleri çok yoğun mide bulantısı yapıyordu ilk kutuda. İkinci kutuda da 2-3 gün yaptı. Fakat duygu değişimleri falan ilk kutu gibi yoğundu yine. Sizde bulantı ve diğer şikayetler çok fazlaysa doktora danışın ilacı değiştirir belki

Benım ılk kutuda azdı, ıkıncı kutu yanı bu ay cok yoğun geçti. Hatta annemler hapa guvenme bu kadar da olmaz hamıle mısın felan dıyorlar:) Çünkü ılk kutuda baş donmem felan olmadı takıp ettıgım ıcın kendımı bılıyorum. Heralde hapı değiştiririm ,bünyem kaldırmıyor heralde

Merhaba arkadaşlar ben kistim var diye yasmin kullanmaya başladım yanı sirada evlenmek uzereyim 3 aya kadar şimdiden kisti yok edelim dedim ama demez olaydım. Bulanti falan yazanlar olmus hic biri değil bana yaptığı ben 1 ay düzenli kullandım her gun kedi kopek gibi sudan sebepten sevgilimle birbirimizi yedik heleki dikkatli bir insan degilse sevgiliniz yada eşiniz dokunsalar ağlıyor ve yukselip iniyorsunuz devamlı. Ben hergun ağlıyorum her gun soyledigi seyleri sorun problem haline getiriyorum didişip duruyoruz oda bıktı bende sonra kendi kendime kalinca beni terk edicek beni sevmeyecek korkulari yasiyorum, halbuki onun bunu yaşaması gerekir. Bu ilaç piskolojimi ve hayatimi mahvetti. Hep mutsuzum evlilik icin 3 ay var ve ben bunlari yasiyorum düşünün kendimle ve sevgilimle savasiyorum cok yoruldum bu duygu durum degisikliginden eger kullanmaya devam edersem sinir sitres beni kesin kanser edecek ve gelinliğim çöpe.

Diğer soruda da yazdım, hapı değiştirtin doktorunuza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…