Aile Planlaması Yasmin doğum kontrol hapı kullanım

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ecem_2233

Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2012
10
0
arkadaşlar 23 yaşındayım ve gecen aydan beri yasmin doğum kontrol kullanmaya başladım. ancak adet günlerim anlamadığım bir şekilde kayıyor ve çözemedim bu durumu yardım istiyorum bilen birinden ya :KK43:(

doktorumun dediği adetin kanamanın oldugu ilk gün kullanmaya başlayacaksın dedi.. bende oyle yaptım..

ben normalde 9 unda adet oluyorum. mayıs ayında 9unda adet oldum ilk gün başladım kullanmaya. 21 tane hap vardı. hepsini kullanım 29unda bitti ve 2 haziranda adet oldum. diğer ayları hesapladığım zaman sürekli kayıyor adet günüm. anlayamadım bunu arkadaşlar. neden kayıyor böyle. yardımcı olabilecek birisi var mı ? bu ay 9 unda değil 2sinde oldum. umarım iyi anlatabilmişimdir yaa. yardımlarınızı bekliyorum kızlar. bide son olarak bu hapın etkisini gösterip göstermedigini nasıl anlarız bi testi falan var mı ? çoook teşekkür ediyorum..

canım ben kullandım ama benim adetim düzensizdi benim ilaç bittikten 4 veya 5 gün içinde geliyordum hata bir ara yarım bıraktım ara kanamam oldu. adetin düzenliyse hormonlarla oynadığı için öyle olabilir işe yarayıp yaramadığını anlayamazsın aynı saatlerde içmen gerekiyor bir arkadaşım hap kullanırken hamile kaldı sadece 1 gün unutmakla o yüzden çocuk düşünmüyorsan dikkatli ol

canım bu hapın özelliği bu.
21 tanesi bittikten sonra en geç 4-5 gün içinde kanamanın gelmesi gerekiyor.
doktorum bana öyle demişti.
1 hafta ara verip tekrar kullanıcaksın dedi 2. pakete.
ara kanama da yapabilir endişelenme dedi.

arkadaşlar 23 yaşındayım ve gecen aydan beri yasmin doğum kontrol kullanmaya başladım. ancak adet günlerim anlamadığım bir şekilde kayıyor ve çözemedim bu durumu yardım istiyorum bilen birinden ya :KK43:(

doktorumun dediği adetin kanamanın oldugu ilk gün kullanmaya başlayacaksın dedi.. bende oyle yaptım..

ben normalde 9 unda adet oluyorum. mayıs ayında 9unda adet oldum ilk gün başladım kullanmaya. 21 tane hap vardı. hepsini kullanım 29unda bitti ve 2 haziranda adet oldum. diğer ayları hesapladığım zaman sürekli kayıyor adet günüm. anlayamadım bunu arkadaşlar. neden kayıyor böyle. yardımcı olabilecek birisi var mı ? bu ay 9 unda değil 2sinde oldum. umarım iyi anlatabilmişimdir yaa. yardımlarınızı bekliyorum kızlar. bide son olarak bu hapın etkisini gösterip göstermedigini nasıl anlarız bi testi falan var mı ? çoook teşekkür ediyorum..

hmm canim9 günü beklemicen ama..adetin basladigi ilk gün hapa basliyosun..

hapi 21 gün kullandin bittimi diyelimki sali bitti..

ertesi hafta carsamba diger pakete basliyon..

o 7 gün icinde geldigi kadar gelir zaten ..
birde hap kullandiktan 2-3 ay sonra rutine geciyo..

sevgiler..

bende kistlerim için ilk kez yasmine başlıycam hastalandığım ilk günü.
yan etkileri çok oluyor mu bu hapın arkadaşlar?

bende kistlerim için ilk kez yasmine başlıycam hastalandığım ilk günü.
yan etkileri çok oluyor mu bu hapın arkadaşlar?

her dogum kontrol hapinda olanlardan..

belki sismanlatir ama bünyenede bagli..

iyi yönleri de var..

cildini güzellestirir, tüyleri azaltir, adet sancilarini keser, düzene sokar vs..

korkma okadar insaAllah hersey yoluna girer..

her dogum kontrol hapinda olanlardan..

belki sismanlatir ama bünyenede bagli..

iyi yönleri de var..

cildini güzellestirir, tüyleri azaltir, adet sancilarini keser, düzene sokar vs..

korkma okadar insaAllah hersey yoluna girer..

ohh sivilcelerim çok geçirir inşallah. doktorum da cildin güzel olur demişti.
tüylerim azalsın sevinirim.
adet sancım çok fazla oluyor. o da geçerse memnun kalırım.
inşallah kistime faydası olur hapın canım. teşekkür ederimm...

ohh sivilcelerim çok geçirir inşallah. doktorum da cildin güzel olur demişti.
tüylerim azalsın sevinirim.
adet sancım çok fazla oluyor. o da geçerse memnun kalırım.
inşallah kistime faydası olur hapın canım. teşekkür ederimm...

zaten sivilcedir tüydür erkeklik hormonlarindan kaynaklanan seyler,

birkac aya cildin düzeli inan ve agrilarada birebir geliyo..

adeinde düzene giriyo..

benim doktorum rahim agzi kanserinden bile korunuyosun hapla demisti..

insaAllah en kisa zamanda atlatirsin..

sevgiler..

doktor bana kistlerimden dolayı vermişti bende kilo artışı olmadı aksine verdim 3ay kullandım haftaya gidicem kontrole bakalım

doktor bana kistlerimden dolayı vermişti bende kilo artışı olmadı aksine verdim 3ay kullandım haftaya gidicem kontrole bakalım

aynen banada kistlerim için verdi canım. 3 ay kullan gel kontrol edelim dedi.
kilo almamana sevindim.
senin de kistlerin çikolata kistimi?

canım bu hapın özelliği bu.
21 tanesi bittikten sonra en geç 4-5 gün içinde kanamanın gelmesi gerekiyor.
doktorum bana öyle demişti.
1 hafta ara verip tekrar kullanıcaksın dedi 2. pakete.
ara kanama da yapabilir endişelenme dedi.
Bu hapi bende duydum ve merak ediyorum, acaba kilo aldiriyormu?
Ayrica kulanan arkadaş bana düğünüme bir ay once başlamalisin dedi. Bu dogrumu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de doğum kontrol hapına başlamayı düşünüyorum ama illa ki doktorun önerisi ve doktor muayenesi olmak zorunda mı? Yasmin alıp kullansam bir risk var mı ne düşünüyorsunuz yasmin kullananlar olarak?

merhaba ben adet düzensizliği yüzünden yasmin kullanmaya başladım fakat hapın tüm yan etkilerine ihtiyacım var :KK1: yani yıllardır kilo almak için uğraşıyorum sonra göğüslerim küçük ve sivilcelerle de başım dertte ilacı kullanan ve gözle görülür bir şekilde bu değişiklikleri kendinde farkeden var mı varsa ne kadar sürede değişiklik olur acaba?

ben normalde 9 unda adet oluyorum. mayıs ayında 9unda adet oldum ilk gün başladım kullanmaya. 21 tane hap vardı. hepsini kullanım 29unda bitti ve 2 haziranda adet oldum. diğer ayları hesapladığım zaman sürekli kayıyor adet günüm. anlayamadım bunu arkadaşlar. neden kayıyor böyle. yardımcı olabilecek birisi var mı ? bu ay 9 unda değil 2sinde oldum. umarım iyi anlatabilmişimdir yaa. yardımlarınızı bekliyorum kızlar. bide son olarak bu hapın etkisini gösterip göstermedigini nasıl anlarız bi testi falan var mı ? çoook teşekkür ediyorum..[/QU

CANIM ENDİŞELENMENE HİÇ GEREK YOK İLACI KULLANMAYA BAŞLADIGINDAN İTİBAREN ARTIK ADETINİN HER AY AYNI TARIHTE OLMASI BEKLEMEN HATA OLUR ..CUNKU ARTIK VUCUDUN ILACA GORE HAREKET EDIYOR YANI HER AY 21. İLACINI ICTIKTEN SONRA 3-4 GUN ICERISINDE ADET GORECEKSIN YANI HER AY ONE KAYACAK TARIHIN NORMAL YANI :KK1::KK1::KK1:

Son düzenleme:
selamlar :KK71:
ben yasmine yeni başladım bugün 8. gün
adetin 2. günü kullanmaya başladım acaba koruyuculuğu başlamısmıdır :44:

Merhaba benimde 2 tane kmıştım var 27 yaşındayım doktor yasmin hapı verdi adetin birinci günü başla dedi başladım bugün 10. Gün oldu ama hala kanamam devam ediyor normalde benim son günler az gelir sekizinci günde tamamen biterdi bu hapı kullandığımdan beri sanki hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor anlamadım hafif mide bulantısı ve sancım oluyor ama günlük işlerime engel olacak kadar değil. Benim adetim bitti de şu an ara kanama yan etkisini mi yaşıyorum gerçekten bilmiyorum;( valla abdest de alamıyorum kanama durmadığı için fenalardayım bir ay daha kullanmamı söyledi doktor bitince. Bakalım 7 gün ara verip tekrar başlayacağım birinci kutum bitince. Benimle aynı durumda olan var mı aranızda? Cildime de iyi geldi onu da demeden geçmeyeyim.

X