Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı kullananlar

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

1kkk

Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2018
25
26
30
Merhaba Arkadaşlar 2 yıllık evliyim geçen yılımı yasmin hapını kullanarak geçirdim. yaklaşık 7-8 aydır Hapı içmiyorum Hapı bıraktıktan itibaren 4 ay sonra Adetim kesildi. Doktora gittim Yumurta Tembelliği yapmış ilaç Kilo artışına sebeb oldu 1 yıl içerisinde 10 kilo aldım Evlenmeden önce her ay Düzenli Adet görüyordum bu ilaç beni maf etti... Benim gibi sorun yaşayanlar oldu mu?

Hiç duymadım canım öyle bir şey. 4 ay sonra mı yapmış tembellik ? Ben 4 yıl qlairista kullandım bırakınca falan hiç sorun yaşamadım. Birde başka doktora mı görünsen acaba

Hiç duymadım canım öyle bir şey. 4 ay sonra mı yapmış tembellik ? Ben 4 yıl qlairista kullandım bırakınca falan hiç sorun yaşamadım. Birde başka doktora mı görünsen acaba

O kadarını bilmiyorum. 1 yıl kullandım ilacı 7 aydır filan içmiyorum bıraktıktan sonra bir 3 ay geldi geçte olsa 37.38. günde oluyordum. hapla 28 günde bir geliyordu. 4 aydır da gelmiyor. bir doktora gittim kistin filan da yok sana neden bu ilacı vermişler dedi yumurtlamıyorsun dedi hormonsal dedi gelmesini bekliceksin dedi. sonra bir doktara daha gittim o da aynı şeyi söyledi ve tarlusal verdi ve 20 gün sonra muayeneye git dedi şehir dışındaydım o sırada. sonra günüm geldi ve olmadım tekrar başka doktora gittim o da aynı şeyi söyledi bu ilaçın yumurtaları tembelleştirdiğini ve bu tembellikten aşırı kilo yaptığını tüylenme yaptığığını ve akıntıların çoğaldığını söyledi. o da Biteral ve tarlusal verdi bu ilaçlar bitince adet görüceksin dedi. adetin ilk günü de glokofen e ve diana ya başlayıp adetin 4. günü direk yanıma gel dedi bugün oldum işte 3 gün sonra gidicem bakalım neler olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…