Yasmin doğum kontrol hapı kullananlar deneyimlerinize ihtiyacım var

Pamuk_sekeri

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mart 2021
99
84
38
38 yaşındayım ve 3 tane evladım var şuana kadar hiç doğum kontrol hapı kullanmadım. Yasmin i tavsiye ediyorlar bitkiselmiş galiba nasıl olur acaba kullananlar memnunmusunuz? Koruyuculuğu yüzde kaç?

Bitkisel derken?

Koruması %99, 2 yıldan fazla kullandım sorun yaşamadım. İllaki yan etkisi var ama bana mantıklı gelen bi korunma yöntemiydi

38 yaşındayım ve 3 tane evladım var şuana kadar hiç doğum kontrol hapı kullanmadım. Yasmin i tavsiye ediyorlar bitkiselmiş galiba nasıl olur acaba kullananlar memnunmusunuz? Koruyuculuğu yüzde kaç?
Merhaba spiral taktirmadan once ve hamile kalmadan once kullanmistim ilk evlendigimde. Toplaminda yaklasik 3 yil kullandim ve hc sorun yasamadim. Biraktiktan 1 ay sonra da hamile kaldim :) yasmin bence en iisi hic bir yan etki yasamadim. Dogum kontrol heplarinda onemli olan her gun ayni saatte kullanmaniz. Bu koruyuculugu cok etkiliyor. Ben kacrmiyim die alarm kurmustum her gun ayni saatte aliyodum. Fakat yine de spiral oneriorum. Sonucta duzenli olarak ilac giriyor her gun vucudumuza. Cok uzun sure kullanildiginda illaki tahmin edemedigim bi etkiye sebep olabilicegini dusunuyorum. Son 2 yilimi spiralle gecirdim. Riskli gunlerde dahi dikkat etmiorum cok rahat ettim.

X