Aile Planlaması Yasmin doğum kontrol hapı için yardımcı olur musunuz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

papatyaozge

özge
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2010
134
2
39
merhaba arkadaslar ben yaklaşık 1 senedir yasmin kullanıyorum..onuda bi eczacıda çalışan bir tanıdık tavsiyesi ile evlendikten sonra içmeye başlamıştım kii hiç doktora gitmeden birisi söyledi die ilaç içmekte büyük yanlış bu ayrı mesele...neyse bugün annem bana yemin verdirdi ne olur içme dedi dokto dinledim tv de zararı çok doğ.kont haplrınn dedi eşimde sen bilirsin dedi kararsız kaldım bu kadar kesin başka korunma yöntemide varmı bilemedim..sprail için doktora gitmştık ilk evlendğim zaman doğum yapmaya takılmaz takarsamda çok acı çekersin dedi eşim izin vermdi takmadık şimdi karasız kaldım ne yapsam kızlr :85: siz böyle sorunla karsılaştığız zamn ne yaptınız...

ben de 7 aydır kullanıyorum ama bu zamana kadar bir şey olmadıysa bundan sonra da olmaz heralde:)

bende buara tv de görüyorum doğum kontrol hapından dolayı hastanelik olan
bende tırstım açıkçası :18:

ya ben o programı izledim.aynı zamanda oyunculuk ta yapan biri çıkmış millete korku salıyor.Yanındaki uzman doktor bile tepki verdi kadına 100binde bir olacak bişey gösterip milleti korkutmayın.doğum kontrol hapları biçok şeye faydalı hatta hayat kurtarıcıdır dedi.İnsanları yanlış yönlendiriyorsunuz dedi
sanırım kadın kafa karıştırmayı ve korku salmayı başarmış.doktorun dediği oldu.
ama ben doktorun söylediklerin ciddiye aldım açıkçası...
Doğum kontrol hapları iyidir bana göre...

ben 1 yıl kullandım ve bıraktım aylar önce,koruyor kullandığım sürecede bi sorunla karşılaşmadım ama doktor bir aile büyügümüz kullanmamamı söyledi,yumurtalığı üşengeç yaptığını söyledi.ve bir bayan olarak doğurganlığınıza bu kadar yüklenmeyin erkek korunsun dedi.bırakalı 5 ay oldu sadec2 ay adet gördüm.eşim mesleğinden dolayı daha bilgili ve kesinlikle kullanmama karşı.

3 yılı aşkın süredir kullanıyorum...hiç bir zararını görmedimaksine kistlerimden kurtuldum hap sayesinde......ablamda 2 sene hapla korundu bıraktığı ay hamile kaldı

işte hepimizin farklı bir geçmişi var bu ilaçla iyi kötü hep aklım karıştı annemde erkeğin korunması taraftarı ..sen tas kavuğundanmı çıktın yavrum dioo

bakalım ben bi kadın doğumcuya gidiym bari

canm bende 8 ay kullandım bir zararını görmedim ama şimdi eşim korunuyor bakalım nolcks

ben de kullandim evlendikten sonra 7 ay boyu. zaten pko hastasi oldugum için bana iyi oluyor yumurtaliklarima yararli ve onun sayesinde hasta oluyorum.

bu ay almadim birakim cunku artik bebek istiyoruz, bu sebebten adet gecikecek bunu biliyorum ama bidahaki aylar adet gorecek miyim onu bilmiyorum!

canm adas umarım bbeişi kucagına alırsın evet pko lu isen hap sana iyi gelir hamiş kalırsan adet olmazsın canm

bekarken de 9 ay felan diane 35 kullanmlistim bilmiyorum pko da var kilo sorunu da var, yumurtaliklar da sorunlu. kolay kolay olmucak gibi gorunuyo.

Birde burda pko topicindeki yazilanlari okudum da içim çok karardi herkes ne kadar ugrasiyor

Ben 9 yıl korundum bir yan etkisni görmedim.Ama hep doktor kontrolunde kullandım.

Canım bende pco luyum.9yıl kullandım.ilacı bıraktıktan sonra ikinci çatlatma iğnemde bebişimiz geldi.İçini ferah tut Allah en kısa zamanda bebişini göbişine koyar inşallah canım.Hakkında hayırlısı olsun.

Ben uzun süredir Yasmin kullanıyorum ama düzenli kontrolümü de oluyorum...
Birisi önerdi diye doğum kontrol hapına başlanmaz...
Önce tahlil yapılır ve dr vücuduna en uygun olan hapı önerir sana...
Kafana göre hap kullanmak da neyin nesi?
Kontrolünü ol ve ona göre başla dr tavsiyesi ile...

evet doktora gitmeden ilaç içmek büyük cahillik ve ben böyle bişeyi nasıl yaptım bilmiyorum..ben asla böyle dikkatsizlik yapack biride değilim demekki o an saflık anıma denk geldi ...ben en iyisi doktora grnyim aslında hiç d.kontrl hapı kullanmk istemiyorum acaba en zararsız ne olur bu korunmanın ilaç yada iğne olarak

Dr'a git kontrol ol canım onlar sana senin için en iyi ve zararsızını önereceklerdir...

selam kızlar.kafama takıldı çok sormak istedim..ben geçen bayramda mantar için doktora gittiğimde doğum kontrol hapını sormuştum almak istiyorum diye..bana hiç tahlil filan yapmadan yasmini önerdi bende aldım kullandım.ama sanırım bana yan etki yaptı.göğüslerim çok şiş ve acıyo ılacı kullanmaya başladığımdan beri hiç geçmedi..2 gün oldu ilaç biteli hastalanmadım da :S ne zaman geçer bu ağrılar? bu tip yan etki yaşayanınız oldu mu?

Tahlil yapılmadan herhangi bir ilaca başlandığında böyle oluyor malesef...
Ben tahliller ile başladım Yasmin'e ve çok şükür hiç yan etkisini görmedim...
Göğüslerde şişlik yaptığını duymuştum, dr'a danış bence...
2 gün olduysa daha adet başlamayabilir. Ben hapı bıraktıktan sonra 4. ya da 5. gün oluyorum mesela...

sagol canım 1 2 gun daha bekliyim öyle gidicem doktora sanırım..

bende 2,5 yıl kullandım.gecen cuma başlamam gerekiyordu yeni kutuya başlamadım.eşim korunacak artık..son 1 aydır sol bacagım agrıyordu haberleride izleyince korktum değer mi diye düşündüm degmez bıraktım gitti bundan sonrasında hayırlısı neyse o olsun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…