Yasemin ilacından böyle olması normal mi?

Sevimsizpamukseker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2022
621
3
23
Ben doktora gittim hormonlarım da herhangi bir sorun olmadını söyledi düzeltmek için Yasemin ilacını verdi ilk ayımı kulandım 11:40 içiyordum bazen de evet bir kaç dakika geç içiyordum ama 12yi geçmedi
3 gündür almıyorum ama adetimin bittikten 16 gün sonra tekrar oludum bu normal mi?
Böyle olursa almayacağım bir daha almasam sorun olur mu?

3 gündür almıyomuşsunuz düzensizlik yapma nedeni sizin bırakmış olmanız ara kanama yapabilir normal ama kafanıza göre bırakmak asla doğru değil hormon ilacını

Kutu bitmeden bırakırsanız tabiki adet olursunuz. Siz neden yarıda bıraktınız ki?

Ben ilacı adetimin 4 günüde başladım 21 gün kulandım sonra bıraktım 3. Gün olduğunda adetim oldu ama temizlik sürem 16 gün bu normal mi demeye çalıştım
Bence normal 2. Kutunuz için. Çünkü normalde bıraktığınızda regl oluyorsunuz ama ilk kutuya reglnin ilk günleri başlamanız gerekiyor. Bundan sonra artık 7 günlük arada olmaya devam edersiniz düzeniniz 21 günde 1 olmuş olur

P
Peki 7günlük arada olunca 8.gün mü içilmeye başlanıyor 7.gün oldu zamana mı oluyor kusura bakmayın rahatsız ediyorum

P

Peki 7günlük arada olunca 8.gün mü içilmeye başlanıyor 7.gün oldu zamana mı oluyor kusura bakmayın rahatsız ediyorum
Yok ne demek, evet 8. gün. Benim hapım Perşembe bitiyor yani son tableti Perşembe alıyorum. Cuma cumartesi pazar pazartesi salı Çarşamba Perşembe ara veriyorum cuma tekrar başlıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…