yaşamaya değer herşey

willedwoman

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2016
1.334
2.689
39
merhaba arkadaşlar,

Aranızda yeniyim kişisel gelişim sayfasını ziyaretçi olarak sık sık takip ediyordum. ve kendimi motive etmek amaçlı üye olup topik açmaya karar verdim. iki kızım var 33 yaşındayım kamuda çalışıyorum. üniversite öğrencisiyim. Bu topikte, okuduğum kitapları, izlediğim filmleri, kızlarımla (12 ve 6 yaş) paylaşımlarımı evimle ilgili düzenlemelerimi iş hayatında ve kişisel yaşamımda karşılaştığım problemleri ve çözümleri ve aynı zamanda ikinci kızımdan sonra aldığım 20 kiloyu verme ve sporu hayatıma yerleştirme konusunda vermiş olduğum mücadelemi paylaşmak istiyorum. sizlerden de motivasyon konusunda destek bekliyorum.

günaydın arkadaşlar,

elimden geldiğince her sabah bir gün öncesini paylaşmak istiyorum sizlerle,
11.03.2019
*1400 kalori ile günü kapattım şimdilik hedefim günlük 1500 kaloriyi aşmamak
*10 bardak su içtim hedefim günlük 12 bardak
*20 dakika yürüyüş yaptım günlük hedefim 60 dakika spor

*kızlar benim cildim çok kuru ve hassas bir arkadaş tavsiyesi ile loreal paristen mucizevi yağ aldım iki gündür kullanıyorum. şimdilik iyi gibi sonuç hakkında bilgilendirme yaparım.

*büyük kızım 12 yaşında maalesef sedef hastalığı var araştırdım saf aloe vera özü çok iyi geliyormuş bu hastalığa, sağ olsun bir arkadaşımdan rica ettim dün 5 dal göndermiş içindeki özü çıkarıp buz dolabına koydum her gün yatmadan yaraların üzerine süreceğiz inşallah iyi gelir. bu konu ile ilgili bilgisi olanlar tavsiye verirlerse çok mutlu olurum.

*yeni bir kitaba başladım Debbie Macomber Küçük mucizeler dükkanı. yaşam şekilleri karakteristik özellikleri ve farklı farklı sıkıntıları olan 4 kadının bir örgü dükkanında yollarının kesişmesini anlatıyor. şimdilik güzel gidiyor bakalım.

*6-7 nisanda vizeler varmış kafamı toplayabilirsem bugün biraz ders çalışcam.
*küçük kızım ana okulunda yarın aile etkinliği olacak çocuklarla hep birlikte bez çanta dikip süsleyecez. akşam iş çıkışı malzemeleri alıcam.

*kızlar para yönetimi konusunda çok zayıfım bu konuda kendimi eğitmem gerekiyor sizdende destek bekliyorum.

bugünlük bu kadar kendinize iyi bakın.

günaydın arkadaşlar,

12.03.2019

*dün arkadaşım aradı biraz canım sıkkın öğleden sonra izin alsan biryerde oturup dertleşsek dedi. tamam dedim oturduk dertleştik biraz rahatladı onun içinde benim içinde çok iyi oldu. eminim gecenin bir yarısı arasam gel sana ihtiyacım var desem iki eli kanda olsa gelir. bir insanın hayatında gerçek dost gerçek arkadaş çok önemli hepimize iyi insanlar biriktirmek nasip olsun.
*dün diyeti bozdum kızlar ama bugün devam edicem inşallah.

*çarşıya inmişken vadeli mevduat hesabı açtırdım artık her ay maaşımın bir kısmını harcamadan bu hesaba atıcam. sonrada kuru takip edip döviz düştükçe dövüz alıp yükseldikçe bozdurucam bu şekilde birikim yapmaya karar verdim. benim en büyük hatam her ay harcama yaptıktan sonra param artarsa birikime atarım düşüncesinde oluşummuş hiç artmıyordu bu şekilde. olması gereken önce birikime atıp kalanı harcamakmış.

merhaba:) bende konunuzu takipteyim..
ben bugün diyetimi çok fena ayarı bozdum.
maaşını ay sonuna kadar idare et. harcama defteri yap neye harcadığı yaz. gereksiz alışverişleri sil. kalani da birikime aktar derim. bunun için hedef koymalisin:)

merhaba,
diyeti dün bende çok fena bozdum ama bugün devam arada kaçamaklarımız olsada devam edelim. birikim konusunda haklısınız yazmak çok önemli yoksa nereye gidiyor belli olmuyor.

merhaba,
diyeti dün bende çok fena bozdum ama bugün devam arada kaçamaklarımız olsada devam edelim. birikim konusunda haklısınız yazmak çok önemli yoksa nereye gidiyor belli olmuyor.
bence dene birikim yapan burda konu var takip edebilirsin ben bazen bakiyorum ama paranin birikimi iyi biliyorum. 500 liralik bir elbise mi begendim.. onu hesabina girişebilirim. çikolata almak amaciyla kumbara kurup o elbise için zayiflamaya koyardim bunu eminim ki hayata geçirmem gerek.
diyeti bi türlü beceremiyorum spor konusunda iyiyim. aşiri yapmam lazim..

Günaydın kızlar,

13.03.2019

*küçük kızımın okulunda aile etkinliği vardı oraya katıldım çok güzel çok eğlenceli oldu çocuklarla birlikte bez çanta süsledik.
*diyetim hala sıkıntıda yine iradesiz davrandım
*harcamalarıma dikkat etmeye başladım iyi gidiyor bakalım.

merhaba kızlar,

15.03.2019

*büyük kızım okulunda öğrenciler arasında yaşanan bir problemden bahsetti. akşam müdür ve sınıf öğretmenleri ile görüşüp konuyu çözmelerini istedim ilgileneceklerini söylediler. pazartesi günüde akşam bize veli ziyareti kapsamında misafirimiz olmak istediklerini söylediler. büyük bir memnuniyetle kabul ettim.

*bugün maaş günü maaşımı çekmeden 1000 tl yi yatırım hesabına attım kalanla idare edicem.

*bugün öğle arasında işyerinden kızlarla bi kafeye gittik bol köpüklü bir kahve içtik. bir kahve deyip geçmeyin acayip iyi geldi kızlar.

*bugünlük bukadar kendinize iyi bakın.

Günaydın arkadaşlar,

18.03.2019

*dün akşam büyük kızımın okulundan öğretmenleri misafirimiz oldu sohbet muhabbet ettik güzel bir akşamdı.

*eskiden misafir geleceği zaman hemen pastaneye koşar herşeyi hazır alırdım. ama artık verdiğim kararla paramı doğru zamanda doğru yerde harcayacağım. dün annemle birlikte sarma yaptık su böreği yaptık birde ıslak kek yaptık. hazır almaktan çok daha güzel oldu. böylece misafirlerimi 0 harcama ile en güzel şekilde ağırlamış oldum.

*cumartesi günü küçük kızım ve büyük kızımın spor ayakkabılarını yeniledik eskileri epey yıpranmıştı 250 tl verdik.

*havalar ısındı balkon sezonunu açıyorduk balkonumuz büyük o nedenle büyük bir balkon şemsiyesine ihtiyacımız vardı 2 aydır araştırıyordum fiyatları çok yüksek geliyordu bana 300-400 tl arası. neyseki bir arkadaşım vasıtasıyla istediğim modelde, büyüklükte ve kalitede bir şemsiyeyi 100 tl ye aldık 300 tl karımız oldu. birşey almadan önce acele etmemeliy mişiz bunu anladım.

*bu ay çok mutluyum maaşımdan 1000 tlyi birikim hesabına attım. her ay bu kadar atamam ama atabildiğim kadar ufakta olsa her ay atmaya çalışıcam.

şimdilik bu kadar kızlar hoşca ve dostça kalın...

merhaba arkadaşlar,
uzun zamandır yazamadım

15.4.2019

* küçük kızım rahatsızlandı kanda enfeksiyon çıktı 3 gün hastanede yattı çok şükür toparlandı 300 tl hastane ücreti 100 tl de ilaçlarına verdik.
* bakıcı ablamız umreye gitti 20 gün yok o nedenle eşim yıllık izne ayrıldı ben işteyken küçük kızımla eşim ilgilenecek benim iznim az olduğu için eşim izne ayrıldı. şanslıyım ki eşimin elinden her iş geliyor. bakıcı ablamızı aratmayacağından eminim

*bu ay maaşımdan birikim hesabıma 2000 tl attım ekstra bir durum çıkmazsa bu para birikimde kalacak.
*arasıra diyetime uyamasamda devam ediyorum günlük 12 bardak su içmeye dikkat ediyorum akşamlarıda yatmadan 10 dk mekik çekiyorum bunlar zayıflamak bir yana enerji veriyor kendimi iyi hissediyorum.

şimdilik bu kadar kızlar hoşça ve sağlıkla kalın.

Kefir de sedef hastalığına iyi geliyormuş,yaraların üzerine sürün geçer inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…