Yaş 38, hormon değerlerim ve ihtimaller..

Sipser

Guru
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2014
1.783
1.313
Kızlar merhaba ; yaklaşık 1 yıldır gebelik deniyor ve burada sizinle deneyim paylaşıyorum. Ovulasyon testleriyle denedim 9 ay kadar gebe kalamadım, doktora gittim sonuçlarımı aşağıya yazdım. Eşimin sperm testi sonucuna normal dedi morfoloji 4.
Bu değerlerle ben yaşlarda doğal hamile kalan arkadaşlarım oldu mu ? Sizce yumurta takibimi direk aşılama mı yapmalıyım. Çok teşekkür ederim şimdiden cevaplayan herkese.

Tsh: 2.2
Prolaktin: 20
Estradiol: 39
Lh: 4.21
Fsh: 7.7
Amh: 2.88

Kızlar merhaba ; yaklaşık 1 yıldır gebelik deniyor ve burada sizinle deneyim paylaşıyorum. Ovulasyon testleriyle denedim 9 ay kadar gebe kalamadım, doktora gittim sonuçlarımı aşağıya yazdım. Eşimin sperm testi sonucuna normal dedi morfoloji 4.
Bu değerlerle ben yaşlarda doğal hamile kalan arkadaşlarım oldu mu ? Sizce yumurta takibimi direk aşılama mı yapmalıyım. Çok teşekkür ederim şimdiden cevaplayan herkese.

Tsh: 2.2
Prolaktin: 20
Estradiol: 39
Lh: 4.21
Fsh: 7.7
Amh: 2.88
Çok iyi değerler yaşınıza göre

İlk olarak rahim filmi çekinmenizi ve sonrasında yumurta takibi yaptırmanızı öneririm. Yaşınızla ilgili sorununuz olmasın bence çünkü Amh ınız gayet iyi bir değerde. Ben rahim filmi çekindiğim ay hamile kaldım fakat kimyasal oldu ama bizzat çevremde rahim filmi sonrasında bir adet görüp hemen gebe kalan ve sağlıkla ilerleyen iki arkadaşım var. (Rahim filmi sonuçları normal çıkmıştı). Yumurta takibi ve çatlatma iğnesi kullandığım ilk ayda da hamile kaldım. Fakat kalbi durduğu için kaybettik. Tabi bu söylediklerim benim talihsizliklerim. Söylemek istediğim iki uygulamada da gebelik anlamında olumlu sonuç aldım.

Yaşıniza göre amh çok iyi. Ben aşılama tedavisi oldum hersey çok iyi dedi doktor ama tutmadı. Sonra başka bi doktora gittim Rahim filmi çekti , eşimin de ileri hareketliginde sıkıntı vardı ilaç verdi , biraz deneyin dedi. Hiç beklemediğim anda hamile olduğumu öğrendim. Allah size de nasip etsin. Ankardaysaniz doktor önerebilirim.

X