Yarın Ki Kpss Sınavı ve Gece Vardiyasi

elifnurbeyza

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2022
8.541
4.348
31
İş stresi adı altinda konu açmıştım.Burada insanlar gerçekten dengesiz kimse yanlış anlamasin.Genelde ya yeni mezun yaşı küçük sabırsız tipler var.Yada alt konumdan gelme insanlar iş gerçekten çok ağır ve her insanın kapasitesi kaldırmaz.
Normalde bugün izinliydim.Birisi Allem etti.Kullem etti.İznimi aldı.Ben iş çıkışı sınava gideceğim.
Sabah 8 mesai sonu bazen iş yetismiyor.Yarim saat bir saat geç çıkıyoruz.Ve ben buradaki şef ve müdüre sınavım olduğu için erken çıkmam gerektiğini söyledim.Ama iş kitlerlerse çıkamam.
Şunu yapacağım sizce tutanak yermiyim ama haklı olan benim işi yetistiremezsem kaçıp gideceğim.Ama haklı olanda benim bas bas sınavım olduğunu defalarca ilettim.
5 vardiya var burada az eleman aldıkları için az kişiyle eleman donduruyorlar.
Uykusuz sınava gireceğim ve pazartesi günkü mesaim veya haftalık izninde belli değil.Dinlenebilir miyim bilmiyorum

Burası çok sıkıntılı.18 yaşındaki kız var saygısız bana abla demeye tenezzül ediyor.Hadi neyse şart değil.13 yaş küçük benden ben şefimle konuşurken lafa atliyor deli oldum uyardım.İki defa uyardım hemde.

En sonunda patladım.Ben buraya kimseyle kavga etmeye gelmiyorum dedim.Bana sürekli hadi hadi laflar yapıyorlar.Ezmeye çalışıyorlar.

Eğer şuan ailenle birlikte yaşıyorsan, bu işe mecbur değilsen işi bırak eve git. Sınavın senin için daha önemli sakin uykusuz gitme. Eve git telefonunu kapat ne halleri varsa görsünler
Sınava girerim her türlü ise de giderim de.Erken çıksam işimi bitirmeden tutanak tutsalar haklılık payları olmaz diye düşünüyorum.

Ay tutsunlar tutanak bisey olmaz. Erken çıkacağım iş bitmesede deyin. Ne halden anlamaz insanlar onlar öyle. Sizin bugün ise gitmeniz bile hata
İznini baskasi çaldı.Aslinda benim hakkımda.Kizim sınava girecek yanında olmam lazım dedi gitti müdüre.Evim uzak dedi acindirdi.Kizi kendisi gidebilirdi asıl sınava girecek olan benim

Dilerim istediğiniz puanı alırsınız da şunlardan kurtulursunuz. Hem bu kadar zor, saçma insanların olduğu bir işte çalışıp bir yandan da sınava girmenizi takdir ettim. İnşallah Allah emeklerinizin karşılığını verir.
Özelden çalıştığım yeri yazayimda şok olun.Kamu kurumunda sirket personeliyim.

İznini baskasi çaldı.Aslinda benim hakkımda.Kizim sınava girecek yanında olmam lazım dedi gitti müdüre.Evim uzak dedi acindirdi.Kizi kendisi gidebilirdi asıl sınava girecek olan benim
Keşke tekrardan konuşsaydınız müdürle. Asıl siz sınava gireceksiniz. Böyle dangalaklık olabilir mi? Acayip sinirlendim.

İş yerinde tek siz mi mesaidesiniz? Saatiniz dolunca çıkın gidin. Öncesinde yetkiliyi bilgilendirseniz daha iyi olabilir.

Keşke işe gitmeyip rapor alsaydınız hiç bir şey yapamazlardı bence gece hastalanmış gibi yapıp hastaneye gidin rapor alın ve eve geçin doktora uygun bir dille anlatsanız o bile anlayıp rapor verin ya da regl oldum çok sancılı ağrıdan midem bulanıyor vs diyin bunun için de rapor veriyorlar. Sahte raporu doğru bulmuyorum ama sizin durumunuzda çok doğru işe giderek hata yapmışsınız. Keşke telefonunuzu acmasaydiniz

Bence de rapor almaya çalışın sınava uykusuz girmeyin. Ben özel okulda çalışırken de kpss için mırın kırın ede ede izin verdiler. Istiyorlar ki hep kendilerine muhtac kalalım, onların hiçbir işi aksamasın bizim hayatlarımızın hiç önemi yok

X