Yarın boşanma davası açıcam nasıl bir yol izlemem gerek yardımcı olur musunuz

marsupirami34

Ayıpladığınız herşeyin başrolündesiniz!!
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2020
107
67
Eşim ile daha önce sorunlar olduğunu yazmıştım. Şiddet ihanet hakaret küfür hayatı kısıtlama aşağılama küçük görme ve evde bakıcı görevi görüyordum. 2 Nisan'da kavga ettik bana şiddet uyguladi polisi aradım geldi darp raporu aldım şikayetci oldum savcılığa çıktım ifade verdim uzaklaştırma aldi ve ben aileme geldim. 2 oğlum var biri 1 diğeri 3 yaşını doldurmuş 4 e girecek. Daha önce anlatmıstim fakat eşim tlfonuma girdiği için konuyu sildim. Fakat konuşmalar duruyor. Yarın adli yardımlı dava açıcam avukat atanması için nasıl bir yol izliyeyim ne yapmam gerek boşanma süreci nasıl işliyor pskolojim çok kötü çocuklar da kötü etkilendi. Bu durum ne zamana kadar sürer çok üzgünüm :KK43:

inşallah bu süreci en kolay şekilde atlatırsınız, avukatınız yardımcı olacaktır ama bildiğim kadarıyla elinizdeki darp raporu işinizi baya kolaylaştıracak, taleplerinizi karşılamak zorunda kalacak çünkü haklı konumdasınız, inşallah anlaşmalıya yanaşır süreç uzamadan kurtulursunuz, içiniz her daraldığında derin bir nefes alıp daha güzel günler yaşayacağınızı düşünün...

inşallah bu süreci en kolay şekilde atlatırsınız, avukatınız yardımcı olacaktır ama bildiğim kadarıyla elinizdeki darp raporu işinizi baya kolaylaştıracak, taleplerinizi karşılamak zorunda kalacak çünkü haklı konumdasınız, inşallah anlaşmalıya yanaşır süreç uzamadan kurtulursunuz, içiniz her daraldığında derin bir nefes alıp daha güzel günler yaşayacağınızı düşünün...
Evet darp almam iyi oldu polisle beraber gidip aldık. İhanet de var aldatiyordu öğrendim delil toplamaya çalıştım ama hep şifre olduğu için alamadım baktım olmuyor sürekli değişiyor şifreyi dayanamadım bıraktım. Farklı insta hesaplato vardı farklı isimlerle bu msjlar elimde var ama tlf kayıtları lazım telefonda konuşup gidiyor eskortlara ve kadınlara hep inkar etti ama komşular bile.gormus onu onlarda emin aldatildigimdan ama şahitlik yapmıyorlar. Hts kaydı dinlenir mi bunu çok merak ediyorum o olsa herşey ortaya çıkar

Evet darp almam iyi oldu polisle beraber gidip aldık. İhanet de var aldatiyordu öğrendim delil toplamaya çalıştım ama hep şifre olduğu için alamadım baktım olmuyor sürekli değişiyor şifreyi dayanamadım bıraktım. Farklı insta hesaplato vardı farklı isimlerle bu msjlar elimde var ama tlf kayıtları lazım telefonda konuşup gidiyor eskortlara ve kadınlara hep inkar etti ama komşular bile.gormus onu onlarda emin aldatildigimdan ama şahitlik yapmıyorlar. Hts kaydı dinlenir mi bunu çok merak ediyorum o olsa herşey ortaya çıkar
Her türlü pislik varmış desenize inşallah en kısa sürede kurtulursunuz, uzaklaştırma aldınız madem keşke evinizde kalsaydınız, o sürünseydi meydanı ona bırakmasaydınız :sinirli:

Merhabalar. Allah bir an evvel kurtarsın. Benimde açık davam devam ediyor. Barodan atanan avukatlar, özel avukat kadar ilgili olmuyor diye duyuyorum. İnşallah iyi bir avukat çıkar karşınıza. Hts kaydını malesef ki boşanma davaları için vs vermiyorlarmış. Cinayet gibi önemli davalarda bile prosedür fazlaymış. Yani kolay kolay çıkarmıyorlarmış Hts kayıtlarını. ALLAH yardımcınız olsun, evlatlarımıza güzel bir ömür yaşamanız nasip olsun

Çok geçmiş olsun öncelikle bulunduğunuz ildeki baroya gidiyorsunuz onlar sizi muhtarlığa yönlendiriyor doldurmanız gereken yerler var sosyal dayanışma, defterdarlık ,belediye gibi onları halledip muhtarlıktan fakirlik belgesi alıyorsunuz bununla baroya basvuruyorsunuz onlar size avukat tayin ediyor, şimdi şöyleki siz davayı önce açarsanız sizin olduğunuz yerde dava devam eder bu yüzden acele edin ikincisi bazı avukatlar size bu konuda yardımcı oluyor ve barodan size kendini avukat tayin ettiriyor daha cuzzi bir Mebla ile anlasiyorsunuz önce bunu görüşün, boşanma davalarında baro avukatındansa sizi dinleyen anlayan bir avukat olmalı, çekişmeli olursa süreç çok farklı işliyor iki dava açmanız gerekiyor bu yüzden elinizi çabuk tutun

Bu arada davayı açtıktan sonra sosyal yardımlaşmadan gidip çocuklarınız için nafaka bağlanan dek yardım talebinde bulunabilirsiniz size her çocuk için aylık bir ödeme yapılıyor(avukatinizla önceden bunu konuşun ama karşı taraf bunu çocuklara bakamadigi için devletten yardım alıyor şeklinde mahkemeye sunabilir çocuklar küçük olduğundan sır raporunda anne denecektir büyük olasılıkla) bu süreci çok iyi yönetecek size yol gösterecek bir avukatla çalışın mal varlığına tedbir koydurun hemen

Bu arada davayı açtıktan sonra sosyal yardımlaşmadan gidip çocuklarınız için nafaka bağlanan dek yardım talebinde bulunabilirsiniz size her çocuk için aylık bir ödeme yapılıyor(avukatinizla önceden bunu konuşun ama karşı taraf bunu çocuklara bakamadigi için devletten yardım alıyor şeklinde mahkemeye sunabilir çocuklar küçük olduğundan sır raporunda anne denecektir büyük olasılıkla) bu süreci çok iyi yönetecek size yol gösterecek bir avukatla çalışın mal varlığına tedbir koydurun hemen

Çok geçmiş olsun öncelikle bulunduğunuz ildeki baroya gidiyorsunuz onlar sizi muhtarlığa yönlendiriyor doldurmanız gereken yerler var sosyal dayanışma, defterdarlık ,belediye gibi onları halledip muhtarlıktan fakirlik belgesi alıyorsunuz bununla baroya basvuruyorsunuz onlar size avukat tayin ediyor, şimdi şöyleki siz davayı önce açarsanız sizin olduğunuz yerde dava devam eder bu yüzden acele edin ikincisi bazı avukatlar size bu konuda yardımcı oluyor ve barodan size kendini avukat tayin ettiriyor daha cuzzi bir Mebla ile anlasiyorsunuz önce bunu görüşün, boşanma davalarında baro avukatındansa sizi dinleyen anlayan bir avukat olmalı, çekişmeli olursa süreç çok farklı işliyor iki dava açmanız gerekiyor bu yüzden elinizi çabuk tutun
hanımefendiye katılıyorum. Bulunduğunuz ilde bir avukatın kapısı çalın ve üzerime malvarlığı yok çalışmıyorum size avukatlık ücreti ödeyeyim ancak dava masrafı ödeme durumum yok adli yardım talep eder misiniz diyin. En azından aradığınızda telefonu açan bir avukatınız olsun. Geçen seneye dek adli yardımdan avukatlara güzel bir para geliyordu bu yüzden kendi dosyalarımızdan ayırmıyorduk özen olarak. ancak şuan tevkifat vs olayı çıktı ve para bize gelmeden ciddi kısmı kesiliyor. Elimize sakız parası gibi bir şey geçiyor ve bu da ne yazık ki dosyaya hevessiz yaklaşmamıza neden oluyor.
En azından avukatlık asgari ücret tarifesindeki tutarı ödeyecek durumdaysanız mutlaka bulunduğunuz ilde bir büronun kapısını çalın.

Zor bir durum ama yavaş yavaş daha iyi hissedeceksiniz çocuklarınız için de en iyisi bu. Psikolojik şiddetin elle tutulur veya affedilir bir tarafı olamaz.

X