Aile Planlaması yardımmmm

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ben yakın zamanda araştırdım
açıkcası pekde hoş olduğunu düşünmüuyorum
dışarı sarkan bir ipi
ve karnına dokunulduğunda hissedilen bir metal
bana göre değil
:KK50:

Bende spralii bu sebepden dolayi istemiyorum o yuzdende kol altı implatını arastiriyorum o daha cok aklima yatti

bi ablayla konustum bugün 10 yıl önce takdırdım hala bi sıkıntısı yok dedi ama bilinmez tabi

doğum kontrol hapı kullanıyordum ama 1 aydır kullanmıyorum hiç bişey.
hım anladım canımm eger hamile kalamk istiyorsan düzenli ilişkiden sonra olur
eger karunmak isiyorsan eşin veya sen korunmalısın yada hapa devam etmelisin hapı neden bıaktın

hım anladım canımm eger hamile kalamk istiyorsan düzenli ilişkiden sonra olur
eger karunmak isiyorsan eşin veya sen korunmalısın yada hapa devam etmelisin hapı neden bıaktın

ev taşıdım kullanmam gereken günde bulamadım karmasıklıkta sonra o bahane oldu kullanmak istemiyodum zaten kilo falan yapıyodu vs vs sonra zararlı diyenler oldu çocuk olmaz diyenler bende korktum acıkcası

ev taşıdım kullanmam gereken günde bulamadım karmasıklıkta sonra o bahane oldu kullanmak istemiyodum zaten kilo falan yapıyodu vs vs sonra zararlı diyenler oldu çocuk olmaz diyenler bende korktum acıkcası

o zaman canım eşin korunsn

Benim oğlum 3,5yasinda,ve ben doğumdan sonra ilk adetimde taktirmistim,annem ablam teyzem yengem vs vs yıllardır kullaniyorlarmis tabi arada kontrol e gidiyor lar:-)
Ben bir bir buçuk sene falan ihmal ettim kontrole gitmedim ,bel fitigimda var,yaz-kış temizliğinde çok ağır kaldırdım ve sanırım ondan dolayı t şeklinde ya, t 'nin bir ucu kırılmış rahme kaçmış,histeroskopi ile 2013kasim ayında aldı dr um, bir ay sonra tekrar taktirdim ,rabbimin dediği olur tabi ama tedbir de bizden sonuçta, bünye meselesi tabi hiç doğum yapmamış biri için nekadar sağlıklı hiç bir bilgim yok.
Birde ben de kol altına takılandan istemiştim ama dr "biz tavsiye etmiyoruz bende onermiyorum illaki tak dersen sen bilirsin"dedi.
Unutmadan bünye meselesi dedim ya ,benim hiç öyle karnima bastırınca hissetmedi esimde dr da, o nasil hissediliyormuski anlamadim,ben gayet memnunum çok şükür.

Benim oğlum 3,5yasinda,ve ben doğumdan sonra ilk adetimde taktirmistim,annem ablam teyzem yengem vs vs yıllardır kullaniyorlarmis tabi arada kontrol e gidiyor lar:-)
Ben bir bir buçuk sene falan ihmal ettim kontrole gitmedim ,bel fitigimda var,yaz-kış temizliğinde çok ağır kaldırdım ve sanırım ondan dolayı t şeklinde ya, t 'nin bir ucu kırılmış rahme kaçmış,histeroskopi ile 2013kasim ayında aldı dr um, bir ay sonra tekrar taktirdim ,rabbimin dediği olur tabi ama tedbir de bizden sonuçta, bünye meselesi tabi hiç doğum yapmamış biri için nekadar sağlıklı hiç bir bilgim yok.
Birde ben de kol altına takılandan istemiştim ama dr "biz tavsiye etmiyoruz bende onermiyorum illaki tak dersen sen bilirsin"dedi.
Unutmadan bünye meselesi dedim ya ,benim hiç öyle karnima bastırınca hissetmedi esimde dr da, o nasil hissediliyormuski anlamadim,ben gayet memnunum çok şükür.

beni korkutanda zaten hiç çocugumun olmaması o yüzden hiç bi koruma yöntemi tatmin edici gelmiyo bi yandan korunmam gerek bi yandan ya zararı varsa diye korkuyorum.

kuzenim spiral ile hamile kaldı, bana çok da sağlıklı bir yöntem gelmiyor açıkçası.

Spiralin dışarı sarkan bir ipi olduğunu bilmiyordum :KK53:
Güvenilirliği tartışılır.
Doğum kontrol haplarının bile koruyuculuğu doğru kullanımla %99'a kadar çıkabilirken spiralin koruyuculuğu %80'lere ulaşmıyor.
Spiralle hamile kalan birkaç tanıdığım bunun örneği.

arkadaşlar spiralin ipi dışarıda değil bunuda nereden çıkardınız ki :) baya bir içerine üstelik :)
ben 1 ekimde taktırdım ve çok memnunum...sadece adet dönemlerinde ağır kaldırmamaya dikkat ediyorum o kadar..
çok şükür 6 aya yaklaştı ve bir sıkıntı yaşamadım..bu ayın sonunda kantrole gideceğim..

bende 4 yıla yakın hap kullandım ve sonra bu yöntemi seçtim..ama doğum yapmayanlara takmıyorlar diye biliyorum.

X