Yardımm lütfenn!! Hamilelikte az pişmiş köfte

Zencefill90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2017
1.021
702
34
kızlar içim hiç rahat değil. Az önce eşimle dışarıdaydık alışveriş merkezinde bebek için alışverişe çıkmıştık. Çok acıktım , ünlü bi köfteci vardı bulunduğumuz katta köftenin kokusunu duyunca canım çekti, köfte söyledik özellikle 2 defa söyledim çok iyi pişsin diye, neyse köfte geldi yerken de eşimle muhabbet ederken aklımdan çıkmış 2 tane yedikten sonra bi baktım içi pembe gözüküyordu. Aslında baya uzun süre pişirildi ama neden içi pembe kalmış anlamadım dışı da hatta baya nerdeyse yanıcak kadar kapkara pişmişti. Izgaranın üzerinde o kadar dakika pişen bişeyde mikrop kalmış mıdır sizce ? Çok korktum içim sıkılıyor düşündükçe yani içi pembe gibi olsa da mikropların ölmüş olma ihtimali var mı sizce ? Baya sıcaktı köfte hatta ağzımı yaktı o derece. Nolur cevap yaZın sizinde başınıza geldi mi dışarda köfte yediğinizde ? Bişey oldu mu ?

benim dışarıdan yemek yemem yasak.. canım istese de yemiyorum. içi pembe diyorsun peki tadı nasıldı? yani köftelerde genelde kıyma kızarırken toplandığı için hafif bi pembelik kalabiliyor ama bu çiğ demek olmuyor.. çiğ olması için o tadı da almış olman lazım. sorun olacağını sanmıyorum canım.

Yok tadı çiğ gibi değildi hatta benimki 2 defa pişti eşiminki benden önce geldi onun da içi pembe gibiydi ama pişmiş sadece öyle görünüyor dedi. Yani dışarıdaki köftelerde böyle oluyo ne kadar pişse de sanki hep bi pembe gözüküyo. Kafam karıştı yani bi köfte piştiği halde pembe gözükür mi içi :/
Sana neden dışarıdan yemek yasak canım ?

yüksek ısıda pişirildiyse eğer dışı yanmış içi çiğ kalmış olabilir inşallah herhangi bir sorun olmaz.
aynısı benim de başıma geldi geri gönderip iyice pişirmelerini rica ettim ama ben gelir gelmez ikiye bölüp kontrol etmiştim.
önceden olsa hiç umursamazdık belki ama mevzu evlatlarımız olunca hep bir endişe...

pişmiştir canım o merak etme sen. pembe görünebilir sosu eti etki eder. doktorum bu konuda hassas canım temiz yapmadıkları için yeme diyor. amip vs durumu olmasın diye

Ya ben de gönderdim ilk geldiğinde sonra bir kere daha pişti geldi. Yani bu dışarıdaki köftecilerin köftesinin yapısı da biraz farklı oluyor evdekilere göre belki yapı gereği mi pembe gibi görünüyordue diyorum çünkü 2 defa pişti sonuçta çiğ kalmaması gerekirdi dimi

pişmiştir canım o merak etme sen. pembe görünebilir sosu eti etki eder. doktorum bu konuda hassas canım temiz yapmadıkları için yeme diyor. amip vs durumu olmasın diye
Benim doktorum dışarıda yeme demedi sadece dışarıda salata yeme ve çiğ et yeme dedi. Ben mecbur kalıyorum çoğu zaman dışarıda yemeye. Çalışan insanlar hep dışarıda yiyor malesef

Benim doktorum dışarıda yeme demedi sadece dışarıda salata yeme ve çiğ et yeme dedi. Ben mecbur kalıyorum çoğu zaman dışarıda yemeye. Çalışan insanlar hep dışarıda yiyor malesef

1 kere mecburiyetten döner yedim sadece ona da salata istemedim. bana asla dedi. yemedim yiyemiyorum. en fazla yediğim simit ve tatlı.. onun dışında olmuyor.. canım çalışsan da evden götürebilirsin. iş yerine en azından.

içini ferah tut o zaman etin yapısındandır belki.
biz evde genelde dana kıyma kullanıyoruz ama dışarda kuzuyla karışık olabiliyor o yüzden pembe kalmış olabilir..

Benim doktorum cok rahat konustu bu konuda. Sadece carpaccio (burda baya populer, hic pismemis dana eti) gibi seyler yeme yeter, kendini cok kasma, o kadar kolay bir sey degil dedi. Baya anlatti, yok o parazit kediden topraga gececek de, o samani inek yiyecek de vs vs. Asil risk toprakla ilgilenen insanlar icinmis.

Benim doktorum da aynı şeyleri söyledi ama işte hamilelik psikolojisi insan en kötüyü düşünüyor:/

Selam kızlar bende bugün gittiğim yerde köfte istedim 3 kere köfteyi pişirdiler ama içi pembeydi bende sadece 1 tane yedim acaba birşey olurmu pişmişmidir mikrop yada parazitleri ölmüşmüdür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…