yardımlarınıza ihtiyacım var ve fikirlerinize yavaş yavaş ya eriyorum ya eritiyorum

P

prensesim__67

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi prensesim__67
ya caresiz olmak ne kadar kötü :çok üzgünüm:
ben 2yıldır biriyle cıkıyorm bu kişi evlenip boşanmış bu yüzden ailem kabul etmiyo
babam gecenlerde onunla cekilmiş bi fotomu görmüş daha dogrusu annem göstermiş
cok sinirlendi ve bana bagırdı cagırdı bnde iki telfn vardı telsm turkcl babam telsimi bilmiodu turkcl hattımı kırdı yeni bi hayata başlıcaksın dedi.evden dışarı cıkmamı yasakladı günlerce konuşmadı bnmle :nazar:
telsmden cıktıgım cocukla görüşmeye devam ettim olanları anlattım o herzamn yanımdaydı bi şekilde bi sonuca varıcaz diyodu bana...:nazar:
bi müddet sonra babam kırdıgı hat yerine bi hat almamı söyledi bnde aldım yine iki telfnum olmuştu birini babamdan gizli kullanıyodum ve babam dün akşam o gizli olanı gördü :nazar: evde kıyamet koptu biliyorm hatalıyım ama vazgecemedgimi anlamıyolar
senağlama babam bu defa iki telfnumuda kırdı yine dışarıya cıkmam yasak ben telsm hattımı yine sakladm ve kardeşlerm okula giderken telfnlarını evde bırakıyolar bugün onlarınkine taktım cıktıgımla konuştum bana biraz sabretmemi söyledi bnden cok agladı ya beni öyle cok seviyoki buna okadar cok inanıyorumki vazgecmyi deniyorm ama olmuyo o da kabul etmedkce yapamıyorm ailemide seviyrm ama onlar benm yüzümden cok acı cekiyolar onları üzmek istemiyorm buna hakkım yok bazen cekip gitmeyi bazen sevgilimden ayrılmayı düşünüyorm ve ikisinide yapamıyorm cok kötüyüm senağlama
babamın benden nefret etmesini istemiyorm sizce dogru olan ne??? ben cok mu kötü biriym sevgimin peşinden koşarak kötü mü yapıyorm offf kafam darma dagınık bana bişiler söyleyn yardım edin aklımı kacırıcam :nazar: senağlama :çok üzgünüm:

Insan sevince gözü hiç birşey görmüyor sizin cepenizden bakildiğinda anlayişsiz sizi anlamayan bi aileniz var gibi ki kendinizce haklisiniz belki seviyorsunuz çünkü bende senin yerinde olsam zamaninda aynini düşünürdüm. Sevdiğin kişinin kişiliği adamliği hakkinda bişiy bilmediğim için yorum yapamam ama ailenin gözüyle bakarsan onlarda hakli sen evladinin evlenip boşanmiş biriyle evlenmesini istermisin şahsen ben istemem ha kötü biri olduğu için değil ama işte anne baba olunca durum ve düşünce farklilaşiyor. Zamana birak sevdiğin destek oluyomuş ne kadar güzel. Anneni yumşatmaya çaliş iyi yonlerini görmelerini sağla ama ilk önce sevdiğin adam gerçekten adammi seni mutlu eder mi ve eşiyle ne sebepten boşanmiş ki bu çok önemli onlari bi düşün sonra karar ver yolunda bahtinda açik olsun

canım durumun auzuldum ama lutfen bu kadar karamsar olma annenle konusmayı denesen sevdıgın ınsanı tanısalar belkı onlarda sevecekler aılen senın mutsuz olmanı tabı ıstemez ama basından bır evlılık gecmıs dıye bu kadar on yargılı olunmaz bıraz zamana bıraksan herseyı aılenın sınırı gecse bır aıle buyugunle konussan onlardan bu konu hakkında yardım ıstesen olabılrı mı

Canım bu durumda ne yapılır bilemiyorum çünkü aynı olay bendede var tek fark henüz babam bilmiyo
sevdiğim daha önce evlenmiş boşanmış sebeplerini biliyorum içim rahat
ailemle tanıştırabileceğim layık gördüğüm bir insan
ama bunu resmiyete geçirceğimiz zaman babama söylediğimde tepkisi ne olucak inan çok merak ediyorum beni neler bekliyor bilmiyorum
ALLAH yardımcımız olsun bu işler çok zor derdini anlıyorum ama çözüm bulamıyorum benim annem biliyor en azından banada destek içim rahat birazck bu yüzden.
ama evlenmiş boşanmış diyede ön yargılı olmamak lazım insanoğlunun başına neler geleceği belli olmazki bugün kınarsın istemezsin yarın başına gelir

nasıl olur nasıl kabul ettirebilirm bilmiorum eşiyle zamnnında zorla evlendirilmiş ve bitürlü ısınamamış sonunda ayrılmışlar ya beni cok sevdigine inanıyorm mutlu eder elinden gelen herşeyi suan yapmayada calışıyo ozamnda yapar eminm ama ailem kabuşl etmicek biliyorm aslında okadar anlayışsız degiller normalde ama bu konuda nedense hiç düşünmüyolar seviyo gercekten diye durmadan onları üzmekten bnde bııktım onlar benden sogudukca bnde kendmden soguyorm cekip gittigim zamn onları daha fazla üzmüş olucam nasıl cıkcam bu işin içinden bilmiyorm
annemi yumuşatmaya calışmam cok zor bu işi istemeyenlern başında o var babama söyleyen o daha önceleri herşeyi...aile büyüklernden bi kaç abla dedigim insanlar biliyo ve onlarda onaylamıyolar neden diyorm neden benn........

bence aileni dinlemelisin tatlım.. klasik olacak ama hiçbir anne baba evladının kötü olmasını istemez.. bende bunu geç anladım biliyomusun..
benzeri olayı bende yaşadım bekarken.. babam dahil ailemde hiç kimse eşimi istemedi çünkü tanımıyorlardı.ne oldu? ben kimseyi dinlemedim evlendim..
sonra ne oldu? pişman oldum.. neyse.. herkes alnına ne yazılmışsa onu yaşıyo canım..
şunu da unutma insan kaderini kendi elleriyle çiziyo.. ve sevgiyede aşka da doyuluyo..
anneni babanı dinle derim ben.. son pişmanlık fayda etmiyo.. :teselli:

Mantık yürütürsek bu olayda yapılabilecek tek şey, sabretmektir...
Ailenin onayını beklemelisin, hayırlısı için dua etmelisin...
Zamanla bu karşık durum bir sonuca varıcaktır inan bana...
Sadece dua et, hayırlısıysa ailem bir şekilde onay versin, değilse ondan başka bir şekilde ayrılayım de...

Bu bana göre en doğru çözüm...
Allah yardımcın olsun...
Hakkında hayırlısı olsun...
Sabret...

Mantık yürütürsek bu olayda yapılabilecek tek şey, sabretmektir...
Ailenin onayını beklemelisin, hayırlısı için dua etmelisin...
Zamanla bu karşık durum bir sonuca varıcaktır inan bana...
Sadece dua et, hayırlısıysa ailem bir şekilde onay versin, değilse ondan başka bir şekilde ayrılayım de...

Bu bana göre en doğru çözüm...
Allah yardımcın olsun...
Hakkında hayırlısı olsun...
Sabret...

zaten aynen öle dedim ve bunlar oldu canm ya cok:nazar:senağlama kötüyüm ya delircem

İşin şimdilik çok zor...
Ailenin yerine kendimi koyacak olursam ,onlar haklı,senin yerine koyarsam sen haklı...
Karışık bir hadise gerçekten.Her iki taraf içinde zor.
Ama sabır lazım.Sabırla en sert taş bile yarılır derler.Baban haklı olarak,kızının daha önce evlenmiş boşanmış biriyle evlenmesini istemiyor.
Kimse istemez. Önyargı belki de bu.Ama bu günümüzde hala böyle .
Seninle evlenir ya sonra senden de boşanırsa,önceki evliliğinden ki bilir naptıda boşandı vs gibi şeyler düşünüyorlardır ailen eminim.
Zamanla kabul ederler belki ama şu aşamada daha erken gibi geliyor bana.
Telefonlarını almış,dışarı çıkmanı yasaklamış,belli ki epeyce kızgın sana.
Alıp karşına güzellikle konuşsan.Yada ilk önce annenle konuşsan desen ben vazgeçemiyorum,aslında çok iyi biri felan desen.Oda babanla konuşsa yavaş yavaş alıştırsa.
Sevgilin de sonra istemeye gelir belki :nazar:

Arkadaşım yaşın kaçtır,adam kaç yaşındadır?
Evlenmiş boşanmış demişsin çocuğu var mıdır?
Bunlar hep önemli konular..:nazar:
Ailen karşı geliyorsa vardır bildikleri bence..
Yerinde olsam bir iş bulup çalışırım,hiç olmazsa bu aşk meşk meselelerine çok takılmam...Önemli olan hayatta erkekler değil insanın kendi geleceğidirsengözlerimebaksanab

ne olursan olsun aileni karşına alma

biraz bekle o kişiyi babanla tanıştır kendini kabul ettirmeye çalışsın babana

belki konuşmasıyla babanda yumuşar

ama anne-babanı incitme derim ben onlar senin iyiliğini ister her daim..

anne babalar çocukların kötü olmasını istemezler
bi bildikleri vardır derim hep.. daha tanımıyorlarsa sabret
bi tanıştır bi ailesi gelsin ondan sonra olacağına varır
hayırlısı inşallah..asla ve asla bir erkek için anne babayı üzmeye değmez

Aslında anne-babaların ne büyük yanılgısıdır bu.
Zannederler ki evlenip boşanmış bir erkek Allah bilir neler yapmıştır karısına da, kadın bundan ayrılmıştır.
Allah muhafaza ya aynısı bizim kızımızın başına gelirse.
Önyargı tabii sadece.
Bir insanın iyi ya da kötü olup olmadığını keşke bu yöntemle anlayabilseydik.
Hiç evlenmemiş olanların adam gibi adam olduğuna dair bir belge mi var?

Oysa bence, özellikle boşanmış bir erkeğin (ki hepimiz biliyoruz erkekler evliliğe çok da sıcak bakmıyor) yani başından zaten kötü bir tecrübe geçmiş bir erkeğin yeniden bir kadınla evlenmeye cesaret etmesi demek, o kadını gerçekten de seviyor olması demektir. Evlilikle ilgili tecrübeleri olması, bir evliliğin ne kadar zor yürüdüğünü biliyor olması...ve buna rağmen bir kadının eşi olmasını istiyor olması. Bunu ben sadece ciddi bir aşkla açıklayabilirim.
Elbette bu kadın için de geçerli.
İşte sırf bu yüzden yıkmak lazım bu önyargıları.

Tabi bütün bu olaylar esnasında senin kaç yaşında olduğun, okuyup okumadığın da çok önemli, geleceğini hazırlamadan, kendi ayaklarının üzerinde durmadan hiç bir anne-baba evladını salmak istemez böyle bir hayata.
Bana kalırsa sen bu işin içinden tek başına çıkamazsın. Çok zorlanırsın.
Ailenin de sevdiği bildiği bir yakın, bir akraba, bir dost, aile büyüğü, mutlaka sana destek olabilecek biri olmalı.
Ayrıca şu günlerde biraz sakin ve sessiz olmanda fayda var bence. Baban çok sinirli belli, üzerine gitmemek lazım. Biraz sabret, sen de sakinleş, baban da, bu fikri önce bir hazmetsin bakalım, alışsın, ondan sonra Allah büyük. Elbet bulunur bir yolu.

anladığım kadarıyla ailene karşı iyi bir evlat olmakla, sevdiğin arasında kalmışsın.

baban ilişkinizi onaylamıyor ve sen sevgine engel olamıyorsun. zor bir durum. ben sen olsaydım ailemi tercih ederdim ve ilişkimi beklemeye alırdım. herzaman için büyüklerimizin sözlerine biraz önem vermeliyiz. bazen onların düşüncelerini saçmalık gibi görürken zaman geçtikçe aynı düşünceye olumlu yaklaşıyoruz. yani bence büyüyoruz. çılgın çocuk hallerimizi geride bırakınca büyüklerimiz gibi düşünüp onlar gibi endişeli oluyoruz. karar senin ama ilişkini beklemeye almalısın.

insan anne babasının hayır duasını almalı ya .. anne baba istemeyince kesin bişey çıkıyor..ama işin çok zor karar senin..herşeyin hayırlısı olsun tatlım..:Saruboceq:

canım aıleyle arad kalmak cok zor bende baska sebepten hatta sebep yok bana gore ve aılem ıstemedı suan ayrıyız
sana tavsıyem sevıyosan ve ondan emınsen
bıraz zamana bırak ısallah hakında hayırlısı olur

Keske annen fotograflari öyle hemen göstermeseydi..
daha uygun bir sekilde ve zamani geldiginde babanla konussaydiniz.
simdi senin bir baska telefonun oldugunu ögrenmesi babanin önyargisini daha da arttirmistir....biraz olaylar durulsun zamani gelince ailenle tanistir..
bir baba da evladini kötü olmasini istemez..sabretmelisiniz.
hakkinizda hayirlisi olsun.

canım ben burda başka bir konuya takıldım,baban rahat rahat elinden telefonlarını,hatlarını alıp kırıyor falan,ben buradan şu sonucu çıkardım; senin yaşın herşeyden önce çok genç ve anladığım kadarıyla çalışmıyorsunda.bence bu beyle evlilik düşünmeden önce hayatını bir düzene koysan,çalışıp kendi paranı kazansan daha iyi olur..babanda olsa sonuçta bu davranışlar şiddet anlamına gelir.boşanmış olup olmaması bir yana,aranızda çok yaş farkı var mı? sen evlenince evde mi oturacaksın,ekonomik özgürlüğün olacak mı?bunları iyice düşün taşın öyle karar ver bence,sen adımlarını sağlam atarsan ailene kabul ettirmende kolay olur.boşanmış bir bayanla boşanmış bir erkeğin durumuyla ilgili benim bazı gözlemlerim var.ekstrem örnekler dışında,kadınlar genellikle sorunlu evliliklerde mağdur konumunda oluyorlar ve bir nevi boşanmaya mecbur kalıyorlar.problem genelde dayak,aldatma,ailesine karşı maddi manevi sorumluluklarını yerine getirmeme gibi şeyler oluyor.bu yüden ben boşanmış kadınlara değil ama boşanmış erkeklere biraz farklı gözle bakıyorum,yani kimbilir neden demek geliyor içimden.eğer mümkünse eski eşiyle de konuş,yani ne bileyim medeni bir insansa neden olmasın?belki sana hiç bilmediğin farklı şeyler anlatacak.

bizim bi akrabamız var daha önceden boşanmış bir bayana aşık oldu.Tüm engellere rağmen evlendiler çok mutlular. Gerçi o erkek olduğu için ailesi bir yere kadar hayır diyebildi mecbur düğün yapıldı. Baban araştırsa erkek arkadaşını belki içi rahat eder,tatlı dille anlatmaya kalksan...

X