Aile Planlaması Yardiminiza ihtiyacim var

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

--Beyzanur--

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2015
117
224
28
Merhaba arkadaslar. Ben yasmin dogum kontrol ilacini gectigimiz pazartesiden itibaren kullaniyorum.. Ama her zaman yaptigim gibi hap almayi iki gun unuttum . Cuma günü adetten temizlendim. 2gun kullanmadigim icin 2 krre aldim hapi bugun normal duzene 1 hapa dondum fakat kanamam var. Lekelenmeydi dun .. Bugun ise adet gibi yogun olmasada sık sık kanamam oluyor. Doktoruma danistim ilaci kullanin birsey olmaz dedi ama korkuyorum acaba başına boyle birsey gelmis veya yakininda tecrube etmis biri var mi?

Hiç kullanmadım ama düzenli kullanılmayınca kanama ve adet düzensizliği yapar diye biliyorum. Kendinize ilaç içme konusunda güvenmiyorsanız başka yöntemlerle korunun derim

Unutacaksanız korunma yöntemi olarak hap tercih etmeyin. Sonra yarın öbür gün korunduğum halde hamile kaldım diye konu açarsınız. Bir müddet başka bir yöntem daha kullanın bu aralar.

Düzenli kullanmazsaniz ara kanamalar normal.

Ilk kutunun zaten koruyuculugu yok birde unutmussunuz sakin guvenmeyin korunuyorum diye.

Kanama icin ise sadece universiteyi 11 yil bu is icin okuyan doktora guvenmeyip kime guveneceksiniz.

X