Yardimci olur musunuz?

Yesilelma90

Sabir
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2016
1.937
2.782
Hanimlar iyi geceler.diyet foruma actim konumu ama cevaplayan olmadi orada belki burda yazan olur 28 yasindayim bir bucuk yasinda oglum var.dogumda 25 kilo aldim.15 kilosunu verdim.ancak 10 kilo ustume yapisti sanki.72 kiloyum diyet yapamiyorum cok yogun bir hayatim var ve asla kendime yemek hazirlayamiyorum ekmek arasi vs.ile geciniyorum diyebilirim.bir arkadasim isim vermim ama su shakeler oluyor ya bilirsiniz yeni kullanmaya baslamis tok tutuyormus ki benm en buyuk sorunum bu. diyeti de bu yuzden beceremiyorum zaten.rica ediyorum aranizda kullanip.faydasini goren ya da gormeyen var mi.? Ucuz birsey de degil cunku lutfen yarayan varsa hemen kullanicam kullanipta yaramayan varsa da param bosa gitmemis olucak psikolojim bozuldu kilodan evden cikmak.istemiyorum foto cekilmek istemiyorum montum yok almaya elim gitmiyor.yorumlarinizi bekliyorum:KK43:

Yillar once arkadasim kullanmisti , komsum kullandi .ikiside zayiflayamadi. Yani cok kilolu degiller zaten , senin gibirdir . İlk bi kac kilo verdiler. Sonra arkadasim tadindan bikip birakmisti. Komsumu bilmiyorum.

Onun yerine 2 2. Bucuk litre su ic ve en az yarim saat yururyus yapmaya calis . Azcikta posiyonunu kucult. Daha etkili bence.

Yillar once arkadasim kullanmisti , komsum kullandi .ikiside zayiflayamadi. Yani cok kilolu degiller zaten , senin gibirdir . İlk bi kac kilo verdiler. Sonra arkadasim tadindan bikip birakmisti. Komsumu bilmiyorum.

Onun yerine 2 2. Bucuk litre su ic ve en az yarim saat yururyus yapmaya calis . Azcikta posiyonunu kucult. Daha etkili bence.
Cok tesekkur ederm.bende boyle seylere inanmazdm ama yok bir ayda 10 kilo vermis 7 kilo vermis soylemleriyle merak salmaya basladim.

Ben onu kilo almak icin kullanmıştım 2 haftada kalınlaşmış kilo almıştım. Kilo vermek icin ama bilemiyorum.. aslinda o marka ürünler cok güzel sampuanlarida cok güzeldi. Denenebilir bence. Sonucta bitkisel ve suya karistiriyorsun. Kilo almak icin meyvesuyu ya da süte karistiriliyordu:deli:

Bence bebeğinizi emziriyorsanız sadece emzirmeye odaklanın 13 aylık kızım var emzirmeyle verdim tüm kilolarımı 59 ile hamile kaldım 71 ile doğum yaptım doğumdan çıktığımda 65 kiloydum şuan 56 kiloyum ve 3 kişişik de yemek yiyorum emzirmek gerçekten çok kilo verdiriyor

Porsiyon küçültemiyorsan her yemekten önce bir bardak ılık su iç, az biraz dolan geri gel. (Ayağa kalkıp yürüyünce tokluk hissi daha net anlaşılıyor.) her yemekte de mutlaka yoğurt ye, yoğurt da tokluk hissi veriyor. Hatta ara öğün de yapabilirsin. Ben hamileyken sabah 1-2 porsiyon meyve, öğleden sonra da bir kase yoğurt olacak şekilde ara öğün yapıyordum. Hastanenin kuş gibi (gerçekten çok ama çok ufak porsiyonlardı ve 2 çeşit olurdu. Kart bulan iki porsiyon yerdi, bulamayan ekmeği çok yerdi.) bana ekmeksiz yetiyordu bu şekilde, ki çok yerim ben normalde.

O içeceklerden hic kullanmadim ama daha önce kilo vermek için yaptığım ve çok ise yarayan şeylerden bahsedeyim.
Öncelikle emzirmek ve doğru düzgün yemek hazırlayıp yiyememek benim için çok iyi bir kilo verme sebebi.
Bir zamanlar 4- 5 kilo fazlam olduğunu düşündüğüm zamanlarda( o zamanları mumla arıyorum o ayrı tabi) öğünlerdeki pozisyonları küçüktup ekmeği 1-2 dilime indirmiştim. Makarna pilav vs onlardan azar yemistim. Birde saat 6 dan sonra hic birsey yemeyip 1 saat boyunca spor yaptım hergun akşam saat 8 ile 9 arası. Yaptığım spor ise şuydu. Annelerin müstakil evindeydik o zama. 6-7 BASAMAK merdivenleri vardı evin. Önce dizimin bağı çözülene kadar merdiveni inip çıkıyordum sonra bacaklarim dinlenene kadar yürüyordum sonra yine merdiven sonra yine yürüyüş böylece tutulmamis oluyordum . Sadece merdiveni bir kere yapsan 10 gün ayağa kalkamazsin çünkü. Bu sekilde 1 ay gibi zamanda o kiloları verdim ve 1- 2 sene geri almadım çünkü sporla giden kilolar daha geç geri geliyor.
Su an hamileyim doğumdan sonra yazın yine annemlere gideceğim ve aynı şeyi tekrar yapacağım. Bu seferki fazla kilolar epey bi fazla ama olsun. Ben verebildiğim kadar vermeye çalışacağım.

Hanimlar iyi geceler.diyet foruma actim konumu ama cevaplayan olmadi orada belki burda yazan olur 28 yasindayim bir bucuk yasinda oglum var.dogumda 25 kilo aldim.15 kilosunu verdim.ancak 10 kilo ustume yapisti sanki.72 kiloyum diyet yapamiyorum cok yogun bir hayatim var ve asla kendime yemek hazirlayamiyorum ekmek arasi vs.ile geciniyorum diyebilirim.bir arkadasim isim vermim ama su shakeler oluyor ya bilirsiniz yeni kullanmaya baslamis tok tutuyormus ki benm en buyuk sorunum bu. diyeti de bu yuzden beceremiyorum zaten.rica ediyorum aranizda kullanip.faydasini goren ya da gormeyen var mi.? Ucuz birsey de degil cunku lutfen yarayan varsa hemen kullanicam kullanipta yaramayan varsa da param bosa gitmemis olucak psikolojim bozuldu kilodan evden cikmak.istemiyorum foto cekilmek istemiyorum montum yok almaya elim gitmiyor.yorumlarinizi bekliyorum:KK43:
Ben gizli şeker insülin direnci kolestrol gibi bir sürü rahatsizlikla kilo veremiyordum o dediğin şeklerden kullanıyorum çay ile beraber 16 kilo verdim 2 ayda ve tahlillerimi yaptırdım herseyim normale dönmüş. Kan degerlerim yüzünden yıllardır hiç kan almamislardi benden şimdi Kızılay a kan bağışında bile bulunabildim ve çok mutluyum. Ayrıca analiz yapılıyor kas yada su kaybetmeden yağdan verdiğim için fark muhteşem 25 kilo vermişim gibi duruyor. İncelme süper 4 beden kuculdum ( bu arada satış falan yapan biri değilim sadece kullanıyorum bendeki etkisi bu söylemek istedim)

Gecen sene denedim aman Allahım boyle bı tad olamaz bu kadar igrenc. Camın mnune gecer burnumu ve gozlerımı kapatırdım oyle ıcerdım afedersiniz bazen lavaboda kusarak ben onu cok kotu bısey benzetiyorum tadını ve kokusumu simdi burda soylemım. Ve hıc bir faydası yok hıcte saglıklı degıl hapı vardı oda sozde bagırsak calısıtıyormus ondan ıctım aman yarabbi tansiyonum fırladı ölücem sandım erkek krdesım bendeydi o gece esimin haberi yok olsa bana cok kızar dedim bana bı ayran yap gidiyorum hemen ayran yaptı ıctım kendime oyle geldim hepsini doldurdum cope. Onları yapmıcana benimde doguö kiloları kaldı diyet ve sporla verin daha ıyı

Diyetisyenlerin verdigi çaylar var, detox cayi, zayflama cayi . Diyetisyenim listeme eklmedi bir detox cayi ben henüz o markayi bulamadım her eczanede satılmıyor. Netten de korktum sahte vs olur diye, şimdilik yesil icine bol limon ve cubuk tarçın koyup içiyorum. Bence tek bir cay insani zayıflatmaz birde her markaya guvenmemek gerek.

Bu tarz ürünler kesinlikle önerilmiyor
Şimdi kilo vermenize yardımcı gibi görünse de, uzun vadede sağlığınıza zarar verdiği kanıtlanmış ürünler bunlar
İnstagramda aykırı diyetisyen var onun paylaşımlarına bakın, bu tarz ürünleri önerenlerin ipliğini pazara çıkartıyor

Birincisi kendi söylediğiniz gibi ekmek arası yemekten vazgeçin sağlıklı tencere yemeleri yiyin
Akşam belirli bir saatten sonra kesinlikle bir şey yemeyin , bol bol su için ve hareket edin . Farkı göreceksiniz , bu tarz karışımlara ihtiyacınız olmadığını da...

Merhaba. Böyle kilo verene kadar kullanabilecegin sonra yiyip icemeyip tekrar kilo alacagin diyetler yerine beslenme alişkanligini degistirmeni tavsiye ederim. Hem kalici olur. Herkes neden kilo problemi oldugunu bilir. Benimki abur cubur ve hareketsizlik seninki de sanirim fazla ekmek tuketnek. Surekli ekmek arasi yiyorum yazmissin. Ekmek arasi en tehlikelisi zaten tamamen kes. onun yerine saglikli atistirmaliklar,ekmegin arasina ne koyuyorsan onlari kaba koy ekmeksiz bir sekilde ye. Bol su iç. sabahlari limonlu su içerek güne başla. Günde 1-2 tane gün kurusu ye sindirimi inanilmaz hizlandiriyor. Sıyah çay yerine yeşil çay içmeyi aliskanlik haline getir ve aksam 8 den sonra bir şey yeme.

spor ve sağlıklı bi diyet olmadan kilo verilmesi zor bence.

ayrıca günlük almanız gereken bi kalori var protein var. sadece tok kalmakla bunları almış olmuyorsunuz. bu sefer kilodan değil kastan gidiyor vucüdunuz.

aslında sizin kilo vermeniz zor değil

ekmeği bırakın eve de almayın

ekmek arası hazırladığınız vakitte 2-3 yumurtayı yağa kırın 2 dakika sürmez pişmesi

biraz da peynir oturun yiyin

çalışıyorsanız da bir süre hayatınızdan ekmeği çıkarın pilav makarna vs de bol da su içince birden kilo vereceksiniz siz bile inanamayacaksınız

emziriyorsanız protein ve su ile beslenirseniz hem sütünüz sağlıklı bol olur hem kilolar gider

şekerden tatlıdan vs de uzak durun o biraz zor olsa da başlangıçta küçük bitter kaçamakları yapabilirsiniz ama az az

bir de akşam yemek saatinden sonra bir şey yemeyin

bu sıralar kış geldiği için hepimizde bir yeme modu var ama ocak ta ben başlamayı düşünüyorum bakalım

Vücudunuza sokacağınız kimyasallar size geri dönüşü olmayan zararlar verebilir, uzak durun.
Beyaz ekmek/un ve şeker yedikçe acıktırır. Bu besinleri tükettiğinizde insülininiz yükselir. Sık tüketmeye devam ederseniz insülin direnci kazanırsınız. En önemli sorununuz bunlar diye tahmin ediyorum. Bunları kesin, beyaz ekmek yerine tam buğday, çavdar ekmeklerine geçin, porsiyonları küçültün. Beyaz unla yapılmış hamur işlerinden ve şekerden olabildiğince uzak durun. Paketli gıdaları evinize sokmayın. 10 kilo başına yarım litre düşecek şekilde de suyu artırırsanız kilo vermeniz için bir sebep kalmayacak.

Kusura bakmayın amacım kırmak değil ama zayıflatıyor şu kadar kilo verdiriyor diye satılan ürünler sağlıklı değil, bir arkadaşım benzer ürünler yüzünden az kalsın ölüyordu, apar topar ameliyata alındı, iç organları hasar görmüş, tutun ki o ürünler sizi zayıflattı, kullanmayı bıraktığınız an verdiğiniz kiloların iki misli kilo alırsınız çünkü dengeli beslenmiyorsunuz, böyle ürünlerden medet ummak yerine sağlıklı beslenip spora yönlenmelisiniz.
Diyet yapamıyorum diye kendinizi şartlamayın, 10 kilo çok değil, biraz çabayla verebilirsiniz.

Benim 6 kilo fazlam var. 64 kiloyum 57 ye dusmek istiyorum . yazin 60 a kadar dustum. sonra tekrar 64 e ciktim. ilk baslarda cok zorlandim. hep yari actim ama sonra miden kuculuyor ve yemek istemiyorsun. o sira ben annemlerdeydim ve esim gelince hemen fark etti miden kuculmis onceden olsa yerdin dedi. kiloyu korumak icin beslenmenize dikkat etmeniz yeterli oluyor ama basta kilo vermek ve mideyi kucultmek icin biraz zorlamak ve tam doygunluk hissi olmadan sofradan kalkmak gerekiyor.

X