yardıma desteğe tavsiyeye ihtiyacım var. en çok da duaya...

Jalopi

başlangıç: 72.4 güncel: hedef: 60
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2011
10.147
3.982
bebeğim 25 günlük. çok şükür bir sağlık problemimiz yok. biraz huysuz bir bebek ama anladımki o da açlıktan.

bir iki gündür sütümü sağıp verdim. bazen 80 cc oluyor hatta bi kere 100 cc oldu. o zaman gayet usluydu. gün içinde sütüm 40 cc anca oluyor. o zaman çok ağlıyor emmek istiyor. elini emiyor. memede süt kalmadığı zaman sinirleniyor.

dün götürdüğüm dr kesinlikle mama verme dedi. çevremdekilerde mama verme asla emzirdikçe çoğalacak diyor. sürekli bişiler yiyip içiyorum. bol bol emziriyorum. göğüslerimi sıkıyorum emzirirken iyice içindekiler çıksın diye. ama az duruşundan çocuğun yutkunma sesinden belli. doymayıncada iç parçalayan bi ağlayışı oluyor. mecburen mama veriyorum. ama bu seferde vicdanen rahatsız oluyorum.

kendimi çok motive ediyorum süt olsun diye ama sonu böyle bitince üzülüyorum. çaresiz hissediyorum kendimi. bol bol dua ediyorum sütüm artsın diye. herşeyi deniyorum ve yiyorum ama çaresizim.

göğsüm sürekli yara. çok acı çekmeme rağmen emziriyorum. acılar umrumda değil bir doysa. doymuyor sütüm yetmiyor.

Ana yuregi bu olsa gerek..
Anne degilim henuz bilgim yok maslesef ama sanirim sut yapan yiyecekler var onlari arastir sik sik tuket.. Insallah olur faydasi

Canım Allah bebeğine sağlıklı imanlı uzun ömürler versin.
Sütün yok diye üzülme üzüldükçe stres yaparsın ve sütün kesilir.
Bol bol su iç.
Önüne gelen herşeyi yiyeyim süt olsun diye düşünme.
Su en büyük sütü kaynağıdır aklına geldikçe iç.Ve,
İçeceğin 1 bardak ayran
Dereotu,1 kase yoğurt 1 porsiyon bulgur pilavı en kaliteli sütü üreten gıdalardır.
Bunlar dışında anason rezene ısırgan otu çayı sütü artıran bitkilerdir.Hem bebeğine dinginlik verir.
Birde tahin helvası

inanılmaz süt yapıyor günde küçük 1 er dilim tüketebilirsin.Bu da sana bol bol su içirecek Allahın izni ile sütün artacaktır.
Susamda çok güzel süt yapar canım.
Unutmadan bebeğini emzirmeden evvel göğsünü mutlaka karbonatlı su ile sil hem bebeğinin ağzı pamukçuk olmaz hem mikrobu kırar hemde göğsünün yaraları çabuk iyileşir.
En önemlisi ise BESMELE çekmek.Bebeğini kucağına alırken emzirirken mutlaka besmeleni çek.Geceleri uyuturken üzerine 35 defa besmele çekersen gece ağlamaları ve korkup uyanmaları olmaz Allahın izni ile.Güzel haberlerini bekliyoruz inşAllah.

Aklıma gelmişken,

Anne sütü ve emzirme deyince sarımsaktan bahsetmeden olmaz. Sarımsak, bebeğinizin iştahını açmasının yanında güvenle kullanabileceğiniz iyi bir antibiyotiktir. Bebeğinizi emzirmeden 1 saat önce 1-2 diş sarımsak yerseniz(yiyemiyorsan mutlaka 1 diş tablet hap içer gibi iç)ağız kokusu mide rahatsızlığı vermez.Özellikle yerli sarımsak tüketmeye gayret et.malum çin sarımsakları faydadan çok zarar veriyor. bebeğiniz memeyi daha iştahla kapacak, daha uzun süre emerek daha fazla süt içmiş olacaktır. Doğal bir antibiyotik olan sarımsak meme başında oluşan çatlaklar için de faydalıdır.

Sakin ...olacak...emzirmeye devam...iki emzirme arası en fazla 2 saat açılsın...sakın fazla ihmal etme mama yedi diye...memen boşda olsa azar azar emzir.Bu emme hareketi beynine süt lazım süt yap mesajı yollar.

Önce bol su içmelisin.sonra fırsat buldukça iyi uyumaya gayret et.yoksa sütün malesef kolay olmaz.

Uyku ve su önemli.

sonra KIRMIZ ET yemelisin her gün avucunun içi kadar.saglıklı yöntemlerle pişir.az yagda ızgara yada kavurma.haşlama etin vitamini gitmesin.

bol sebze ...gaz yapan besinlerden uzak dur mesela portakal ve suyu...çiğ salatalık,soguk karpuz kavun gibi...sen takip edince anlarsın....

Bulgur pilavı yemelisin ve DEREOTU ...helva tatlı vs derler faydası varmı bilmiyorum...Malt içecegi tüketebilirsin emziren anneler için eczanelerde satılır.

Ve GELELİM KİLİT NOKTAYA...SÜTÜM OLACAK İNANCI VE DÜZENLİ EMZİRMEK...EGER İNANCIN OLMAZSA ,RAHATLAYAMAZSAN ,KENDİNİ STRESE VE BAŞKA KONULARDA ÜZÜNTÜLERE KAPTIRIRSAN OLMAZ.BEYNİN PORLAKTİN DENİLEN SÜT VE ANNELİK HORMONUNU OTOMATİK SALGILIYACAK AMA AKMASI VE BEBEGİNE ULAŞMASI İÇİN OKSİTOSİN HORMONU GEREKLİ.BUDA STRES VE KAYGIYLA AZALIR SALGILANMAZ.

O yüzden inançlı,gayretli,sabırlı ve sakin kalmalısın...Ve inan gerçekten çok kolay ...ucuz ,saglıklı,temiz,her an hazır anne sütü mucizedir.

aşagıda ki satırlarda sık sık ÇATLAK YAPAN SEBEPLERE DİKKAT ÇEKTİM ...DİKKAT EDERSEN KURTULMA İHTİMALİN 100*100 DÜR...

Ve GÖGÜS YARALARININ TEDAVİSİ...Eczaneden MEDİCASSOL İSİMLİ MERHEMİ ALDIR.Aktardan ise katı halde saf KAKAO YAĞI...
KAKAO YAGI ekvatorda yemek yapımında kullanılan ve tüketilen doğal bir yağdır.ama işlenmiş şisede ve sıvı halde olmayacak.Tereyagı görünümünde ama sert olmalı.Onu bir bardaga ceviz büyüklüğünde koyup içi sıcak su dolu kase içinde BEN MARİ usulu eritmelisin.ve ılınınca gögüs çatlaklarına sürebilirsin.
Madecassol u daha uzun emzirme aralarında günde 3 kez kullan.çatlaklara birebirdir.ben4 aydan fazla çektim.bunlarla iyileştim.

Özellikle madecassol medikal bir ilaç oldugundan bebegi emzirmeden önce çok iyi temizlemen gerekli.ama yıkarken dikkatli ol kendini daha fazla yıpratma.

Duş alırken meme ucuna ve areola denilen esmer halkaya sıcak su getirme.ılık suyla alınan duş sütün salgılanmasında ve akmasında da faydalıdır.memene sıcak su gelirse çatlagın artar.

Meme ucunu bebegin agzına iyi yerlestir.büyük ihtimalle sadece ucunu alıyordur.Areola yani esmer halkanın da agız boşluğuna alınması gerekir.bebek yeni oldugu için beceremeyebilir yada istemeyebilir.sen elinle kıstırarak bebegin almasını sagla.bu kısımda sütün geçici olarak depolandıgı küçük kesecikler vardır ve asıl sagılma burada oluşur.yani sütün agıza güzel akması ve boşalması için dogru emzirmek şart.

bebegi dogru yerleştir kucagına.bebek sırt üstü yatıp sadece kafasını sana çevirmiş pozisyonda ise bu yüzden çatlak oluşuyor olabilir.
bebegi karnına karnı gelecek şekilde yan tutmalı -yatırmalısın...

memeyi bebekten kurtarırken serçe parmagını kullan.aniden agızdan çekilerek çıkartılan meme ucu yine çatlar.sakin ama bilinçli bir aralamayla meme ucu serbest kalınca çekmelisin.benim kızım sanki inadına uzatarak şaaak diye bırakırdı:))

memene sakın sıkıca baskı uygulama bastıma .pek çok bebek hemşiresi dahi meme masajını çok sert uyguluyor.memen ve süt dokun taşlaşır agrın acın olur mastit denilen meme iltihabı gelişebilir.

memenin en dışından areolaya kadar yarım u harfi çizecek şekilde çok hafif dokunuşlarla masaj yapabilirsin süt akımını kolaylaştırır ve memen güzel boşalır.beze oluşumunu engeller.bunu yaparken ellerini hafif yarım yumruk yapmalısın.ellerinde parmaklarının orta mafsallarını yarım u çizecek şekilde gezindirerek yapacaksın masajı ...öyle hafif ve bastırmadan ki hadi canım bu da işe yarar mı diyeceksin...sakın bastırma...

bir ikinci teknik...ellerini ger tırnaklarınla meme dışından areolaya kadar sanki hafif hafif memeni tarıyormuş gibi süpürme işlemi yap.Tüm memeni süpürünceye kadar devam..bir kaç tur yapabilirsin.emzirme öncesi bunu yapıp bir iki noktaya hafif rastgele fiskeler atmakta bir başka yöntemdir.

aklımda kalanlar bunlar..ne zaman istersen özelden yazabilirsin.bu bilgilerin hepsi zeynep kamil hastahanesinde aldıgım emzirme egitimindendir.uygulanmıştır...

sorunlu başladım emzirme dönemim 2 yıla yakın sürdürebildim.aşılmayacak bir sorun yok inan...

güle güle büyüt...

Bir arkadaşımız KARBONAT demiş.Lütfen kullanma...Bu da bana aktarılan ve benim çok zarar gördüğüm bir malzemeydi.

İlla ki eskiler kullanmış ama karbonat asidik yapısı nedeniyle çatlakları daha da azdırıyor.

Emzirme pedi yazmayı unutmuşum...

Ben Chicco nun pedlerini kullanırdım bu hem memeni hemde sütyenini temiz tutar.sürdüğün ilaçları çamaşırına bulaşmasını önler.

meme ucun kuru kalır kuru ve havayla teması olunca çatlakların daha iyi kapanır.

çatlak sorunun çok devam ederse Joker gibi magazalarda AMEDA -PİYON firmasının nipple protector isimli bir ürünü var.onu aldırabilirsin

Ameda-gogus-koruyucu-kalip-nipple-protector - GittiGidiyor
şekli şemali şöyle bir şey ben bu ve yazdıgım ilaç kakao yagı sayesinde atlatabildim...tabii dogru emzirmek de çok mühim..

Bulundugun yerde hastahanelerin ana saglık bölümlerini araştırsan belki emzirme teknikleri ve meme bakımıyla ilgili egitim vardır.
bu eğitimler tamamen ücretsiz olarak hamileler için düzenleniyor ama çoğumuz bi haber doguruyoruz.

aslında çok kolay detaylarla saglıklı ve çatlaksız emzirebilmek mümkün dilerim kolay iyileşirsin...

su baya içiyorum. helva dışındaki diğer yazdıklarını yiyorum. kilo çok az almış. nerdeyse 1 aylık olcak minicik. çok canım sıkılıyor.

çocuk dr u madescol ve anestol yazdı göğsüm için. göğüs kalkanı falanda almıştım. yaralardan çok çocuğun doymaması sorun benim için

internetten video izledm baya emzirme ile ilgili. onları yapmaya çalışıyorum ama oluyor mu bilemiyorum.

şimdi gene emzirdim gene açlıktan yırtınıyor. üzülmemek elde değil

Sut olursa olur olmadigida olur
Bende hic likir likir yutma sesini memede hic duymadim biberonda duydum sagip verdim sagdikca arttida bebek emmeyi birakti
Sut artici caylardan ziyade bira mayasi diye bisey var efesten alabilirsin ham halini alican degisik bi kyllanim sekli var ama cocugu tut karsidan agzini acsin baby karsidam gidiyo sutler cok guzek yaoiyi ancak kalici olmasini saglicak tek sey bebegin emmesi

Canım ben de benzer şeyleri yaşadım.Ben elektrikli pompa kullanmıştım çok faydasını gördüm bu arada arkadaşların yazdıklarına katılıyorum tahin helvası ye ayrıca tahin pekmez karışımı ye ben çok yedim.önceleri az olan sütüm Allaha şükür sonra çook bol oldu.Stres yapma göğüs yarası için bir krem tavsiye edebilirim istersen.

bende henüz anne deilim ama iincir kürünü saraçoğlu süt artırıcı olarakta kullanılabilir demişti istersen dene incir kürü yaz video sunu izle.birde bol sıvı bol süt en çok su iç stres yapma o zamn daha kötü olur allah onun rızkını yollar öyle düşün

Merhaba arkadaşım;

Bebeğini hayırlı olsun.İlk olarak göğüs ucu yarası için lansinoh krem tavsiye ederim.Çokkkk işe yarıyor.Sürünce silmeden emzirebilirisin.Süt artırmak için bol su tüket yeşillik özellikle dere otu yemelisin.Maydanoz yeme sakın!ayrıca HUMANA STİLL-TEA çayını şiddetle tavsiye ediyorum.Bİrde lohusa şerbeti.İnşallah sütün artar.Sürekli emzir ki süt kanalların açılsın.Streten kesinlikle uzak dur.Sen sütüm gelmiyor dedikçe emin ol beyin onu üretmiyor.bol sütlü günler...

cevaplar için çok teşekkür ederim. kendimi motive etmeye çalışıyorum ama bi yere kadar oluyor işte. bi yerde tıkanıyorum.

mama verirken mama değil zehir veriyorum gibi hissediyorum, öyle hissettiriyorlar daha doğrusu.

tomrisin emzirme notlarını okudum gece. aslında bizim çoğu günümüz emzirme kampındaki gibi geçiyor ama birde özel olarak bunu uygulayacağım. 3 gün bu kampı uygulayıp sonra çocuğun kilo alımını bakacağım. almamışsa mama veririm artık.

çevremdeki herkes mama verme diyor ama çocuk açlıktan ağlarken ne yapcağımı kimse söylemiyor o halini görseniz mama vermemek elde değil.

bu akşam eşime evde olmayan diğer süt yapıcı şeyleride aldıracağım. şu kamp olayını uygulayacağım. inş sonuç alırım.

Şu an ne desek seni bu ruh halinden sıyıramayız gibi geliyor...AMA SIYRILMALISIN...ÇÖZÜM SADECE SENSİN ,BEYNİN VE BEDENİN...

BAK NE YERSEN YE O YAZDIGIM İKİ HORMON PSİKOLOJİK BEYNİNDEN SALGILANIYOR.RAHAT RELAKS OLMALI VE İYİ BESLENİP İYİ UYUMALISIN.

Annelik hormonların ve lohusalık yüzünden kendini suçlu hissediyorsun.Mama tabiki de vermen gerektigi yerlerde hayat kurtarır.Bebegin uzun süre aç kalmamalı.Şeker koması diye bir şey var...Aç bırakma...

EMME GÜDÜSÜ KUVVETLİ BİR BEBEKSE SENİ UNUTMAZ...İLLA Kİ SÜT OLDUKÇA EMZİR.OKUDUGUN HERŞEYİ KENDİNCE SİZİN HAYATINIZA GÖRE HARMANLA VE SAKİNCE ÇÖZÜM ARA...AKLINI ÇOK KARIŞTIRMA Kİ O HORMONLAR VE UYKUSUZLUK SAYESİNDE AKLIN DA ÇOK BERRAK DEGİLDİR.SIK SIK UNUTKANLIK YAPARSIN.YAPTIGINI HATIRLAYIP EMİN OLAMAZSIN VS VS...GEÇİCİ HEPSİ GEÇİCİ...

Çatlakların teninin hassasiyetinden yada yalnış emzirmekten kaynaklı olabilir.Gözlem yap bul.bende iki sebepde vardı ve kızım uzun saatler çok güçlü emerdi...bu da canıma ot tıkardı...

İlk 8 dk.haydi bilemedin 10 sonra boş meme emer.çatlakların için buna dikkat etmelisin.

Arkadasların yazdıgı süt yapıcı besinlerde tüket ama dikkat da et.boşu boşuna kilo alma.Kırmızı et kaynaklı proteinden başka süt yapımına daha faydalı bir şey bilmiyorum.gerisi dengeli beslenme...tamamen hormonal...benim süt hormonum fazlaydı hayatımda helva yemedigim halde 8 bebege yetecek kadar sütüm oldu...ama dengeli ve protein vitamin bakımından hep zengin beslendim...

İş inanmakla bitiyor.SUÇLULUK DUYGUNU YEN.İNAN.DİNLEN.ÇABALA DUA ET GERİSİNİ ALLAH IN İRADESİNE BIRAK.OLMASSA SONUNDA ÖLÜM YOK.MAMA VER...ANNE SEVGİSİ -ANNENİN ONA STRESSİZ SARILMASI KADAR BÜYÜK BİR ŞEY YOK...ANNE SÜTÜ MUHTEŞEM ---EŞSİZ AMA ANNE DAHA EŞSİZ UNUTMA...

AVRUPADA HASTANELERDE KUVEZDE YATAN BEBEKLERİN SARILAN OLMADIGI İÇİN BÜYÜMEDİKLERİ GÖZLEMLENMİŞ.VE ÖNCE HEMŞİRELER SONRA GÖNÜLLÜ ANNELER HER GÜN GELİP 3 SAAT KUCAKLARINDA TUTUP SEVMİŞ OKŞAMIŞ ...SONUÇ OLARAK BÜYÜMEYE BAŞLADIKLARI GELİŞTİKLERİ GÖZLEMLENMİŞ.

Bu yaşadıgın süreç çok degerli.şu an ki stresin ve paniginle hiçbirşeyin farkına varamadan bir keşmekeşin içinde yaşıyorsun.

Ne olur sakinleş...Tadını çıkart.al kucagına otur.Ayakta olmazsan ileri geri sallamazsan bebek kucaga alışmaz bunu bil.Oturdugun yerde onu gögsüne bastır kokusunu çek.O uyurken iş mi yapıyorsun karşına bir resmini koy arada kaldır kafanı sEyret.inan ki bu bile süt yapımını körükler.kanıtlanmış.

sadece inan...bir iki güne halledeceksin emin ol...anestol acını alır uyuşturucu merhemdir demek artık bu da kullanılıyor.
ama iyi temizle.Lansinoh demiş bir arkadas dedigim firmanın ürünüdür.çok memnun olan anne var.

kakao yagı muhteşemdir.eşine hepsini aldır ...ara ara dene...meme çatlagın geçince moralin de düzgün olur.daha kolay ve saglıklı emzirirsin.

benim yeşil mercimek büyüklüğünde kan keselerim oluşurdu o dereceden 20 aya dolu dolu emzirmeye ulaştım.4 ayı kanayarak yarık gibi çatlakla geçti.oohhh be dedigimde ancak bebegim 8 aylıktı.ama bende hormonal bozukluk vardı...ve bana bilgi verecek yardım edecek kimse yoktu.

her gördügüm yaşlı kadını yolda cevirip durumu anlatıp kocakarı ilacı sorar olmuştum...

şimdi burada bir sürü arkadas var sana el veren.olacak...

sevgiler.

yazdıkların öyle iyi geldi ki. iyiki açmışım konuyu. göğüs yaralarım çocuğun çok güçlü emmesinden gibi geliyor. yakın zamanda sağlıkocağına gdip uygulamalı emzirme şeklimi göstercem. çocuk dr una da göstermeye çalıştım ama oralı olup bakmadı.

bende herkesten bi umut bi çare bakıyorum işte. bütün çocuklu arkadaşlarımı arıyorum.

inş geçer. anestol ve diğer ilaç kimyasal olduğu için kullanasım yok pek ama kullanacağım sanırım. dr göğüs ucuyla kullan onu dedi. evde bir tane silikon uç var ama onunla emzirmeyi bir türlü beceremediim.

silikon uçsuz ve bu ilaçlarla emzirmek ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum ama deneyeceğim.

ben mamayı son çare olarak veriyorum aslında. o yüzden içim rahattı ama dr ve çevremdekiler bi günde içimi çok huzursuz etti.

aksi gibi netteki araştırmalarımda da hep beni huzursuz edici şeyler yazıyor. şu emzirme kampını bi deneyeceğim. ondan sonra duruma göre mama olayına bakıcam.

kendimi de kasmıcam artık. dediğin gibi annesi ona daha çok lazım. sadece mamayla beslenip sağlıklı çocuklar da var. en kötü seneryo bu. bu da çok kötü değil sanırım.

başka tavsiyelere herzaman açığım yine.

Valla silikon uç hikaye...ben beceremiştim çocuk da öğürüp istememişti.

Ne yaparsan yap ilaçları emzirme öncesi ılık suyla hafifçe yıkamalısın.

O çatlaklar çekilmez ...muhakkak MEDİCASSOL u kullan KAKAO YAGI ZATEN DOGAL...Temizle ama kalsa da yemeklik yag sonuçta...

sür geçsin sıkıntın zaten kullanmaya ihtiyacın olmadıgı günler yakında ...

Çevrede FAYDALI BİLGİSİ olan yoktur ama görüşen karışan çoktur bu durumlarda aldırma...

Ben de anne sütü vericem diye dişimi sıkanlardanım ama DOYMUYORSA YAZIK YAVRUM BEBEGE DE SANADA YAZIK...SAKIN ÜZÜLME ...EMME GÜDÜSÜ GÜÇLÜYSE HERŞEYİ VER YİNE DE SÜTÜ SEVECEK VE EMECEKTİR....

ÇOCUK DOKTORLARI BİR ŞEY BİLMİYOR ÇOGUNLUKLA.KENDİ ÇOCUKLARINI BİLE O YOGUN TEMPODA DADIYDI BAKICIYDI ANNELERİ BÜYÜTÜYOR.BEN SORARDIM ÇORBA TARİFİ BİLMEM DERDİ:))

Benim kızım11 yaşında.DÜŞÜN 11 SENE ÖNCE BU KONUDA İSTANBUL DA BİLGİ ALACAK BİR ALLAH IN KULU BULAMADIM.AMEDA-PİYON YENİ KURULMUŞ.BEN KASIM DA DOGURMUŞUM.EYLÜL EKİM GİBİ EMZİRME HAFTASI VARMIŞ BEBEGİM DERGİSİNİN ESKİ SAYISINDA KAPAKTAN OKUDUM.NASIL GÖRMEDİYSEM.ORADA KONFERANS VEREN HEMŞİRELERİN DOKTORLARIN İZİNİ SÜRDÜM.ÇALIŞTIKLARI KURUMLARI RİCA MİNNET ZİNCİRLEME ÖGRENDİM.FELAN FELAN...UNUTMUYORUM BAYRAM AREFESİ...YERDE KAR VAR...KADINCAGIZA NASIL YALVARIYORUM NOLUR BENİ BEKLEYİN AYLARDIR PERİŞANIM.BİR BAKIN NEYİ YALNIŞ YAPIYORUM...HALA DUA EDERİM O KADINCAGIZA...BEBEGİ EMZİRDİM ÖNÜNDE İZLEDİ...BİR BİR DÜZELTTİ YALNIŞLARIMI.

ELİNDE İNcE ÇORAPTAN YAPILMA BİR MEME MAKETİ...ANLATTI TÜM İŞLEYİŞİ...ÖNCE MAKETTE SONRA KOLUMDA BANA MASAJI ÖĞRETTİ.NASIL TIKANIKLIKLARIM VARDI.BAYRAM TATİLİNDE ELİMİZDE POMPA,BİR YANDAN MASAJ,BİR YANDAN GÖZYAŞI AĞLAMA GIRLA...AMA GEÇTİ BE YAVRUM...HEPSİ ...KIZIM TOPİK SÜTÜM NASIL YAGLI...FAYDALI ...İYİ GELİYOR.ANNEM BANA YALVARIYOR KES BÖYLE ACI ÇEKİLMEZ...MAMA VER SEN DE BENİM CANIMSIN DİYE...ÇARŞAFLARI YOLA YOLA EMZİRDİM...AGLAYA BAGIRA...KOLUMUN ALTINDA AKSESUAR MEME DOKUSU VARMIŞ.ORDAN TAA TIKALI.KOLUMUN BİRİ ARKA KÜREK KEMİGİMDEN İPTAL...İÇİNDEN ÇELİK TELLER YIRTA YIRTA GEÇİYOR.BEN ÇOK SIKINTI ÇEKTİM ÖYLE BÖYLE DEGİL...

VE BU AŞAMADA KIZILAY SENİN DEVLET HAS.BENİM KADIN ERKEK DEMEDEN ÇİN ÇİN YAPAR GİBİ KİMLER GÖRDÜ O ÇATLAKLARI..BÜYÜK KONUŞMAMAK LAZIM.MEMESİNİ AÇA AÇA EMZİREN ANNELERE GICIK OLURDUM ...BAŞIMA GELDİ KİMLERE GÖSTERMEDİM:)) AMA FAYDASIZ...SONRA 4 AYI BİRAZ GEÇMİŞ...BİR TANIDIK HAYIRLI OLSUNA ARADI.ANLATTIM SIKINTILARIMI.MaDeCASOL VE KAKAO YAGI DEDİ.O AN İÇİME BİR HUZUR İNDİ SANKİ OLACAK VE OLDUDA...EŞİM AKŞAM GETİRDİ.O ANA KADAR NELER SÜRMEDİM AMA...BEPANTHEN PLUS MI,E VİTAMİNİ Mİ ,LANSİNOH MU,GARMASTAN MI AKLIMDA KALANLAR BUNLAR...TIK YOK...BU MERHEMLER,DÜZENLİ VE TEKNİGİ İLE EMZİRME ,SÜREYİ KISA TUTMAYA ALIŞTIRMA, Kİ 45 DK BİLE EMDİGİ OLURDU 1 SAAT TE ...VE AMEDA PİYON UN LACTALINE ÇİFTLİ SÜT POMPASI...HEPSİNİN YARDIMIYLA ATLATTIM...

benim hormon sorunum,meme dokumun sorunları,emzirirken yalnış tutmam,kızımın manyak gibi emmesi vs vs sorunlarım çoktu...sen daha kolay atlatacaksın...

ÇOK ANNEYE YARDIM ETTİM.AMERİKADAN KANADA DAN BİLE YARDIM ETTİGİM ANNE OLDU.EMZİRME UZMANI BANA BEN SİZE.

ANNE SÜTÜ DEYİNCE AKAN SULAR DURUR.

HER ZAMAN YAZ ...ÖZELDEN DE YAZABİLİRSİN.
DESTEGİM HEP SENİNLE...
ALLAH A EMANET OLUN İKİNİZDE

merhaba.ben henüz doğum yapmadım fakat üzmeyin kendinizi tabiki annelik içgüdüsü ne desem boş haklısınız.alah yardımcınız olsun

Bende emziren bir anneyim kizim suan 6 bucuk aylik.
Sutum yetmiyor psikolojisi sutu iyce azaltiyor inanin, sutum yetiyor diyin kendinize dusunmemeye calisin, bir arkadasinda dedigi gibi besmeleyi unutmayin, sut, ayran, bol bol su, hosaf icin.
Tahin pekmez tuketin salkim uzum.
En onemlizi zevk alin bebeginizi emzirirken onunla cok guzel bir baginiz var. En az iki saat en fazla iki bucuk saat arayla emzirinki sutunuz olusmasina izin verin, gogsunuzu iyce bosaltana kadar emzirin cok zor bir durum biliyorum.
Kizim iki aylikken yetmiyor doymuyor dedim iyce azaldi cunku boyle dusunup uzuluyorum ve sutum azaliyor. MasAllah kizim alti bucuk aylik oldu hala emziriyorum cok sukur.
Bu arada maydonoz sutu azaltiyor.
Baska ne azaltiyor bilmiyorum arastira bilirsiniz.
Allah anali babali buyutsun evladinizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…