Yardim Lütfennnn!!!

basketchi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2008
200
36
Merhaba hamişler!Kasıklarımda sancım vardı ve dun gece cok agrı yaptı bende acil baska bi bugun kadın dogum doktoruna gitmek zorunda kaldım yogun idrar yolu enfeksiyonum varmıss vee doktor bana yuksek dozzda antibiyotik verdi largopen (1g),monural(3g) yuksek oldugu için kullanmaktan cekiniyorum acaba içinizde bunları kullanan varmı hamileler bukadar yuksek dozda ilac kullanabilirmi???

canim bi bilgim yok basima gelmedi
ama doktor biliyor senin hamile oldugunu bi bildigi vardir

Merhaba hamişler!Kasıklarımda sancım vardı ve dun gece cok agrı yaptı bende acil baska bi bugun kadın dogum doktoruna gitmek zorunda kaldım yogun idrar yolu enfeksiyonum varmıss vee doktor bana yuksek dozzda antibiyotik verdi largopen (1g),monural(3g) yuksek oldugu için kullanmaktan cekiniyorum acaba içinizde bunları kullanan varmı hamileler bukadar yuksek dozda ilac kullanabilirmi???

Canım öncelikle geçmiş olsun.Ne yaptın üşüttün mü?Bildiğim kadarıyla İdrar yolları enfeksiyonu dahil bir çok enfeksiyon antibiyotiğin vereceği zarardan bile daha zararlı..Ben :nazar::nazar:geçen gün hastanede iken bir bayanla tanıştşım.Kendisi 6 aylık hamile ve böbrek enfeksiyonu yüzünden rahim ağzı maalesef bir kaç santim açılmış.Erken doğum yapmaması için antibiyotik veriliyordu.Sanırım senin doktorunun da başka bir seçeneği olsaydı elbette seni antibiyotik vermeden tedavi ederdi.Ama bu kadar endişeli olmakta da haklısın ..Ben herzaman prensip olarak (hele ki böyle önemli bir konuyu) ikinci bir kadın doğum uzmanına daha danışarak karar verirdim.Hiç bir sey kaybetmezsin.Hem böylece için de rahat olur..Ben naçizane senin durumuna istinaden iki bilgiyi daha paylaşmak isterim..Zinnat adında bir antibiyotik varmış ve hamilelere zarar vermediğini duymuştum onu da doktoruna bir sor ya da araştır derim...
Unutmadan bir şey daha; bol su tüketmeyen anne adaylarının idrar yolu enfeksiyonunun çok daha fazla görüldüğünü sanırım biliyorsundur.Buna da dikkat etmeyi lütfen ihmal etme..Çok geçmiş olsun..Sana ve bebeğine acil şifalar..

bende ilk hamileliğimde idarar yolu enfeksiyonu olmuştum .
doktor antibiyotik verdi bende korktum antibiyotik bu başka şeye benzemez dedim ve kullanmadım .
bir sonraki gidişimde tekrar test yapıldı ve enfeksiyonun dahada yoğunlaştığı görüldü dr. kullnamamı tekrar söyleyince mecburen kullandım .
Hamd olsun hiç bir sorun olmadı .
zira zaten onu dr. kafasına göre değil hastalığın neticesine göre veriyorlar ama sen ikinci bir dr. daha danış .
zira gerçekten dozajları biraz yüksek gibi .

ALLh cc yardımcınız olsun geçmiş olsun ...:))

bende ilk hamileliğimde idarar yolu enfeksiyonu olmuştum .
doktor antibiyotik verdi bende korktum antibiyotik bu başka şeye benzemez dedim ve kullanmadım .
bir sonraki gidişimde tekrar test yapıldı ve enfeksiyonun dahada yoğunlaştığı görüldü dr. kullnamamı tekrar söyleyince mecburen kullandım .
Hamd olsun hiç bir sorun olmadı .
zira zaten onu dr. kafasına göre değil hastalığın neticesine göre veriyorlar ama sen ikinci bir dr. daha danış .
zira gerçekten dozajları biraz yüksek gibi .

ALLh cc yardımcınız olsun geçmiş olsun ...:))

Valla benimde yogun bir enfeksiyonum var oyuzden verdigini düşünüyorum fakat iştee dozajları yuksek ve bu beni korkutuyor...Kendi doktorumada sorucam fakat 2 gündür kendisine ulaşamıyorum ve buyuzdende daha henüz ilaçlara baslamadım:KK43:

enfeksiyon olduğunu nerden anladınız.yani ayrıca bir test mi yaptırdınız. mesela bende var mı yok mu nasıl anlayabilirim kızlar ?

aynı antibiotiği kız kardeşime doktoru hamile iken boğazları iltihaplandı diye vermişti o kullandı bebeğide çok şükür çok sağlıklı doğdu bir problem yaratmadı yani

gecmıs olsun arkadasım arkadaslara katılıyorum teredduttesen 2.bır doktorada sor bencede doktor hastalıgına göre vermıstır ama bılemıyorum yınede danıs ıstersen kendıne dıkkat et arkadasım tekrar gecmıs olsun.

Valla benimde yogun bir enfeksiyonum var oyuzden verdigini düşünüyorum fakat iştee dozajları yuksek ve bu beni korkutuyor...Kendi doktorumada sorucam fakat 2 gündür kendisine ulaşamıyorum ve buyuzdende daha henüz ilaçlara baslamadım:KK43:

canım kendi doktoruna sorucam diye bekleme bu daldaki bütün dr. ne olduğunu bilir yani herhangi bir dr. da sorabilirsin :)

X