yardım lütfen

kagitgemi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2016
2
0
33
Kızlar merhaba yeni katıldım aranıza :)

8 yıllık bir ilişkinin ardından 1 ay sonra evleniyoruz. Ancak ailesi o kadar sıkıntılı ki. muhteşem taktik yaşayan insanlar sürekli gülümsüyorlar problem yok gibi birşeye karışmıyor gibi davranıyorlar ama ben kafayı yiyorum. Allah aşkına söyleyin sizce ben mi abartıyorum.

ben memurum ve yıllık izinler iptal oldu. Balayında 10 günlük bir fransa tatili planladık. herşey alındı edildi ancak benim izin iptal olunca vize başvurusu yapamıyorum. Bugün görümcem aradı siz kesin gidemiyormusunuz dedi yok dedim belki bi iki haftaya açılabilirmiş izinler. Haa, biz annemle gidelim sizin yerinize diyecektim dedi. Ama gidebilme ihtimalimize resmen üzüldü. Sabahtan beri elim ayağım titriyor sinirden. Arkadaş insan abisinin balayı tatiline göz diker mi?

Eşya alınırken o kadar çok göz yaşı döktürdüler ki. Nişanlım eşyalar için dediki ne beğeniyorsan onu alalım ben karışmıyorum sana bırakıyorum. Bende ona göre baktım.Ben mobilyaları beğendim 30 bin civarı tuttu. Sonrasında kaynanama söyledim bu sizin bütçenize uygun mu siz bana bütçe verin ki ben ona göre bakayım ne siz üzülün ne ben üzüleyim. Eşinize sorun benim yanımda dedim aradı eşini eşi de benim için uygun dedi.Bende tamam dedim. Kadın başta dediki ne beğeniyorsan al hiç birşey içinde kalmasın. Sonra kadın bir gün çekti beni ya canım işte oğlumada fikrini sor azcık böyle olmaz falan. Sonra bi anda nişanlım eşyalar hakkında söylenmeye başladı benim niye fikrim sorulmuyor diye. Hiç öyle bir tarzı yoktu üstelik. Neyse eşyaların hepsi alındı istediğim gibi oldu. Ama hevesim kalmadı. Sizlerde nasıl olur bilmem bizde kız tarafı yatak odasını alır ve yatak odasının halı perdesini. Birde mutfaktan bulaşık makinesi veya fırın. Tuttuğumuz evde ocak fırın bulaşık makinesi herşey var ve hepsi sıfır. dolayısıyla mutfaktan birşey alamadık biz. Ama yatak odasının karyola yatak komodin şifonyer hepsini aldık. Babam yok annem hiç fiyat konusunda mesele etmedi ki kredi çekip aldı sağolsun. Üstelik mutfakta alınacaklar hazır olduğundan annem oraya ayıracağı bütçe ile çalışma odasını kendi döşedi kitaplık, masa, koltuk. Ama bu sefer o kadar seviyeyi düşürdülerki bizim harcamamız çok oldu çamaşır makinesini siz alın, mutfak masasını siz alına getirdiler. Maddi durumları olmasa anlayacağım ama öylede değil. Tatili nişanlımın babası hediye edeceğim dedi. Ki hepsini kendi ödedi ama nişanlım bu sefer bari şunu biz ödeyelim bari bunu biz yapalıma getirdi. İyi niyetli davransalar bende diyeceğimki tamam yapalım ama öylede değiller. Nişanlım sürekli para konuşur oldu. Birşey nasıl sorusuna neredeyse güzel çirkin yerine ucuz pahalı diyecek.

Sonra ev tutulacak edilecek. Nişanlım özelde çalışıyor çıkması biraz mesele oluyor. Evi annemle beraber gittik uğraştık tutuk. Sonra nişanlım ve ailesi bırak teşekkür etmeyi neden pazarlık etmedin niye bunu söylemedin niye şöyle yapmadın demeye başladılar. Ki evi beraber beğenmiştik. Sonra bir baktım bu işleri yapmak zorundaymışım gibi davranılmaya başlandı. Elektrik su açtırmak için ben gidemem, sende çıkamıyorsan annen gelsin açtırsın dedim (ailesi şehir dışında ama 2 saatlik yol) . Onuda ben halledeyim diye bi saat çıkamaz mısın hiç mi çıkamazsın dediler. Bi hafta boyunca işe gidiş saatlerimi didiklediler resmen, bir gün geç gitsem erken çıksam bak oluyormuş diyecekler.

Daha da önemlisi ben başından beri nikah kokteyl istiyordum hatta gönlümde kır nikahı denen olay yatıyordu ancak maddi olarak kimseyi sıkıntıya sokmak istemedim onlarında işine geldi. Düğündende oldum olası nefret etmişimdir. Fakat ayarladığımız nikah salonu tadilata girdi ve kokteyl alanı çok hoşuma gitmedi. Dışarıda bir mekan ayarlayalım dedim, demez olaydım. Yok orası pahalı, burası pahalı söylenip durdular. Sonra askeri tesis ayarlandı. Ama tabi tesiste kokteyl yapılmıyor. Kokteyl görüntüsünde yaparız dediler. kokteyl masası var mı? yok. yemek masasını öyle ayarlayacaklarmış. Böyle birşey mümkün mü sizce? Sonra ben sorun yaratan oldum. Birde gündüz olacak açık havada. Neyse sonra mekanla görüştük saati akşama çektik kokteyl menüsü masalara dağıtılırsa zayıf kaçacak gibi sebeplerle formatı düğüne çevirdik. Ve 22000 tl para harcandı mekana. O paranın yarısına ben hayalimdeki kır nikahını yapardım ama çok bilmiş bir aile sağolsun.

Ben iletişimciyim ve fotoğrafçı benim için en önemli şeylerden biridir ve insan eğitimini aldığı alanda neyin iyi neyin kötü olduğunu ayırabiliyor. Dolayısıyla saçma sapan bir fotoğrafçıya para vermek yerine doğru dürüst birşeyler olsun istedim bunun içinde uzun arayışlardan sonra buldum. İnanır mısınız buna bile laf ettiler. Ne gerek var falancanın kızı bilmem nerde kaça yaptırmış çokta güzel olmuş. Neye kızıyorum biliyor musunuz? Bu kadar konuştuktan sonra yapmayın yapıyorsanızda başta konuşup kalp kırmayın. Başında beri istediğim herşey (nikah dışında) oldu ama hiçbiri tatlılıkla olmadı.

ne olur söyleyin bunlar normal şeyler mi? Herkes yaşıyor mu?

merhaba öncelikle hoş geldin. bu tarz sorunları çoğu çift yaşıyor. aileler çok müdahil olunca genelde çoğu şey sizin istediğiniz gibi olmuyor (mesela nikah )
nişanlınla aranızda çözüp halletseniz bu tarz şeyleri dha güzel olurdu. yani maddiyatı siz ailesiyle değil nişanlınla konuşup o ilesiyle konuşsaydı mesela. Balahyınıza göz dikmeleri en kötüsü bence. ne kadar ayıp bişey.
bizde de eşya paylaşımı sizinki gibi. ama kızın çeyizi zaten çok detaylı bi olay yani ufak tefek olduğu için göze gelmiyor ama onlarda baya bi tutuyor açıkcası. biz daha çok harcadık dediklerinde bunları öne sürün sizde. ayrıca çalışan insanlarsınız seçtiğiniz şeylerin bütçesi ailelere fazla geliyorsa kendiniz karşılayabilirsinz. mesela fotoğrafçı.

en ufak iyi niyet olsa bence öyle yapardım ama iyi niyet görmeyince ben neden sıkıntı çekeyim ki diye düşündüm

Kızlar merhaba yeni katıldım aranıza :)

ben memurum ve yıllık izinler iptal oldu. Balayında 10 günlük bir fransa tatili planladık. herşey alındı edildi ancak benim izin iptal olunca vize başvurusu yapamıyorum. Bugün görümcem aradı siz kesin gidemiyormusunuz dedi yok dedim belki bi iki haftaya açılabilirmiş izinler. Haa, biz annemle gidelim sizin yerinize diyecektim dedi. Ama gidebilme ihtimalimize resmen üzüldü. Sabahtan beri elim ayağım titriyor sinirden. Arkadaş insan abisinin balayı tatiline göz diker mi?

..

ne olur söyleyin bunlar normal şeyler mi? Herkes yaşıyor mu?

yuhhhhh :KK57:
hiç normal değil bence:skandal:

balayı odasında napacaklarmış acaba güller felan töbe yarabbim insan böyle bir teklifi yapmaya utanır :olamaz:

X