yardım lütfen

edirneli

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2006
307
4
merhaba meltem hanım acil sizin fikirlerinize ihtiyacım var 16 yaşındaki oğlum bu gün gelip kız arkadaşının ailesi ile tanışmaya gitmemizi istedi üstelik sanırım bu fikir kızın ailesinden gelmiş neymiş efendim bunlar geziyolar ve burasıda küçük bi yer olduğu için etraftan laf gelmesinmiş benim oğlum bu kız yüzünden sınıfta kaldı şu anda lise 3 e gitmesi gerekirken 2 geçti babası ile konuştular ve babasına şimdi tanışılsın seneye söz yaparız geriside üniversite bitince diyormuş allahım kafayı yiycem ne olur yardım edin bu arada biz buralı değiliz bulunduğumuz yerden başka yere taşınmamızın bi faydası olurmu oğlum sanırım bu kızı kafasına sabitlemiş başkasını asla kabul etmiyor bu yüzdende korkuyorum kendine bişey yaparsa diye of of evlat yetiştirmek ne zormuş yarabbim allahım bütün anne babalara yardım etsin inşnolur acil cevaplarmısınız senağlama

Merhaba, gençler bu yaşlarda hissettikleri tüm duygularının ömür boyu sürecek kadar kalıcı olduklarını ve asla başka türlü hissetmeyecekleri konusunda son derece emindirler. Bir süre sonra geçer bu duygular. Şimdi dikkat etmeniz gerekenler; yasaklamayın, kızla ilgili kötü şeyler söylemeyin. Sadece henüz çok genç olduklarını, ancak okul bitip üniversite sınavı kazanıldıktan sonra bu tür konularda konuşulabileceğini tatlılıkla anlatın. Kızın ailesi ile de tanışmaya elbette ki gitmeyin. Oğlunuz ısrarcı olursa, henüz vakti olmadığını, üniversite sınavını kazandıktan sonra bu konuda konuşabileceğinizi tekrar edin lütfen. Oğlunuza duygularını anladığınızı ve saygı duyduğunuzu, ancak henüz çok genç olduklarını, evliliğin salt bir arada olmak olmadığını, ciddi bir hayat sorumluluğu olduğunu, meslek sahibi olup para kazanmak gerektiğini tatlılıkla anlatın.
Kolay gelsin,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…