Yardım!! Hamilelikte ishal ve bulantı

Zencefill90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2017
1.021
702
34
kızlar merhaba 35 haftalık hamileyim
2 günden beri geçmek bilmeyen ishalim ve bulantım var. Acaba hamilelikte olan bişey mi yoksa zehirlendim mi diye endişeleniyorum. Dün 5 defa sulu bi şekilde çıktım tuvalete, bugun de 2 defa. Karnım sadece tuvalete çıkmadan önce ağrıyor. 2 gün önce eşimle dışarıda yemiştik ama baya ünlü bi restoranttı o yüzden güvendik.
Bu haftalarda size de ishal olmuş muydu böyle ? Perşembe günü doktor randevum napsam bilemedim

İki gündür bende aynıyım 31+4 olduk. İshal ve bulantı var. Ben erik yedim baya abarttım galiba ondan olmuştur diye düşünmüştüm inşlh zehirlenme falan değildir aklıma hiç gelmemişti o . Hastaneye mi gitsek. Geçmezse mecbur gidicem ama

Ben dışarıda yediğim için şüphelendim aslında ama şimdi sen diyince farkettim ben de bu hafta yeşil erik yedim hep belki benim de ondandır

erik ishal yapabilir cok yediyseniz.bende dr a gittim bu sikayetlerden dolayi.kusma ile birlikte ishal de varsa enfeksiyon olabilir devam ederse ayrintili tetkitlerinizi yaptirin dedi.erik yemeye ara verin hala devam ederse bi doktra gorunun.

Ben dışarıda yediğim için şüphelendim aslında ama şimdi sen diyince farkettim ben de bu hafta yeşil erik yedim hep belki benim de ondandır
Aynen bende erikten şüpheleniyorum ishal olduğumdan beri yemiyorum bugün düzeldim. Galiba erik yapıyor

Benim hafif ateşim de var gibi kızlar. Evde ölçme aleti yok ama böyle kendimi çok sıcak hisseediyorum bi de başımda bi ağırlık var gibi. Perşembe gideceğim doktora bakalım

Benim hafif ateşim de var gibi kızlar. Evde ölçme aleti yok ama böyle kendimi çok sıcak hisseediyorum bi de başımda bi ağırlık var gibi. Perşembe gideceğim doktora bakalım
Üşüme falan var mı. Sen sıcaklanma hissediyorsundur. İnşlh enfeksiyon galan yoktur ishalin devam ediyor mu

Ben sehir disina cikmistim. Kac haftaliktim hatirlamiyorum ama 32den azdi. Daha izne ayrilmamistim. Kusa kusa öldüm. Ishal de vardi. Kadin dogum Aciline gittim. Kan ve idrar tahlili yaptilar. Serum verdiler. Kanimda enfeksiyon cikti. Simdi seni o kalabalik devlet hastanesine gondermek istemiyorum dedi. Ishal bakimi yap kendine dedi doktor. Pirinc lapasi tarzi seyler ye ve bol sivi tuket. Nane limon ve bol su ic gibi seyler soyledi. Butun gece sitmadan titredim. 3 litre su ictim suya doymadim. Yarisini kustum. Nane limondan sonra kusmam durdu.

Doktora gitmekte yine de fayda var.

İlaç falan kullanmadınız mı ? Kanınızdaki enfeksiyon nasıl geçti ?

Dr a git bence hemen ihmal etme. Bana hep ishal ateş kusma durumunda direk acile gel diyorlardı. İnşlh bişey yoktur ama için rahat etsin
Perşembe günü randevum var onu bekliyorum canım. Acilden gittim ama hiçbişey yapmıyolar ki tek dedikleri serum takalım ya da evde bol sıvı alın.

Perşembe günü randevum var onu bekliyorum canım. Acilden gittim ama hiçbişey yapmıyolar ki tek dedikleri serum takalım ya da evde bol sıvı alın.
Kan idrar bakması lazım acilde. Ben bugün gittim acile kan idrar baktı temiz çıktı şükür. İçim rahat etmedi karnım arada hala ağrıyor malesef

benim kan ve idrar bakıldı bişey çıkmadı dedi doktor ama kan ve idrarda çıkmayan bakteriler varmış. Onlar için kültür yapılması gerekiyor sanırım. Benim karın ağrım sadece tuvalete çıkmadan önce oluyor

Bende aynı tuvalete çıkmadan önce ağrıyor sonra geçiyor. Günde 2-3 sorun değilmiş pek öyle dedi dr. Bol sıvı tüket dalan dedi. Kültür yapıyorlar zaten enfeksiyon dalan YÖK dedi

İlaç falan kullanmadınız mı ? Kanınızdaki enfeksiyon nasıl geçti ?
Hayir kullanmadim. Ilac vermek istemedi doktorum. Bol su iceceksin bol sivi tuketeceksin dedi. 2 saat icinde 3 litre su ictim. Ictigimi kustum. Ama cok asiri susamistim. Ishal icin haslanmis patates ve muz yedim. Butun gece tabi sıtma nobetleri tuttu. Atesim yoktu ama yorgani actigim an tir tir titredim. Sabah kalktigimda bulantim hala vardi ama kusmadim. Aksama bulantim bayagi hafifledi. Ertesi gun bir sey kalmadi. Okuluma gittim. Nane limon da iyi geldi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…