yardım...h uyumsuzlugu

olcixsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2008
7
0
43
kızlar selam ben 16 haftalık hamileyim esimle aramızda rh uyumsuzlugu var aynı sorunu yasayan oldumu ne yapcaz biz bebişimize bişey olurmu cok korkuyorum

kızlar selam ben 16 haftalık hamileyim esimle aramızda rh uyumsuzlugu var aynı sorunu yasayan oldumu ne yapcaz biz bebişimize bişey olurmu cok korkuyorum

slm.daha yeni evlisin evlilik işlemleri sırasında kan tahlili yapılıyor .eğer çiftlerden kadın rh - ( negatif) ise buna kan uyuşmazlığı deniliyor.buda bebeğin kanına bakılarak eğer bebekte uyumsuzluk görülürse aşı yapılıyor.genelde ilk bebeklerde sorun çıkmıyor.o yüzden içini ferah tut.

cnm bende 1,5 yıllık evlıyım.ve aynen senın gıbı negatıfım.ben hamıle degılım henuz ama gereklı arastırmaları yaptım.hamılelıgının bellı ayları var dr un o aylarda senden ve kan alacak ve testde kanında rh uyumsuzlugu arastırılacak duruma gore ıgne yapılıyor ve cocuk dogduktan sonrada aşısı var yani çok acele sorun olusturacak bı durum olacagını sanmıyorum.en saglıklı dr un bılır ona anlattır bu konuyu tekrar.korkma hersey guzel olsun senın ıcın.

İLK BEBEK İSE SORUN YOK AMA DOKTOR KONTROLÜ GEREKLİ özel bir tedavi yapıyorlar sanırımmmm

kizalr ben size yardimci oluyum. bende (-) esimde (+) o yuzden uyusmazlik var. 28. haftada igne vuruluyorusnuz. doktorunuz size mutlka der onun disinda dogumdan sonra bebek "(+) ise ilk 72 saat icinde bi igne daha oluyorusnuz. bu kadar. korkulacak bisey yok yani.....

baska sorusu olan:)

Olcişcim eşimle benim aramdada var üstelik ben negatifim ..Şu ana kadar yaptırdığım testlerde çok şükür birşey çıkmadı gelecek hafta yeniden test yaptıracağım..Doktorum artık 28. hafta uyuşmazlık iğnesinin yapılmadığını çünkü bunun doğacak sorunları engellemediğini söyledi..Doğumdan sonra bebeğin kan grubuna bakılacak ve gerekirse kanı değiştirilecekmiş..İnşallah oğluşumun kan grubu da benimle aynıdırda sorun çıkmaz..Birde doğumdan sonra sonraki bebekleri korumak için uyuşmazlık iğnesi yapılıyor o kadar.. Ama genelde ilk bebeklerde pek sorun yaşanmıyormuş..Benim en yakın arkadaşımda hamile onda da şu ana kadar sorun çıkmadı..Eğer öncesinde kürtajın varsa ve ilk aylarda kürtaj olduysan onu da çok önemsemiyor doktorlar..

bizdede var ama oyle ilgisiz bi dr a sahibimki hic bi bilgi vermedi saolsun deiştircm sonunda dr u

X