yardım edin kızlar

sultang

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
310
11
işin içinden cıkamadım en son adet tarıhım 15 ekım dı .adetım gecıkınce 1 hafta arayla 2 tane kan testı yaptırdım negatıf cıkınca doktor sokturucu verdı kullandım haplar bıttı ama halen adet olmadım dun aksam ıdrar testı yaptım negatıf cıktı ama neden adet olmadıgımı anladım sonucta sokturucu kullandım yanı benım bıldıgım haplar bıtmeden 10 gun ıcınde adet goruluyo ama ben gormedım.ve nerdeyse 2 aydır adet olmuyorum neden botle oldu acaba hamıle olma sansım yokturdur demı yoksa o kadar ılaç içtim nolacak bır akıl verın lutfen basına boyle seyler gelen varmı normami yani doktorada ulasamadım sızlere sorayım dedım:18::18::18:

işin içinden cıkamadım en son adet tarıhım 15 ekım dı .adetım gecıkınce 1 hafta arayla 2 tane kan testı yaptırdım negatıf cıkınca doktor sokturucu verdı kullandım haplar bıttı ama halen adet olmadım dun aksam ıdrar testı yaptım negatıf cıktı ama neden adet olmadıgımı anladım sonucta sokturucu kullandım yanı benım bıldıgım haplar bıtmeden 10 gun ıcınde adet goruluyo ama ben gormedım.ve nerdeyse 2 aydır adet olmuyorum neden botle oldu acaba hamıle olma sansım yokturdur demı yoksa o kadar ılaç içtim nolacak bır akıl verın lutfen basına boyle seyler gelen varmı normami yani doktorada ulasamadım sızlere sorayım dedım:18::18::18:

tatlım bi tekrar gitseydin doktora olmadım adet die enterasan bi durum ama panik yapma bence tekrar görün doktora

canım hiç telaşlanma,kafana takma..geçen sene ben de 2 ay adet olmamıştım,adet söktürücü kullandım ve bıttıgınde 1-2 gun sonra adet oldum..
sana bir önerim var..incir ye bol bol..2 gune kalmaz adet olursun canım benim..((test edıldı onaylandı benım tarafımdan..!!!))
cunku geçen yaz adet düzensızlıgım oldu ve ben bunu ibrahim saraçoğlundan duymuştum.. iftardan sonra akşamları yedım ve hemen adet oldum..

((incir: adet düzensizliği olan birinde yumurtalıkları çalıştırıyo,kolaylaştırıyo,hamıleysen de süt yapıo doğurduktan sonra..))

ben şimdi adetımın uzerınden 17 gun geçti;hamilelikten şüphelenıp kan tahlılı bıle yaptırmıştım ama değilim..aklıma ıncır geldı 2gun yedim ve bugun adet oldum..hemen faydasını gördüm tatlım..

Düzenli Adet Kanaması Gören Bir Kadında Beklenen Adet Kanamasının Olmaması

28 günde bir düzenli olarak adet kanaması görmeye alışmış olan bir kadın kanaması geciktiğinde hemen endişelenebilir. Konuda daha fazla ilerlemeden önce basit ve pratik bir bilgi verilmesi uygun görülmüştür:

Çok düzenli olarak adet kanaması gören bir kadın yılda bir veya iki kez gecikmeli adet görebilir. Bunun altında yatan en muhtemel neden iş değişikliği, aile içi stres, üzüntü, yaşam tarzı değişikliği, iklim değişikliği, yorgunluk gibi basit bir olaydır. Bu olay beynin bilinçli kısmını etkileyerek buradan hipotalamus adı verilen bölgenin işlevini bozmakta ve adet döngüsü burada "takılmaktadır". Böyle bir durumda tıbbi bir değerlendirme yapılması gerekli değildir.

Öte yandan yine düzenli olarak adet kanaması gören bir kadında adet gecikmesinin en sık görülen nedeninin gebelik olduğu göz önünde bulundurulmalı ve bu konuda gerekli adımlar atılmalıdır.

X