Yardım Edin Kızlar Yaa :(

yagmurrrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2008
796
2
Selam canlarım walla kafam o kadar karısıkki ne yapacagımı bilmiyorum ?
Burda anlattım bi defa sıkıntımı bilenler bilir doğduğundan beri kızımın emmesiyle ilgili
problem yasıorum tam anlamıyla emzirmem gün boyu oldugu hic olmuyo sagıyorum doymadıgını düsünerek ?
Ya ilklerden 20 dk 30 dk emen cocuk 1 ay sonra 10 dk emmeye basladı sonra 5 dk ya düstü ama 5 dk sonra aglamaya baslıodu istemiodu memeyi dilinde pamukçuk oldugunu düsünerek ondan emmeyebilir düsüncesiyle ilac aldım biraz daha ii oldu sanki 10 dk kadar emio ama icim rahat etmio kızlar bazen doymadı die 1 saat gecince sagıyorum iciriorum ya acaba doyuyomudur 10 dk da icim hic rahat etmio sizin bebişler kac dk emio yani 1 aylıktan fazla bebekler ? Üzülüorum açta bırakmak istemiorum sağıp verdiğimde doyduguna da emin oluorum off yardım edin :KK43: Gündüzleri bazen deniorum sırf emio uykusu gelince uyuyo ama açmı uyuyo ?Açken uyurmuki kafamçokkarıştı Sütümde war bu arada kızlar ..

10 dakika emse iyi benimki 2 dak.emiyo bırakıyo,sonra ağlıyo yine iki çekip bırakıyo.hiç bilemiyorum ne kadar emdiğini.ama doymasalar uyumazlar .bide kilo alımı iyiyse sorun yoktur heralde.

Canım kilo alımı iyiyse yeterli emiyo demektir. Bizimki devamlı emmek istiyo, buna rağmen doktor kilosuna bakarak değerlendiriyo iyi beslenip beslenmediğini. Kilo iyiyse hiç sıkma canını..

Bana hastanedeki hemsire seni emdikten sonra uyuyosa doymustur dıyordu yoksa uyumazmıs o yuzden ıcını rahat tut bence.

bazen yarım saat emiyo,bazen 5 dakika emiyor.benim yediklerimle dolayısıyla sütün doyurucuyla alakalı diye düşünüyorum.kilo alması normalse hiç endişe etme.bazen de kızım açlıktan ağlıyor ama gazı çoksa emmek istemiyor.bebekleri anlamak zor.doktorun ne diyor??

dr kontrolunde kilo alimi normalse sorun yoktur cnm,ayni sorun bizde de var cunku.geceleri neredeyse hic emmiyo gibi 4-5 saate yayiyoruz.ne yaparsam yapim uyandiramiyorum oglumu.ilk gunler geceleri 1 kez mama veriyodum.dr um kesmemi istedi.bakalim ocagin 2 sinde kontrolumuz var kilo alimi normalse boyle devam edecez.zaten eskiler ne demis aglamayan cocuga meme verilmezmis.sen her agladiginda ver memeni.ben cunku her mizirdandiginda 2 kez de cekse veriyorum memeyi.gogus uclarimin yarasi iyilesmedi bile ama bebegimin beslenmesi icin boyle olmasi gerektiginii dusunuyorum.

canım kızların da dediği gibi doymazsa uyumaz zaten benim kızımda bazen 5 dk emiyor bazen 10 dk ama kızımın sağı solu pek belli olmuyo bazen ara ara emmek istiyor ama dediğim gibi eğer uyuyorsa sorun etme bence...

Kızlar hepinize tesekkürler içimi rahatlattınız ...Bende sabahtan beri sağıp vermedim bugün hiç..
Şu an uyuyo 3 saatte bazen 2 saatte uyanıo emmek icin sanırım doyuyo yalnız kilo alımı çok güzel dedi doktorumuz ama ben sagıpta veriodum o ara sagdıgımdan da kilo alımı güzel olabilir hic sadece emzirmeyle günümüz gecmedi henüz ama bu sabahtan beri hic sagmadım gecede sagmıcam bakalım nolucak hepinize tekrar cok tesekkürler ...Ve sunu farkettim emdikce sürekli süresinide uzattı Allah a sükür biraz icim rahat edio ..

Süreye takılma bence ağlamıyorsa doyuyordur.Zaten gititkçe emme süreside kısalıyor.
Öğün araları da biraz daha uzuyor.

canım artık büyüyorlar bebişlerimiz ilk zamanlar daha çabuk yoruluyor ve az çekiyorlardı şimdi ise daha kuvvetli çekiyorlar o yüzdende emme süresi kısaldı bunu sorun yapma
bebeğin kilo alımı normalse doyuyordur sizi anlıyorum ne kadar emdiğini bilmediğimiz için içimiz rahat etmiyor ama doymasa sürekli ağlar (Tabi gazı yoksa)

bu arada sağma yerine bol bol emzirin emzirdikçe sütünüz artacaktır birde sağdığınız sütü biberonla veriyorsanız memeyi almamak için bir sebep daha eğer mama veriyorsanız mutlaka kaşıkla verin

Bana hastanedeki hemsire seni emdikten sonra uyuyosa doymustur dıyordu yoksa uyumazmıs o yuzden ıcını rahat tut bence.

canım hastanede benim bebeğimde emip uyuya kalıyordu ama benim bebeğim aç uyuyormuş.doktora gittik kilo kaybımız olmuş.ve doktor birde baktıki bu çocuk aç dedi ne yapıyorsunuz siz dedi.ama hep uyanınca ağlıyordu.yavrum aç kalıyormuş.çekip çekip yoruluyordu uyuyordu sonrada.doktor hemen mamaya başlaman gerekiyor dedi.çocuğu hastaneye yatırıp serum takviyesi yapmam gerekiyor yoksa dedi:KK43:sonra o günden beri mamada veriyorum.şimdi 2 ay 1haftalık.mama alıyor.mecbur:çok üzgünüm:ilk zamanlarda çok üzülüyordum mamaya ama yapacak bişi yok ki çocuğum rahat uyuyordu gülerekte kalkıyordu artık.doymuyormuş bebeğimmmm:çok üzgünüm:

merveseyy benım durumumda tıpkı senınkı gibiydi. bende emiyor ve doyuyor zannediyordum ama 3200 gr doğan çocuk 10 içinde 2900 gr a düştü. biz emip doyuyor ve uyuyor diye düşünürken bizimki bizimki yorgunluktan bitap düşüp uyuyormuş.bizde mamaya başladık bu sebeple.önemli olan kilo takibi emip uyuması değil aslında.eğerki kilo alımında problem yoksa hiç dert etme.
biberon konusuna gelince kaşıklı biberon deniyor ancak bi süre sonra ona da alışıyorlar walla bu bebişler çok fenalar :)) en iyisi emdikçe gelen biberon uçlaları böylece emmeyi de unutmuyorlar.

merveseyy benım durumumda tıpkı senınkı gibiydi. bende emiyor ve doyuyor zannediyordum ama 3200 gr doğan çocuk 10 içinde 2900 gr a düştü. biz emip doyuyor ve uyuyor diye düşünürken bizimki bizimki yorgunluktan bitap düşüp uyuyormuş.bizde mamaya başladık bu sebeple.önemli olan kilo takibi emip uyuması değil aslında.eğerki kilo alımında problem yoksa hiç dert etme.
biberon konusuna gelince kaşıklı biberon deniyor ancak bi süre sonra ona da alışıyorlar walla bu bebişler çok fenalar :)) en iyisi emdikçe gelen biberon uçlaları böylece emmeyi de unutmuyorlar.

Canım ilk 10 günde kilo kaybetmesi çok normal yani doymadıgından kilo verio die bişi yok Çünkü benim bebegimde 3700 dogdu sonra 3500 e düstü 10 gün icinde yani bebeklerde dogdugundan sonra 200-300 gr vermesi cok normal ...Ama sonrasında kilo almadıysa doymuodur sölemek istedim ! Bu arada bende emdikce gelen biberonlarla sagıp veriorum zaten dierlerine hemen alısır ama memeyi almama gibi bişiyinmiz yok şu an şükür ..

:çok üzgünüm:

canım senin bebişin ne kadarlık oldu?ben emmeyle bir arada veriyorum mamayı.sendemi öle veriyorsun?benim bebişim 2 ay 8 günlük.mamayı bende çekince gelen meme uçlarından veriyorum.ne yapalım bebişlerimiz iyi olsunlarda.

bebekler ara ara öyle yaramazlıklar yapar ama sakın sagıp verme biberona alışırsa seni bırakır agzındaki pamukcuktan olabilir ayrıca onun fazla olması bagırsaklarda parazit yapıyormuş
ben günde iki üç kez emzirdikten sonra 1 çay kaşıgı karbonatı bir kahve fincanı(ama çeşme suyu olmayacak)ılk suyla karıştırıp beyaz temiz bir mendille bastırarak siliyordum(acır diye korkma yoksa iyi temizlenmez)birde sildigin tarafla birkez sil ikinciye aynı tarafı kullanma pamukçuk için antibiyotik kullanmayı dr tavsiye etmemişti onun yerine bu yöntemi tavsiye etti çocukların agız saglıgı içinde çok önemliymiş

X