Yardım edermısnız arkadaslar

yego

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2009
63
0
arkadaslar bugun agrilarim var diye doktoruma gittim ama kendi doktorum izinde oldugundan baska bir doktor bakti bugun 15. haftaya girdim doktor dediki magnezyum almanizi oneririm ama genede doktorunuza sorun dedi magnezyum icin tabletler varmi yoksa belirli besinlerimi yemek gerekir birde begeimin boyu 7,5 cm normal ddi ama ben internette bakiyorum bu haftada bebek 13 cm civari olur diyor doktor normal dedi ama kafama takildi yardimci olursaniz sevinirim morale ihtiyacim var

canım magnezyum hapı var ama bana doktorum hap yerine kızılayın sade maden suyunu kullanmamı önerdi tavsiye ederim baya faydası oluyor.birde sütde var bol bol süt iç.bebeğinin boyuda normal ben 27. haftamdayım daha hiç boyunu söylemedi doktor kafana takılacak bişeyin yok canım üzülme

Bebeğin boyunun iki ölçülme şekli var bir tanesi baştan-popoya kadar olan mesafe (ultrason kağıdınızda CRL diye geçiyor olabilir), bir tanesi de baştan ayak ucuna kadar olan mesafe. 16-17. haftaya kadar ölçülen baş-popo mesafesidir ki, sizin doktor 7.5 cm olarak bunu vermiş olabilir. Evde bunlarla ilgili bir ton tablom var, ama şu an yanımda yok, internetten bulabildiğim Türkiye verisine göre hazırlanmış bir bilimsel makaleye göre 14. haftada ortalama CRL 7.6 cm'miş (Türkiye verisi olması önemli çünkü biliyorsanuz farklı milletlerin farklı ölçümleri oluyor). Dolayısıyla sizin 15. haftada 7.5 cm değeriniz gayet normal görünüyor, bir kaç günlük farklılık olabilir ama bu dönemde onlar gayet normal.

13 cm civarı diye yazılanlar muhtemelen baştan ayağa kadar olan ölçümlerdir, onların hesabı başka türlü yapılıyor. Sizin doktorunuz olması gerektiği gibi bu haftalarda baş-popo ölçümü almıştır, endişe etmeyin.

canım ...magnezyum hapı da var toz sandoz şeklınded alınıo banada vermişti dr um..ben sandoz seklınde olanın kullandım...kramplardan oturu vermişti bana...hatta bende dr deiştirmek zorunda kaldım ılk dr um gıttı ıkıncısıde hap hiç vermedı hatta ve hatta kan hapını bıle kesebılırız dedı gayet ıı olcumlerın dedi....ve bana doal yolla almalısın dedi gunde 1 tane sade soda yı onerdı bol sut ve ev yapımı yogurt canım...sen genede dr una danıs verırse kullanırsıun.sonucta hiç bi zararı yok bebişe.senın için takvıye...
boya gelınce ben 36 haftadayım daha bebişimin boyunu hiç ogrenemedım....kılosunu soyluo dr amcamız ama boyda tık yok....onu takma kafana bence....

arkadaslar cevaplariniz icin cok tesekkur ederim simdi moralim yerine geldi iyiki varsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…