Yardim edebilecek arkadaslar var mi :(

zanzu_02

tımarhane gözeli :}
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2009
119
0
arkadaslar benim martin sonuna kadar en az 15 kilo vermem lazim nisanim olacak...1.57 boyunda 94kiloyum cok ama cok fazla ama ne yaptimsa veremiyorum zamanda kisitli ooof yemeden önce düsünemiyor insan bunlari simdi 1ayda 15-20kilo acilen zayiflamam lazim...spor salonunada gitmeye baslayacagim spor cok ise yariyordur simdiye 1haftada 3kilo falan verdim sonra dayanamayip hep bozdum insanin acikmayacagi cani bisey cekmeyecegi veeee 1ayda en azindan 15kilo verebilecegi bi diyet varmiiisenağlama

Merhaba canım. Öncelikle hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin. Ümidini kırmak istemem ama bir ayda 15 kilo vermen imkansız gibi görünüyor artı çok sağlıksız. Sana tavsiyem az az sık sık ve kalorisi düşük şeyler yemen. Spor salonunu geciktirme madem bukadar az zamanın kaldı biran önce yazıl ve harekete başla. Birazda yediklerine dikkat edersen sporla birlikte farkı görtrsün inşallah. En azından vücudun sıkılaşır düğüne kadarda istediğin gibi olursun inşallah.

Yazın benimde sözüm olucak hayırlısıysa benimde ozamana kadar incelmem lazım ama bu boğazla zor başediyorum:))) fakat ericem. Herşey istemekte bitiyo be canım.

kendini meyveye ver bol su iç sporunu aksatma sabah akşam ılık su içine biraz limon sirke ve 1 kaşık bal koyup iç. günde 2-3 fincan yeşil çay iç yeşil elma ye. acıktıkça salatalık meyve ye kepek ekmek birde buzdolobının kağağına odandaki dolabına ebru şallı vaya başka bir mankenin resmini as. her dolabı açtığında seni psikolojikmen bikinili resim senin yemeni engelleyecektir. bunları uygula. günde 3 litre su içmeyi unutma ekmeğide kes canım. bunları yap ama 1 ayda 15 kilo veremezsin.bu dediklerimi uygularsan bayağı verirsin. sofradan doymadan kalk. faas food dan uzak dur.

cok tesekkür ederim ilgilendiginiz icin bugün basladim bakalim cok az yiyecem sabahlari siyah ekmek yiyorum 1dilim öglenleri sebze haslayip yiyecegim ve bol su insallah veririm en azindan hic yoksa bi 10 kilo yaa arada baya fark olur :KK43: spor cok önemliymis gercekten o yüzden yapabildigim kadar spor yapacam ve az yicem :KK43: evet cok sagliksiz versem bile iyi degil bukadar kisa sürede ama nappiiiim dikkatsizligin sonu

bir doktor kontrolünde diyet uygulamalısınız bence. tabii ki ek ip uçları da paylaşılabilir. yine doktorunuza danışarak. sadece tartıya takılmayın bence, 1 ay kısıtlı bir süre olsa bile doğru egzersizlerle bazı bölgelerinizi çalıştırıp inceltebilirsiniz. kilonuzun azaldığından daha çok etki görebilirsiniz. nişanı değil nikahınızı hedef alın bence, aç kalarak zayıflayamazsınız. sık sık az az, ama her şeyden yemeniz gerekir. ciddi bir kilodan bahsettiğiniz için mutlaka bir doktor kontrolünde olmanız üzücü sonuçlardan korur, diye düşünüyorum.

1ayda 15-20kilo acilen zayiflamam lazim...spor salonunada gitmeye baslayacagim spor cok ise yariyordur simdiye 1haftada 3kilo falan verdim sonra dayanamayip hep bozdum insanin acikmayacagi cani bisey cekmeyecegi veeee 1ayda en azindan 15kilo verebilecegi bi diyet varmiiisenağlama
Öyle bir yöntem olsaydı asla bu kilolardan kurtulamazdık zaten:çok üzgünüm: önce diyet yapar 15 kiloyu bir ayda verir yine yemeye başlar 20 kilo alırdık..bir ayda 15-20 kg ise sağlığınızı tehlikeye atmak diyebilirim aman dikkat edin... Nişanınıza kadar üzülmek istemiyorsanız lütfen önce beyninizi inandırın ve sağlıklı verebilmek adına diyetisyen yardımı alın...a.s.

1 ayda en fazla 10 kilo verebilirsin gibi..Spora ağırlık ver..Aslında bir diyetisyne gitsen..

10 kilo versen de çok iyi, korseyle falan da takviye yaparsın, atlatırsın nişanı..Nişandan sonra da hiç bırakmadan devam etmen lazım diyete arkadaşım..

Yanlış anlama da, bu boya, kilon çook fazla...Hadi bakalım kolay gelsin sana..

Lisedeyken. Yaz tatiline girmiştik.
Hep yedim hep yedim:nazar:
Evdeyim malum kaydirigubbakcemile
1 ay kala etegi mi denedim okul etegimi
aman allahım oda ne fermuar kapanmı
baya mesafe var arada:1shok:
o gün akşama kadar agladım.
Nie öküsss gibi yedim falan diye:1closedeyes:

Hemen sabah spora başladım.
Sabah 8-00 de kalkar evin içinde bildiğim ne tür hareket varsa yaptım
9-00 kadar bu esnada da 2 litre falan su içmeyide ihmal etmedim.
Yediklerime coh dikkat ettim akşamalrı yeri geldi yemedim.

1 Hafta sonra denedim noldu etek oldu bana:1shok:
Çok cabuk kilo alıp veren bi bünyem var:nazar:

Spor yaparken su içmeyi unutma
Birde acıktın mı? su iç su içemiyosan şu soguk günlerde bitkisel cay iç:eek:

Kolay gelsinşakkıdı

merhaba canım..sanırım işin zor ama başarabilirsin günde en az 3 litre su içmelisin ve günde 10000 adım en az atmalısın.. posalı yiyecekleri bolca yemelisin..örneğin yeşil elmayı kabuğuyla ve çok çiğneyerek yemen lazım..unutmadan çok ağır yemek yemen gerecek.çünkü midenin doyduğunu beyin ilk lokmandan itibaren yarım saat sonra söler.kısacası lokmanı çoook çiğne.şekeri hayatından tamamen çıkarve kızartmalardan tamamen kurtul.kahvaltını aksatma.öğün atlama.daha doğrusu sofraya aç oturmamalısın.akşam saat 7 den sonra bir adet meyve dışında hiç birşey yememen gerekiyor...unutmadan kuru kayısıda mucize birşey bulabilirsen kuru kayısının günkurusu türünü günde iki tane tüket..iradeli ol ve başaracağına inan sonra gerisi gelir..

arkadaslar benim martin sonuna kadar en az 15 kilo vermem lazim nisanim olacak...1.57 boyunda 94kiloyum cok ama cok fazla ama ne yaptimsa veremiyorum zamanda kisitli ooof yemeden önce düsünemiyor insan bunlari simdi 1ayda 15-20kilo acilen zayiflamam lazim...spor salonunada gitmeye baslayacagim spor cok ise yariyordur simdiye 1haftada 3kilo falan verdim sonra dayanamayip hep bozdum insanin acikmayacagi cani bisey cekmeyecegi veeee 1ayda en azindan 15kilo verebilecegi bi diyet varmiiisenağlama
canım sana ilk önce 1 ayda 15 kilo vermemen gerektigini öneririm ....ilk önce nışanlın seni bu halda sevmiş kabuletmiş ..ve hefini nışanına kadar degil dügününe kadar uzatmanı tavsiye ederim ..a.s
sporunu aksatma ...yerimsenibenve eger gerçekten kilo vermek istiyorsan . bozmassın ...:nazar: çok sıkıpta kendinide kasma o zamanda veremessin .... dedigim gibi biraz zamana yayman .. eger gerçekten kararlıysan .heerşeyden yiyerek kendin kasmadan ..az ve sık yiyerek ..nışanına olmasa bile dügününe istedigin kiloda olursun .....a.s.

kabak diyeti yap.. meyveye de çok yüklenme çünkü şeker var... kabak, domates, marul ye bol bol..sabahları da ılık suya limon sıkıp iç.. ama tek tip belsenmek ve bu kadar kısa sürede çok kilo vermek sağlıksız bunu da unutma:KK66:

Ben de arkadaşların önerilerine katılıyorum. Ekmeği kes dışında. Çünkü ekmekten aldığımız yararları birebir aldığımız başka bir besin yok. Bunu hep söylerim. Kesenlerin hepsi haklıymışsın saçlarım dökülüyor dediler. Günde 1-2 dilim esmer ekmeği bırakma. Sağlıksız da olsa zayıflamalıyım çook yanlış. Geri dönülmez hastalıklara kapılma riski de var. :1no2:
Sakin ol ve telaşlanma canım. İştah ve kendini durduramama konusunda yalnızca kendimizi suçlamayalım. Bu bir alışkanlık da olabilir. Hormonlarla ilgili sorun da olabilir. Onun için mutlaka önce doktora gidip tiroid hormonları baktırılmalı. Yavaş çalışıyor yani hipotiroid olabilir. Kan tahlilleri de yapılacaktır. Dr. ona göre bir ilaç verecektir ve diyetisyene gönderecektir. Eldeki verilere göre sana en uygun diyeti o verebilir. Yoksa diyet listeleri, başkalarına iyi gelen ürünler sana iyi gelmeyebilir. Spor zayıflatmaz ama sıkılaştırır, diyet yapıyorsan sarkmaları önler. Kilolarını yavaş ver ve kalıcı olmasına bak. Seni beğenen bu halinle beğenmiş. Sağlık güzellikten çok daha önemli. Nişanın hayırlı olsun umarım hep mutlu olursun.süprizzzzz

herkese ayri ayri tesekkür ediyorum ve ben basariyorum galiba :) 1hafta oldu baslayali 3kilo verdim sagliksizda beslenmiyorum kilo vereyim diye önerileriniz gibi zamana biraktim beynime tik etti yoksa 1hafta doldu bozardim diyeti hala devam ettigime göre iyice yerlesms beynime tatlilardan vs. vs. uzak duruyorum sabah kahvaltimi yapiyorum tabi eskisi gibi yemiyorum a.s 3kilo verdim simdilik devami gelir insallah...cok tesekkürlerrra.s.

herkese ayri ayri tesekkür ediyorum ve ben basariyorum galiba :) 1hafta oldu baslayali 3kilo verdim sagliksizda beslenmiyorum kilo vereyim diye önerileriniz gibi zamana biraktim beynime tik etti yoksa 1hafta doldu bozardim diyeti hala devam ettigime göre iyice yerlesms beynime tatlilardan vs. vs. uzak duruyorum sabah kahvaltimi yapiyorum tabi eskisi gibi yemiyorum a.s 3kilo verdim simdilik devami gelir insallah...cok tesekkürlerrra.s.

Merhaba zanzu,

Benim yaptığım gibi sağlıklı beslenerek ürün kullanabilirsin..

Herbalife ürünlerini kullanıyorum..

Ve kısa sürede güzel sonuç aldım..

Dilersen sen de hemen başla derim..

Çünkü 1nişanına kadar ancak toparlarsın..

:eek:

X