Aile Planlaması yardım 5 aydır yasmin kullanıyorum ancak cesaret edemiyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ortmenim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2012
731
150
aklımda hep ya yanlış kullanıyorsam ya hamile kalırsam diye endişe olduğundan doğum kontrol hapı kullanmama rağmen geri çekme olayını uyguluyoruz eşim sesini çıkarmıyor ama bu konudan sıkıldığını farkediyorum artık doğum kontrol hapının beni koruduğuna nasıl emin olabilirim.

canım ne maksatla kullanıyorsun o zaman?.koruyor elbette. milyonda bir korumaz..o da sana denk gelirse kader kısmet dersin. madem geri çekilme yöntemi kullanıyorsunuz ne diye o hapları alıp da hormonlarının dengesini bozuyorsun? sanırım sizde aşırı kaygı durumları var. madem emin olamıyorsunuz prezervatif kullanın da en azından eşiniz kendini daha rahat hissetsin.

1. aydan korumaya baslıyor ıcın rahat olsun

Bende sendenim canım:KK17:Hep geri çekme şeklinde korunuyorduk diyim.1 kere denedik ve ogluşumuz oldu.Yıllardır eşime bu duyguyu tattıramadıgım için dogum kontrol hapı kullanmaya başladım.Ama yinede senin gibi sanki boşalsa hamile kalacakmışım gibime geliyor:KK17::KK1:

aman kızlarrr ben evlendiğimde bir haftalık kullanmaya başlamıştım
hiç de bişey olmadı
dediği gibi milyonda bir olan bişey.

yalnız hepinize bir sorum var, bu ilacı kullanıp da kabızlık çeken var mı?

aklımda hep ya yanlış kullanıyorsam ya hamile kalırsam diye endişe olduğundan doğum kontrol hapı kullanmama rağmen geri çekme olayını uyguluyoruz eşim sesini çıkarmıyor ama bu konudan sıkıldığını farkediyorum artık doğum kontrol hapının beni koruduğuna nasıl emin olabilirim.

yaa canımmm ben sana daha oncede yazmısstım bi kaç aylık evliyidin ozman anlamıştım endişeni ama şuan gerçekten şaşırttın beni :KK53::KK53::KK53: kız sen hala aynı şeye devammı ediyorsunn allah iyiliğini versinnn :KK53::KK53::KK53: canım bişey olmazzz bırak artıkk şu yöntemii de bir huzura erin yada bırakmayacaksan ozman dk hapını bırakta bari hormonlarına zarar vermesinn bak ben kullandım 1 yıl şimdide çocuk olsun diye uğraşıyorum kullanıp bıraktığım halde etkisi devam ediyor bebiş olmuyor üzgünüm:KK50::KK50::KK50: kaldıki sen içerkenn korkuyorsun

X