yardııımm!! gazsız ve tok bir gece uykusu için!

happy_spk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2007
448
5
kızlar merhaba. gece son emzirip yatırdıktan 1-2 saat sonra oğluşum başlıyor vıyaklamaya.. emzirmeden önce de gaz damlası sab'ı 13-15 damla veriyorum halbuki.. ya, biz hala gazla uğraşan bahtsızlardanız anlayacağınız. sizlerde durum nedir? hala bizim gibi gazla uğraşan var mı? ve ne kullanıyorsunuz. yazar mısınız lüften.

işte o vıyaklamadan sonra artık kucakla, sıtrına vur vur, yine damla ver, tekrar yatır.. uykuya geçecekte tekrar.. oo.. bazen çıkarabiliyor, ya alttan ya geğirme yoluyla. bazen de çıkaramıyor. uğraş uğraş çıkaramazsa ister gibiyse tekrar emziriyorum ki böyle uyutmaya alıştırdı kendini maalesef.. bazen de yatağına gidip sadece başını okşayıp piş piş diyerek yanında olduğumu hissettiriyorum.. anlamıyorum derdini ya..
ama dediğim gibi çoğunlukla gaza bağırıyor, çünkü aç değil biliyorum yeni doyurup yatırmış oluyorum.

cumartesi kontrole gittik. ben böyle gece boyu rahat gazsız ve tok uyusun deyince bana

milupa aptamil 2 conformil devam maması verdi. bu gaz ve kabızlığı önleyici, prebiyotik lif karışımlı sindirimi kolay mamaymış.. hiç kafama yatmadı doğrusu.. benim bebişim hiç mama yemedi ki? mamaya mı başlıyoruz deyince o işte sindirimi kolay cart curt dedi.. aldım marketten ama yapmaya elim varmadı bir türlü. mama sonuçta yaaa.. oğluşuma bunu vermek istemiyorum. ek gıdalara da başladık sonuçta.

onun yerine iyi geceler ürünlerinden birşeyler vermeyi sanki daha uygun buluyorum. bu iyigeceler çayları, tahıllı karışımlar falan muhallebi mi? muhallebi yerine bunlardan mı versem?? sizler neler veriyorsunuz. lüften bi yazarsanız sevinirim..
o mamayi da cumartesi tekrar kontrole gidince doktora yediricem:))

alemsin mama boşa gitmesin diyorsun :roflol:
rezene çaylarını denedin mi?ben kullanıyorum hergün 50 cc kadar hazrlayıp veriyorum
gazı için uyandığına emin misin aç ta olabilir mi?
her akşam 125 cc kadar dediğin tahıllı muhallebilerden hazırlayıp veriyorum.ama sorunu eğer gazsa muhallebilerin faydası olmaz ki.
bence hem muhallebiyi de ver hem çayını da ver ama iyi geceler çayı rahatlatıyor gaz için rezene faydalı.
şimdiye kadar mama vermemişsin ne güzel bence yine verme..gerçi gaz ve kabızlığı da önleyiciymiş :uhm:
ne diyeyim bilmiyorum ki tecrübeli anneler vardır belki kolay gelsinn

rezene çayını gün içinde veriyorum canım.. ve ben de içiyorum oğluşuma gaz olmasın diye. 2 saatte acıkırmı ki? artık büyüdüler sayılır. ilk zamanlarki gibi sıksık emmek istemiyor ki.. hem kaç saat açlık sınırları bilmiyorum ama 2-3 saat sonra olursa vıyaklaması acıkmış olabilir deyip emziriyorum. gece gaz için uyanıyor büyük ihtimalle .
o mama kabızlığına iyi bağırsakları çalıştırıyor olabilir evet ama dediğim gibi sonuçta mama ve ben mama vermek istemiyorum. gün içinde kayısı püresi de yediriyorum güzel yapıyor 2-3 gündür bakalım. o iyi geceler tahılları rahat uyumasını sağlamıyor mu ki??
yok yok ben o mamayı iade edip yerine iyigeceler tahıllı muhallebi, kahvaltı tahılı ve iyi geceler çayı alayım bakalım.. anasını satayım 20liraydı kutu.. daha faydalı olacağına da eminim.

sevgilera.s.

cnm bizde hiç gaz problemi olmadıcanım benim kıyamam ona:1no2:hayatım beslenmeyle alakalı olabilir tabii birde üşütme,sıkı giydir cm sıcaktan zarar gelmez,birde çok ve gazlı besinler verme cnm,sende kendine dikkat et sen üşütürsen onda gaz yapar cnm,inşallah geçer cnm.a.s.

aaahh!! ahh!! nasıl dikkat edeceğim daha.. yapmadığım şey kalmadı. gaz problemi çekmemeniz ne güsel.! umarım bizimki de artık biter, e 9. ayına girdi artık yahu..
az önce yine emzirip yatırdım, 1 saat geçti geçmedi daha yine bi vıyakladı. şimdi bu açlık olamaz.. ee.. dayadım yine 2 kaşık gaz şurubu. baktım devam, kaldırdım sırtına pıt pıt.. yok bişey çıkmadı yatırdım yine.. off tekrar uykuya daldırmak çooook zor oluyor bu gaaaazlaa... geçsin artık yaaa!!

cnm başka bir problemi olmasın,yattığı yer sıcakmı mesela,sıcağı çok seviyorlar malum,yada diş falan cnm ya kıyamam inanki çok üzüldüm,melekler yardımcısı olsun

canım keeyfi kalkıyoarlar bu haytalar gaz şimdiye kalmaz bence ya ardanında hiç gaz sorunu olmadı ama bu ara bazen saate bir bile kalkıyor çığırıyor

cnm başka bir problemi olmasın,yattığı yer sıcakmı mesela,sıcağı çok seviyorlar malum,yada diş falan cnm ya kıyamam inanki çok üzüldüm,melekler yardımcısı olsun

walla çözemedim canım. murgizin de dediği gibi haydutluğa olabilir.. petekler yanıyor, birde odaya ufoyu takıyoruz gece boyu, üstü polar battaniyeli.. daha ne olacak? dişlerinde de daha bi haber yokmuş. doktor 10 aya kadar çıkma süresi olabilir dedi. bakıyorum göze görünür bariz bişey de yok dişetlerinde.
geçer inşallah artık. şu tahıllardan alayım da ben dur! :smiley-cool:

canım bizim kızdada halen gaz sorunu varda artık alıştı bünyem ssaat başı kalkıyo begüm hanım sonra sabah kalk bide işe git ilk zamanlar kabus gibiydi artık alıştım ne yapayım hiç bişey kar etmedi neler denemedim ki olmuyoo.drumda sabredeceksin bazı bebeklerde 16 aya kadar devam edebiliyo dedi bende ne diyim dedim onun başı sağolsunda ben uyanayım eet anne için çok yıpratıcı.valla sağolsun kız yüzünden ikinciye töbe ettik babası ile kesinlikle düşünmüyoz artık.:))))

Canım bu sorun sanırım tüm 8-9 aylık bebeklerde var şu an bizimde 6. aydan sonra uyku düzenimiz bi bozuldu sormayın.. ozamana kadar 2 kez kalkardı gece emer uyurdu sabah 8e kadar ondan sonra yine idare ediyordu ama bu son haftalar bir kabus... yatırdıktan 1-2 saat sonra uyanıyor bağırıyor ve saat başı bu nöbetler devam ediyor.. kesinlikle gaz yada açlık değil... ama bizimki susadığını fark ettim. petek havası birazda ağzını kuruttuğu için herhalde çok su içiyor geceleri..
ama kızlar dün gece rahat ettim bi yöntem denedim bi arkadaşım önerdi.. ayaklarının altına yastık koydum yüksek bitane yani bacaklar havada uyudu ve inanınki okadar rahat uyuduki.. yine uyandı ama hiç beşiğinden almadan beşiğini hafif salladım susuncada elimi göğsüne koydum öyle uyudu tekrar. delikafadulden

canım ben anlamadım mamada ne varki neden vermiyorsun
seninki çocukta bizimki değilmi yani çok saçma bu
ömür boyu emzircek değilsin herhalde yoksa öyle bi niyetinmi var
doktorun verdiyse bi bildiği vardır heralde he sen bildiğimi yaparım vermem diyosan
sana iyi nöbetler ozaman

deneyim bakayım yastık yöntemini:uhm: oda bir fikir.. iyi gelecekse inşallah..:Saruboceq:

:uhm:
canım ömür boyu emzirmiycem tabii ki desüprizzzzz ek gıdalara başlamış çocuğa da mama verilirmi yahu:uhm: o ilk aylar olursa olur. şimdi mama vermek çok saçma olur bence.. 8 ay emzirmişim, ek gıdalara başlamışım.. zaten sorcam o doktoraklava:

Bence doymuyor olabilir....

Akşamları muhallebi yedirebilirsin mesela tok tutar....

Mama da tok tutar sadece gece kullan bence ben kızımı mamayla büyütmek zorunda kaldım ayrıca....

canım mamada bir besindir bilmiyosan öğrenmiş ol geneldde aç kalan çocuğa doyması için verilir

ek gıdalara geçmiş olan bi çocuğun aç olacağını pek sanmıyorum açıkcası... bende emziriyorum ama gündüz çalıştığımdan ve bizim haydut biberon almadığından anne sütü veremiyoruz gündüz. fakat ben sağıyordum yinede kahvaltısını ve akşam muhallebisini anne sütü ile hazırlıyorduk. ama artık gündüz sütüm az gelmeye başladığından daha doğrusu sütüm emince geliyor fakat pompayla bi türlü çıkartamıyorum elimle sağınca geliyor yani işkenceye dönüştü. mamalarda anne sütüne yakın olduğu için artık kahvaltı ve muhallebilerini mama ile hazırlıyorum. fakat şöyleki geceleri süt fazla tok tutmadığından (%80 sudan oluşmakta) aç ola bilir tabiiki. bi mama dene derim ben. artık büyüdükleri için sütden vazgeçmez emmeyide hemencik bırakmaz. benimki mamayı sade olarak kabul etmedi kesinlikle istemiyor. artık tadındanmı yoksa yine biberon düşmanlığından mı bilemiyorum :sm_confused: ama muhakkak geceleri su vermeye çalış hiç denemediysen. kime sorsam diyor çocuklar ek gıdaya tamamiyle geçince geceleri acıkmaz fazla susarlar...

Ama mama konusunda bukadar abartılacak bişey yok yani zararlı değil çocuğun için aksine bence bir öğün devam sütü ile hazırlanmış bişey dengeli beslenmesinde faydalı olur... sonuçta şimdiki gıdalar çokda aman aman faydalı değil ve her alması gereken besin değerlerini veremiyor ola biliriz ek gıdalarla...

canım mamada bir besindir bilmiyosan öğrenmiş ol geneldde aç kalan çocuğa doyması için verilir

canım mamanın bir besin olduğunu biliyorum ama anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda ilk aylarda başlanacak birşey oldduğunu düşünüyorum.. bebeğim 11 kiloya yakın maaaaaşallah aç kalacak bir çocuk değil. ayrıca halen 20 dk. emziriyorum. ve sevos arkadaşın dediği gibi ek gıdalara da başlamış çocuğun ne açlığı diye düşünüyorum..

sevos yastık yöntemini denedim işe yaramadı( daha da kızdı bacaklarını kıpırdatamayıp alttan bari atamayınca..
muhallebiyi bu gece vereceğim bakalım. iyi geceler tahıllardan aldım.
dediğin gibi susama ihtimalini de değerlendireceğim. çünkü gece gaz için bağırıyo herhalde deyip kucaklamadan önce iki kaşık gaz şurubundan veriyorum, ya gece gece ne yiyorum deyip açıyor ağzını iştahlıca, yada onu su sanıyor olabilir. doğru olabilir yani. sonra vıyaklamaya devam ediyor. kucaklıyorum ve çoğunlukla geğirme yada alttan gaz şeklinde çıkıyor arkadaşlar. siz gaz olduğunu ne biliyorsun belki aç falan diyorsunuz ama.. gece son emzirmede göğsümde uyuyor ve gaz çıkarmadan direk yatağına koyuyorum mecburen. e oda 1-2 saatlik uykusunu alıyor sonra rahatsız ediyor çocuğu..

ya, şu tahıllı muhallebiyi deneyim bakayım bu gece. inşallah dedğiniz gibi açlıksa da açlığa da çözüm olur inşallah.:Saruboceq:

canım demişsin ya son emzirmeden sonra gazını almıuorum o rahatsız eder çocuğu.
bende elayı emziriyorum uykusu iyice yaklaşınca gazını alıyorum tekrar emzirip uyutuyorum zaten son emmelrinde çok süt almıyolardır sonlara kaldığı için emzik gibi oluyor onlar için yani.
birde böyle dene bakalım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…