Aile Planlaması yardııım

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Ben 1 yildir kullaniyorum bi zararini gormedim aksine cok rahatim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kimisi bi zararı yok diyor kimi zararlı 5 aylık evliyim 1 aydır kullanmıyorum eşim kullan diyo ama kafam çok karısık evet uzun süre kullanımda çok fzla zararı mevcut ama bana muayne etmedn verildi birazda korkum bundan.

Doktor kontrolunde kullanildigi surece bi zarari yok diye biliyorum ben de 1 yil kullandim hicbir zararini gormedim.

doğum kontrol hapının zararları hakkında bilgisi olan var mı ?

Ben yıllardır kullanıyorum mecburiyetten kist yüzünden nerdeyse 11 yıldır kullanıyorum hiç bir yan etki görmedim ya da ben farketmiyorum bilmiyorum. kişiden kişiye değişebilir tabi bu durum.

Bi arkadaşımda cikolata kisti vardı oda yeni evli korunmak icin oda hap kullanmaya başlamıştı kisti patlamıştı hap yüzündn zararını görende var yararını görende dediginiz gibi herkeste aynı tepkiyi göstermiyo sanırım.

Doktora gidip bir hormon testi yaptırın, muayene olun, doktor kontrolünde kullanın.

Örneğin adet düzensizliği gibi konularda ilaç olarak da kullanılabiliyor, bir arkadaşım o yönde kullanıyor. Ancak mesela ben kullanamıyorum doktorum kullanmazsan iyi olur bu sefer senin düzenini bozar demişti.

Bide 1 ay oldu bırakalı bu ay adet olamadm bi türlü cok gecikti teste yaptım negatif çıktı hapı bırakınca düzensizlik oldu anlamadm.

Merhaba canım, hepimiz doğum kontrol hapını zararsız hatta yararlı diye biliyoruz.

Ama ben sana kinekolog değil, kardiyolog gözüyle cevap vereceğim. ASLA!
Derin ven trombozu diye bir hastalık var, doğum kontorl hapları (özellikle yasmin,yaz ve türevleri) bunun riskini %75 arttırıyor. Biraz araştır göreceksin. İngilizcen varsa yabancı siteleri tavsiye ederim.

Şu an en sağlıklı yöntem prezervatif. Kanına karışan her yöntem her zaman hayati risk içeriyor. Tabii ki olmayan yararını gören bile yok mu bu hapların? Var. Ama ben o riski almadım, alamadım.

Bir arkadaşım spirali önerdi onun hakkında bi bilginiz varmı?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

kist patlaması falan hiç duymadım doktorda öyle bişeyde söylemedi doğum kontrol hapı zaten kistleri geçirmesi için veriliyor. bence arkadaşının başka bir nedenden de olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…