Yaramazlık-hiperaktivite

ASLI34TR

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2008
70
2
45
Arkadaşlar kızım bu ayın 24’ünde 10 aylık oldu. Şuan emekliyor ve bir yerlere tutunup kalkıp sıralıyor. Son bir haftadır hiçmi hiç yerinde durmaz oldu. Sürekli hareket halinde. Bir dakika bile yalnız bırakamıyorum. Her oyuncaktan hemen sıkılıyor. Babamız acaba hiperaktif olmasın deyip içime kurt düşürdü. Ama biliyorumki her bebek bu süreci yaşıyor. Diğer temmuz bebeklerinin hareketleri nasıl merak ettim, paylaşırsanız sevinirim.

eğer şüpheiz varsa bir dakika bile beklemeyin....kaynım hiperaftik + otistik....
1.5 yaşında anlamışlar hala tedaviler eğitim görüyor...
katılmadığı sosyal aktivite kalmadı ve bir sürü para döküyolar her ya eğitimine...
allah korusun sizinkini gerçekten çok zor ve acı kaynımın durumu..

hemen doktora gidin...
bu arada hiperaktif olduğunu küçükken,ismiyle çağrıldığında bakmamasından,her şeyi yere fırtlatmasından,dönne şeylere oyuncakalra bardaklara ilgi duymasından ve sürekli aynı şeyi tekraralmasından,çamaşır mak.dibindden kalkmamasından anlamışlar canım aklında olsun..

Canım hemen içine kurt düşürme benim kızımda çok aktif
Yaşlaşık 2 aydır emekliyor aynı zamanda bir yerlere tutunup yürüyebiliyorda.
Artık biraz da olsa bize muhtaçlıkları azalmaya başladı.
Çünkü karıştırmak istedikleri yerleri kendileri hallerdebiliyorlar.
Bizim evde bütün dolapların tutma kulpları kırıldı sayesinde.
Onlara tutunup kalkıyor ve sürekli kapakları açıp hızlıca kapatmaktan kırıldılar.
Kapıları açık bırakamıyorum mesala.Hemen kapıya yapışıp kapıyı duvara vuruyor.
Zemin katta oturduğumuz için merdivenlerden emekleyerek, sürünerek inip sokağa kaçıyor.
Allahtan ana yola yakın oturmuyoruz.
Bundan sonra çok dikkatli olmak gerekiyor.

canım çok normal bence hiç moralini bozma.emeklemeye başladığı için yeni şeyler keşfetmek istiyor doğal olarak bu onun sağlıklı olduğunu gösterir aksine.bebek daha o durduğu yerde durmazki.benim kızımda aynen emekliyo her köşeyi karıştırıyor çekmeceler boşaltılıyor telefon zaten oyuncağı oldu.heryere tutunup kalkıyor heryeri birbirine katıyor,yürütecine bile koyamıyorum artık devirip içinden çıkıyor düşün artık.bizim için çok yorucu evet ama bu çok normal canım hiç canını sıkma.
biz 2008 temmuz anneleri olarak bunları çok paylaştık hepimizin bebeği az çok aynı.

canım çok normal benim oğlum da aşırı hareketliydi hatta bir örnek vermek gerekirse tv izlerken bile kanepede şekilden şekile girerdi kâh amuda kalkardı, kâh kanepenin yaslanılan yerine yatardı şekilden şekile girerdi yani hiç yerinde durmazdı bu çocuğun çok zeki olduğunu gösterir canım evet zorlanacaksın peşlinden çok koşacaksın ama inan hepsi ayrı bir zevkkopuyorumnanaktan
okulda hep birinci benim yakışıklı oğlum
inşallah senin kuzunda öyle olacak annesi bak gör:içelim:
hiç hareket etmeden kenarda otursa daha mı iyiydiiiiiia.s.

ben de altını almakta uyutmakta bayağı zorlanmaya başladım bir dakika bilem durmuyolar ama keşif iç güdüsü var normal yani .. çok aşırı olursa ilerde doktoruna danışırsın, şimdiden merak etme cnm ..

bencede normal aynı şeyleri benim kızımda yapıyor.herşeyi kurcalamak istiyor ama sadece ben yanındayken ben gidince hemen peşimden ağlıyor.sağolsun beni hiç bırakmıyor yapışık ikiz gibi geziyoruz.
şimdide day day duruyor ama pek cesur ellerini bırakıveriyor bi yerden tutunurken ,sonra da hoop yere.
bir dakika bile boş bırakılmaz artık bunlar
.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…