Yara görünümlü sivilciler için kapatıcı önerisi

sekerkiz

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2009
2.523
35
göz altı ve yara görünümlü kocaman sivilceler için önerebileceğiniz hafif amma etkili doğal görünen bi kapatıcı öneriniz varmı

canım flormar ın stick kapatıcıları var cilt renginden bir ton açığını al ben de yüzümdeki sevilceler ile oynadığım için yara olurdu ama kapatıcılar güzel kapatıyor.. fondaten felan değil stick kapatıcı özellikle

ya hazır konusu açılmışken ben de sorayım, sivilcenin üstüne kapatıcı ya da fondoten sürmek doğru mu? ben bazen sivilce çıkınca korkudan bişey süremiyorum üstüne, yaptığım makyaj da düdük gibi duruyo o yüzden.. yani bi zararı olmaz di mi aslında?

canım bırak sivilceli cilde , sağlıklı cilde bile bu tür kapatıcılar sürmek sağlıklı değil.. sonucunda gözenekleri kapatıyor ve cildin nefes almasını engelliyorsun.. tabi bu çirkin görüntüden de kurtulmak istiyor insan o yüzden ben diyorum ki dışarı çıkacaksanız kapatıcı kullanın ve eve gelir gelmez yüzünüzü temizleyin.. + Asla makyajla yatmayın..

Sivilcenin üstüne kozmetik kapatıcı sürmek daha da kötüleştirir, cilt sağlığı açısından çok zararlı bence..Ben mesela dermokozmetik markası Avene'in kataloğunda ''Medikal Kozmetik'' adı altında özellikle sivilceli ciltler için çift taraflı kalem şeklinde bir kapatıcı görmüştüm.Hatta içeriğinde sivilceye iyi gelen salisilik asit ve sivilceye neden olan bakterilerin yayılmasını engelleyen birtakım antibakteriyal ve iritasyonu engelleyici maddeler var...Bence böyle bişey kullanmak çok daha mantıklı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…