Makarnalar Yaptığımız Makarna Sosları

salçalı yap içine 2 çay kaşığı nane at sonra ya peynir yada yoğurtla ye

benim en sevdiğim ve koca bi tencere yesem doymayacağım bir makarna tarifim var :) malzemeler şunlar: kıyma, mantar, kırmızı çarliston biber, dövülmüş ceviz, rende kaşar peyniri ve 1 kutu krema, tuz, karabiber. kıymayı kavuruyoruz sonra küp küp doğradığımız mantarları ve kırmızı biberleri ekleyip mantarlar yumuşayana dek iyice kavuruyoruz.haşlanmış makarnaya kavurduğumuz kıyma mantar ve kırmızı biberi ekliyoruz ve aynı zamanda makarnaya ceviz, kaşar peyniri ve bir kutu kremayı da ekliyoruz kremayı daha az da ekleyebilirsiniz makarnanızın miktarına göre ayarlayın. hepsini güzelce karıştırıyoruz süper bir lezzet çıkıyor ortaya :) şimdiden afiyet olsun

hazır çorbadan nasıl yapıyorsunuz ben de aldım ama cesaret edıp yapamadom ziyan olmasın diye. mantarlı ve tavuklu çorba aldım.tarif verirsen iz sevinirim:)

Ara sıra bir tencere kadar bolonez sos yapıp buzluğa atıyorum ben. Sıkışık zamanlarımda kurtarıcı oluyor. Yalnız yapacaksanız orijinal tarif ile yapmanızı öneririm. Şarapsız falan tadı olmuyor. Biraz araştırınca bulursunuz tarifleri. Yalnız yapması biraz zordur ve 4-5 saat kadar pişmesi gerekir.

ben fıstıklı severim

kremalı mantarlı yada kendi özel sosumla yapıyorum.

soğanı küp küp doğruyorum yağla soteliyorum ardından içine rendelenmiş sarımsak bunların üzerine azııck salça koyup karışıtıryorum ardından kabuğu soyulmş küp küp doğranmış domates tuz karabiber ekliyorum domatesler yumuşayıp suyunu çekeceği zaman azıcık sirke koyuyorum ve kapatacğm zamanda fesleğen ekliyorum. tabağa aldğmda sos sıcakken brde kaşar rendeliyorum üzerine

1) Ben salçalı makarna yaptığımda makarna süzülürken, tencereye sıvı yağ, salça, yarım tavuk Bulyon ve nane koyup kavuruyorum. Makarnayı üstüne boşaltıp karıştırıyorum. Çok güzel oluyor.
2) Başka bir tarifim de; makarnayı sade haşlayıp süzün, yerken üzerine sarımsaklı yoğurt ve yağda iyice kavrulmuş soğan koyun. Bu da çok lezzetli oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…