Makarnalar Yaptığımız Makarna Sosları

ben mantarlı tavukluya bayılırım. bide fırında beşamel soslu arasınada kıyma,yada peynir böreğin içine konulailecek herşey bu fırın makrnanın içinede süper oluoo kbklısına kadr denedım=)=) hımm bide sadece tvuk küp küp doğrnmış bide yarım ay şklinde dilimlenmiş domtes ve zytınde çok yakışıoo ayy acıktımm=)=)

birde domates fesleğen saımsak ve kaşar bunları karıştırıp kaynatın ve makarnayı karıştırıp deneyin çok leziz emin olun

Son düzenleme:
3 adet yeşil biber, 2 adet kapya biber ve 3 domatesi tereyağında pişiriyoruz.

içine çok az salça koyuyoruz. sonrasında da biraz kırmızı biber ve 3 tahta kaşığı kavrulmuş et ekliyoruz.

bir su bardağı suyu ekleyip sosu 6-7 dakika boyunca kısık ateşte pişirip, süzmüş olduğumuz makarnanın içine döküp karıştırıyoruz.

biraz kalori bombardırmanı oluyor ama, nefis.

1 adet kuru soğanı minik mink doğrayın yagda kavurun kıyma eklşyin kıyma kavrulduktan sonra rendelenmiş domatesi ekleyin bir kaşlık da salça renk vermes için nane pul biber de ekleyin iyice pişsin ağırlaşana kadar alın size süper sos makarnada tavsiye ederim

Koyu olmayan bir beşamel sos hazırlıyorum içine yarım paket krem peynir, rendelenmiş kaşar ve çedar peyniri koyuyorum biraz pişirip haşlanmış düdük veya burgu makarnanın üzerine döküp bi güzel karıştırıyorum fırın kabına döküp üzerine çok az galeta unu serpiştiriyorum veriyorum fırına 5 dk. sonrada afiyetle mideye indiriyorum üzeri kıtır içi yumuşacık enfes bir makarna oluyor kimi zaman içine sebzede ekliyorum öylede çok güzel oluyor. AMA TAM KALORİ BOMBASI AYDA YILDA Bİ YEMEK LAZIM YOKSA GELSİN YİNE KİLOLAR :)

Pasaklının tarifinden ilham alarak sos keşfettim:) makarnayı haşlıyorum bir köşeye alıyorum,margarin ve sıvıyağı koyuyorum tencereye eriyince rendelenmiş sarımsak ekliyorum,bir iki kere çeviriyorum sonra domates salçası (bolca) ve biber salçasını ekliyorum sonra göz kararı su ekliyorum eriyene kadar karıştırıyorum sosu bol olması için suyunu iyi ayarlayın:),kaynamaya başlayınca pulbiber,tuz,karabiber tarifin olmazsa olması bolca naneyi ekliyorum karıştırıyorum ve makarnayı ilave ediyorum iyicene karıştırıp servis edilir afiyet olsun.Şimdi yaptım sıcak sıcak hüpletiyoruz annemle. :)

cevizli makarna denediniz mi?denemediyseniz hemen markten bir paket erişte kesilmiş makarna almanızı öneririm.makarnayı pişirdikten sonra geniç bir kaba alın üzerine peynir rendeleyin lor da olabilir.onun üzerine de dövülmüş cevizi ilave edin.bayılacaksınız

1 malzemeler
domates
salça
sucuk
baharatlar(arzuya göre)
kaşar

2yapılışı
önce sucuklar küçük küçük doğranır ve biraz kızartılır.rendelenmiş domates eklenir oda biraz piştikten sonra bir tatlı kaşığı salça eklenir baharatlar eklenir ve makarnayla bu karışım birleştirilir. makarnamızı bir tepsiye alırız ve üzerine kaşar rendelenir.fırında kaşarlar eriyinceye kadar bekletilir.

afiyet olsuuunn:)

makarna ve ceviz düşünemiyorum ttlım yaaa

biz kıymalı sarımsaklı yoğurtluya bayılıyoruz ailecek

Bu tarifi ve patlicanli tarifi denemeliyim..
Benim en sevdiklerim; sarimsakli yogurtlu,salcali kiymali,permasanli ve cevizli tereyagli soslardir
Önerebilecegim ufak ayrinti ise susamdir, farkli tat ve degisik bir görüntü isteyenler icin..

parmesan peyniri fesleğen dereotu krema zeytinyağı 2 adet rendelenmiş domates ile sos hazırlayın salçalı makarna ile servis edin..sonra da bana dua edin..babaanneme rahmet de okuyabilirsiniz :)

her zaman ama her zaman favorim pesto soslu tortellini. yumm yummm yummm..

pesto sosun hem yapımı kolay hem de lezzeti nefis. fesleğen, sarımsak, dolmalık fıstık ve zytinyağını mutfak robotunda karıştır. tataaaammmm: işte lezzet bu..

birde domates fesleğen saımsak ve kaşar bunları karıştırıp kaynatın ve makarnayı karıştırıp deneyin çok leziz emin olun

bende fesleğeni kullanıyorum sos ta,çok güzel oluyor
yakışıyor domatese,salçaya

ben domatesi pişiriyorum ve içine 1tatlı kaşığı domates salçası,1tatlı kş biber salçası koyuyorum
sarımsak ta katıyorum

ben biraz değişik yapıorum :)))) ilk önce soganı dometesi zeytinyağında kavuruyorum içine nane,kekik,karabiber,pul biber,ve az kimyon koyuyorum.daha sonra makarnaları içine koyup çeviriyorum üzerini geçicek kadar sıcak su ve tuzunu koyuyorum ve süzmüorum suyunu çekio çok güzel oluo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…