Yapışıklık

Pelin91

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2022
480
199
Kızlar merhaba. 2022 yılı agustos ayında kapalı miyom ameliyatı oldum. Miyom ameliyatından önce bir gebelik geçirdim, düşük oldu. Ameliyattan sonra adet kanamam azaldı. Yani önceden 6 gün sürerdi 4.günden sonra azalırdı. Şuan 3 gün kadar sürüyor. Miyom adet kanamasının fazla olmasına neden oluyor ancak azalması normal mi? Nisan ayında rahim filmi cektirdim, tüpler açık yapışıklık yok denildi. Rahim filmiyle rahimde yapışıklık olup olmadığı da anlaşılır mı? Yapışıklık olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Yoksa sadece histereskopiyle mi anlaşılır

Kızlar merhaba. 2022 yılı agustos ayında kapalı miyom ameliyatı oldum. Miyom ameliyatından önce bir gebelik geçirdim, düşük oldu. Ameliyattan sonra adet kanamam azaldı. Yani önceden 6 gün sürerdi 4.günden sonra azalırdı. Şuan 3 gün kadar sürüyor. Miyom adet kanamasının fazla olmasına neden oluyor ancak azalması normal mi? Nisan ayında rahim filmi cektirdim, tüpler açık yapışıklık yok denildi. Rahim filmiyle rahimde yapışıklık olup olmadığı da anlaşılır mı? Yapışıklık olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Yoksa sadece histereskopiyle mi anlaşılır
Pek bilgim yok ama bizim bi tanidigimiz tupleri hafif tikaliydi rahim filmnden sonra hamile kaldı , yapisiklik da anlaslr heralde rahim filminde diye dusunuyorum

Ki doktor tupler acik yapisiklik yok demiş size yani

Tüplerin açık oldugunu rahim filmiyle görüyorlar ancak rahimdeki yapısıklıgı sadece histeroskopiyle görüyorlar diye okudum o nedenle bilen biri var mıdır sormak istedim
Pek bilgim yok ama bi kac yerde okuduguma gore ve tanidiklarımdan yola cikarak yazıyorum ki doktorunuz da soylemis yapisiklik yok tupler aciksa yapisiklik.da yoktur heralde . Stres yapmayn Rabbim tez zamanda nasip etsn insallah💕

Kızlar merhaba. 2022 yılı agustos ayında kapalı miyom ameliyatı oldum. Miyom ameliyatından önce bir gebelik geçirdim, düşük oldu. Ameliyattan sonra adet kanamam azaldı. Yani önceden 6 gün sürerdi 4.günden sonra azalırdı. Şuan 3 gün kadar sürüyor. Miyom adet kanamasının fazla olmasına neden oluyor ancak azalması normal mi? Nisan ayında rahim filmi cektirdim, tüpler açık yapışıklık yok denildi. Rahim filmiyle rahimde yapışıklık olup olmadığı da anlaşılır mı? Yapışıklık olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Yoksa sadece histereskopiyle mi anlaşıl
rahim filminde yapışıklıklar görülüyor. Ayrıca Dr ultrason ile de yapışıklığı görebiliyor.histereskopi daha farklı tetkikler için kullanılır

Bnde daha once kürtaj olmuştum snrasinda hsg çekildim doktor yapışıklık olmus dedi.carsamba günü histeroskopi olcam.ve inanın dediğin gbi normlade adetim 5gun sürerken 3gunde bitmeye baslamisti

Bnde daha once kürtaj olmuştum snrasinda hsg çekildim doktor yapışıklık olmus dedi.carsamba günü histeroskopi olcam.ve inanın dediğin gbi normlade adetim 5gun sürerken 3gunde bitmeye baslamisti
Nasıl anladınız peki, öncesinde rahim filmi cekilmiş miydiniz? Yada ultrasondan doktor mu anladı benim de şüphelerim var

Nasıl anladınız peki, öncesinde rahim filmi cekilmiş miydiniz? Yada ultrasondan doktor mu anladı benim de şüphelerim var
Ultrasonda hiç anlaşılan bsey değilmiş sanırım.cunku kürtajdan snra 1,5sene gebeliğim olmadı kaç kez kaç farklı doktora gttim her şey yolunda denildi.esimde hız ve morfoloji sorunu cikti sonrasında tüp bebeğe yöneldik.ordaki doktorum hsg istedi o sende goruldu

Ultrasonda hiç anlaşılan bsey değilmiş sanırım.cunku kürtajdan snra 1,5sene gebeliğim olmadı kaç kez kaç farklı doktora gttim her şey yolunda denildi.esimde hız ve morfoloji sorunu cikti sonrasında tüp bebeğe yöneldik.ordaki doktorum hsg istedi o sende gorul
Sağolun bende şüphelendim istanbuldaysanız doktorunuzun ismi nedir, bunu dile getirdiğimde umursamıyor doktorlar

Ya kusura bakmayın bilmedigim icin bu hsg ile histereskopi aynı şey mi? Aneztesiyle mi yapılıyor ilk hsg ile anlasıldı demişsiniz
Hsg rahim filmi sıvı veriliyir tüplere doğru o sırada filmi çekiliyor.tam geçiş var mı yok mu ona bakılıyor.o işlemde benim yapisiklik göründü ve açılmamış.histeroskopi ise kamera ile rahme girip yapışıklık açma islemiymis.hsg yani rahim filmi size bağlı anestezi ile yaptırdım ben rahat olsun diye.histeroskopi de anestezi ile yapiliyormus

Rahim filminde anlaşılır hayta benim doktorum muayene de görmüştü operasyonla düzeltildi

Hsg rahim filmi sıvı veriliyir tüplere doğru o sırada filmi çekiliyor.tam geçiş var mı yok mu ona bakılıyor.o işlemde benim yapisiklik göründü ve açılmamış.histeroskopi ise kamera ile rahme girip yapışıklık açma islemiymis.hsg yani rahim filmi size bağlı anestezi ile yaptırdım ben rahat olsun diye.histeroskopi de anestezi ile yapiliyormus
Aa o zaman bende sıkıntı yok cünkü ben rahim filmi cekildim tüpler açık dedi doktor. Benim adet kanamalarım azalınca acaba sadece rahme kamerayla yani histereskopiyle mi bakıp rahimde yapısıklıgı anlıyorlar diye düsündüm. Rahim filmiyle anlaşılıyorsa bende sıkıntı yok o zaman🙏🏻

Aa o zaman bende sıkıntı yok cünkü ben rahim filmi cekildim tüpler açık dedi doktor. Benim adet kanamalarım azalınca acaba sadece rahme kamerayla yani histereskopiyle mi bakıp rahimde yapısıklıgı anlıyorlar diye düsündüm. Rahim filmiyle anlaşılıyorsa bende sıkıntı yok o zaman🙏🏻
Tüpler benimde açık sadece küçük bi yapışıklık var dedi.doktorun sorun gormedyse yoktur canim

Merhaba , ultrasyonla yapışıklık anlaşılabilir mi? Benim daha önce rahim filmim çekilmişti yapışıklık yoktu.2 kez kürtaj oldum dr rahim ultrasyonumu çıkartıp verdi görüntüde birşeyler gördüm ama emin değilim. Daha sonra bir kadın doğumcuyla görüş dedi. Parça kalmamış diye sevindim birşey sormadan çıktım.Şimdi de aklıma bu takıldı.:KK43: iyice takıntılı olduk bu yolda:KK43:

Bende 6 ay önce çikolata kistinden ameliyat oldum hsg de tek tüp tıkalı dendiği için dr ameliyatta sonra ciddi yapışıklıklar var dedi açmışlar tüplerimi kistleri almışlar ama şimdi kontrole gittiğimde usg de yapışıklık oluşmuş dediler . Usg de yapışıklık görünür mü öyle dr yumurtalıkları görmemizi engelliyor falan dedi bu halde gebe kalınır mı acaba 😔

X