Yapamazmışım:(

gerekli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2008
237
1
42
Kızlar çok sıkldı canım. Dün akşam rutin kontroller için doktora gittik. Doğum şekliyle ilgili bir kaç soru sordum. Doktorum şu an biraz daha erken olduğunu fakat öncelikle benim ne istediğimi sordu. Normal doğum istediğimi ve bir o kadar da korktuğumu belirttim. Doktorum ilk günden beri panik hallerimin , tedirginliğimin farkında aslında. Bana senin normal doğum yapman çok zor. Bu korku ve heyecanla yapamazsın gibi birşeyler söyledi. Önümzde biraz daha zaman var normal diyorsan ben bunu başaracağım de ve detayları düşünme dedi. Ama önce kafanda hallet dedi. Ay çok canım sıkldı. Aksilik olmadıkça sezeryan da istemiyorum. Doktorumun senin yapman çok zor demesi çok sıkıntı verdi bana:KK43:

Kendisinin de işine gelmemiş olabilir. Sezeryan onlar için çok rahat çünkü...
Herkes korkuyor, siz doğru olduğunu düşündüğünüzü yapın.

Dr doğru söylemiş canım
henüz çok erken
bu nedenle kendini şimdiden strese sokmamalısın
normal doğum yapacağım derken,
bakarsın bebek çok iri olur veya bebek ters gelir
dr mecbur kalır sezeryan yapar,

yani demek istediğim gerçekten çok erken
senin yapman gereken hamileliğin tadını çıkarmak
bebek hazırlıkları yapmak

nasıl olsa olacak doğum
kimse kalmamış annesinin karnında aylarca, yıllarca

keyfine bakkkkkkkkkkkkk

ben su anda 20 aylik olan oglumda sezaryen oldum ve simdi 2 ay sonra ikiz kizlarimda da yine sezaryen olmak zorundayim. bence esas sezaryenden korkun sonucta bastan basa yarilacak karnin butun organlarin disari cikacak bebek alindiktan sonra yine iceri tikilacak hepsi. Ilk hafta iki buklum gezeceksin agrin olacak kucucuk bebegini bile kucagina alirken zorlanacaksin. Ufak bir ihtimal de olsa belki enfeksiyon olacak. halbuki epiduralla normal dogum yaparsan hem hic aci duymayacaksin hem de dogumdan sonra hemen ayaga kalkacaksin hic agrin sizin olmayacak. Ama tabii sezaryen bebek icin cok rahat ve riski yok. Iki yontem de zor ama bence nedensiz sezaryen olma. Sevgilerr
Ece

bence dr un doğru söylemiş cnm.daha şimdiden stres yapmışsın.bunu hiç düşünme derim bende çok korkuyordum ama normal doğurdum ve inan doğum acısı sancısı diye bişey hatırlamıyorum bile.
hiç kafayı takma buna anın tadını çıkar nasıl olsa bi şekilde çıkacak.

Kendisinin de işine gelmemiş olabilir. Sezeryan onlar için çok rahat çünkü...
Herkes korkuyor, siz doğru olduğunu düşündüğünüzü yapın.

Aslında bu açıdan da düşündüm. Zaten doktorumun da sezeryandan yana bir hali var. Bana göre normal doğum yapamazsın dememeliydi. Her korktuğumu söyledğimde sezeryan yaparız o zman diyor.E bu da beni ürkütüyor..

ohooo daha cok var be canım..sımdıden dusunme bunları sen...
yanı dusunde takıntı yapma..
once ne ıstediğini ıyı bil..normal ıstıyorsan sonun akadar dıret ve korkme.sen kendıne guvenmezsen yaparım dıyemezsen doktor mu sana guvencek???herlade ole der sana..ıkı sancı cekıp dayanamıyrum sezaryene alın benıı dıye bağıracağını düşünür tabi..
kolay bır doğum yapman ıcın once zaten kendınne guven sart.eğer guvenın tam değilse ıc bu ıse kalkısma..
hem sımdıden bukadar takıntı yaparsan hamıleliğin tadını cıkaramazsın.
zaten son gunlerde bunlarla kafanı yeterınce yoracaksın..

ben su anda 20 aylik olan oglumda sezaryen oldum ve simdi 2 ay sonra ikiz kizlarimda da yine sezaryen olmak zorundayim. bence esas sezaryenden korkun sonucta bastan basa yarilacak karnin butun organlarin disari cikacak bebek alindiktan sonra yine iceri tikilacak hepsi. Ilk hafta iki buklum gezeceksin agrin olacak kucucuk bebegini bile kucagina alirken zorlanacaksin. Ufak bir ihtimal de olsa belki enfeksiyon olacak. halbuki epiduralla normal dogum yaparsan hem hic aci duymayacaksin hem de dogumdan sonra hemen ayaga kalkacaksin hic agrin sizin olmayacak. Ama tabii sezaryen bebek icin cok rahat ve riski yok. Iki yontem de zor ama bence nedensiz sezaryen olma. Sevgilerr
Ece

Canım senin gibi düğünüyorum. Nedensiz sezeryan olmak istemiyorum. Eşim de hekim ve keyfi sezeryanı istemiyor. Gel gelelim bulunduğum ilde normal doğumda epidural uygulanmıyor:1no2: Gerçi ağrıya dayanıklıyımdır da şu doğumu facia gibi anlatanlar olmasa:eek: ..

Son düzenleme:
Haklısınız erken olduğunu biliyorum. Doğumum nisan ın ilk haftası nasipse. Ama elde değil. İnsan düşünmeden edemiyor.

Ece

arkadaşa normal doğumun rahatlığını anlatacağım diye sezeryanla doğum yapmak isteyenleri ve zorunlu olanları korkutmuşsun.
Renklendirdiğim kısımlardan bahsediyorum, yok böyle bir şey karın baştan başa yarılmıyor, bütün organlar falan dışarıya çıkarılıp,yine içine tıkılmıyor... Ben okurken güldüm, ama bilmeyen korkmuştur.

Ece

youtube ta bir yığın sezaryen viedosu izledim. Hiç dediğin gibi bir şey görmedim. Sezaryen olan bir kaç arkadaşımın da kesi izlerini gördüm. En çok 10-13 cm kadardı?

kızlar ben normal doğum ancak ağrısız yapacağım işallah yani epidural anestesi ile oluyor sen acı ağrı hissetmiyorsun :) belden altının uyuşması :)

canım öncelikle allah sağlıkla kurtarsın.normal doğumu yapacak olan sensin sezeryanı yapacak olanda dr.eğerki kendi kendine telkin verirsen evet ben normal doğum yapıcam yapabilirim dersen yaparsın.ben en başından beri hep kendimi normal doğuma hazırladım ve inşallahta herhangi bir sağlık problemi olmadığı sürece normal doğuma sonuna kadar gidicem.inşallah seninde gönlünden geçen şey olur.

canim ben de senin gibi normal dogum istiyorum ve bu konuda senin gibi bir korkum yok. yani bir seyi gercekten istersen, dikenine de katlanmak zorundasin. ama sen hem normal istiyorum deyip hem de korkuyorum vs her seferinde doktora hatirlatiyor olmalisin ki o da senin pimpiriklenmene artik sen en dersen o demis. yani artik yakinmalarindan bikmis bence.

yapman gereken kararini vermek ve arkasinda durmak. ha o zamn gelir aksilik cikar sezeryan olmak zorunda kalirsin o apayri bir olay. o zorunluluk.

bir de epiduralle dogum neden yapilmiyor? gerekirse baska bir yere gitme imkanin yok mu? cunku epidural anneler icin buyuk rahatlik.

soyle dusun. lazerli goz ameliyetindan once kesilip bicilerek yapilirmis ameliyat. bu da yani sey. daha ustunu cikmis.bence obsiyonlarini iyi aratir gerekirse ailenin memleketinde vs dogum yap rahat edersin.

canımm arkadaşlara canii yürekten katılıyorum bende bir anne adayı olarak normal doğum taraftarıyım üstelik bel fıtığı rahatsızlığım olduğu halde. doktorun ya seni çok panik atak görüyor heyecan yapıp olabilecek tehlikeleri göz önüne getiriyor ve bu sebeğle normal yapamazsın diyor, yada doktorun senle uğraşmak istemiyor nede olsa sezeryanda doktor karar verecek bebeğin ne zmaan geleceğine ama normalde bebek karar veriyor bizler değil :):):)
canım diğer arkadaşın dediği gibi sezeryan çokta kötü değil birazcıcık abartmış sanki bütün organlar çıkmıyor dışarı öyle boydan boya kesilmiyor göbek falan bununla ilgili videolar var hemde sürüsüne bereket eğer yüreğin kaldıracaksa izle gör derim ben her iki doğum şeklinide.
ama herşeyden önce sakin ollll.... bu çok önemli....

Ece
arkadaşım ne yaptınız siz ya. hamile bir bayana normal doğumu böylemi "sevdireceksiniz!" çok enteresan gerçekten.
arkadaşım ben 2 sene önce sezeryan ile doğum yaptım. akşamına ayağa kalktım, iki büklüm falan gezmedim. doğumdan çıkar çıkmaz bebeğimi de emzirdim(süt sorunum olmadı yani). gerçekten çok rahat bir doğumdu. şuan hamileyim ve yine sezeryan olucam. normal doğumunda riskleri var sezeryanla doğumunda. ama en doğru kararı sen vericen. çünkü en rahat doğum kendini psikolojik ve fizyolojik olarak hazır hissettiğin doğumdur. ama daha bunları düşünmen için çok erken, sadece iki doğum şeklinde de bilgin olsun mutlaka. hazırlıklı git hastaneye. şimdiden hayırlı doğumlar. yerimseniben

arkadaşa normal doğumun rahatlığını anlatacağım diye sezeryanla doğum yapmak isteyenleri ve zorunlu olanları korkutmuşsun.
Renklendirdiğim kısımlardan bahsediyorum, yok böyle bir şey karın baştan başa yarılmıyor, bütün organlar falan dışarıya çıkarılıp,yine içine tıkılmıyor... Ben okurken güldüm, ama bilmeyen korkmuştur.

sana katılıyorum canım arkadaş yanlış ifade etmiş. iki doğum şekli konusunda az yada çok bilgim olsada okurken bi an korku sardı içimi.. sezeryan ile doğum yapma ihtimalim var ama bi o kadarda korkum!

X