Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yanmış, Yıpranmış, Kuru Saçlara Bakım Suyu Tarifi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Yaşasın mis kokulu ve dokunulası saçlar

kılıç balığı.senin açtığın konuları özellikle takip ediyorum.nedendir bilmiyorum ama seni kardeşim arkadaşım gibi seviyorum.(tanımadığım halde)

öncelikle konu sahibi arkadaşa çok teşekkür ederim.ilk işim bu yağları almak.ben birkaç soru sormak istiyorum
1-benim saçım çok dökülüyor.siyah boyalı.daha fazla dökme olayı olurmu bu yağlarla??

2-su,dan kastınız kaç ml?

3-saçı benim gibi hem dökülen hemde dipleri yağlı uçları çok kuru hışır hışır olan arkadaşlar şampuan ve saç kremi ne önerirsiniz?

4-bu yağların ortalama fiyatları ne kadar?burda aktardan aktara çok fiyat farkediyor.kolay kazıklıyorlar bilinçsizsen.en azından kazıklanmamış olurum.

şimdiden teşekkür ederim cevaplayanlara

Canım yorumun için çok teşekkür ediyorum, çok mutlu oldum :)

1-Yağ bakımlarında zaman zaman dökülme olabilir özellikle ilk kullanılmaya başlandığında...Bunun sebebi miyadı dolmuş ve yavaş yavaş dökülmesi gereken yaşlı saçları topluca dökmesidir.Yani günde 100 tele kadar olan bir dökülme zaten normal karşılanıyor ama eğer kafanda yaşı saçların varsa ve diyelim o 10 gün içerisinde dökülmeye hazırlık yapılmışsa yağ bakımları dolaşımı hızlandırdığı için bu saçları topluca döküyor.Yani saçlar önce dökülüp sonra hızlı bir biçimde yeni saçlar çıkıyor...Ama gliserinli bakımı kastediyorsan onu zaten kafa derimize sürmediğimiz için dökülme olmaz...

2- Sudan kastımızı tam olarak ml olarak bilemiyorum ama 1 çay bardağı olarak hesap ediyoruz...
3-Benimde saç diplerim yağlı saç uçlarım kurudur, herhangi bir şampuanın içerisine çam terebentin katarak saçların hışır hışır olmasını biraz azaltabilirsin ve başlıkta adı geçen Amonra'nın gliserinli tarifini yaparsan o kuruluk tamamen ortadan kalkar.
4-Gliserin 6 lira civarı eczaneden alabilirsin, bunun dışında badem yağı 5 lira civarı, jojoba yağı 6 lira civarı...Menekşe yağıda o civardadır diye tahmin ediyorum...

Son düzenleme:

canım çok teşekkür ediyorum içten cevabına,samimiyetine...
en kısa zamanda uygulamaya başlayacağım.teşekkürler...

hemen yarın bende deniyorum.saçlarımın protein ihtiyacını giderebıldım ama kuruluk var bıraz...

Güzel bir karışıma benziyor. Evde de avonun bademli durulanmayan saç kremi var banyodan çıkışta onu sürüyorum genelde. İkisini birlikte kullanmak zarar verir mi acaba? Uçları kurudukça bu karışımdan sıksam yormuş mu olurum saçları bilemedim

sorun olacağını sanmıyorum canım ama bu sıvıyı kullanıkça başka bişeye ihtiyaç duymuysun zaten.

sen istersin de ben yapmaz mıyıııııııııım

gliss in kokusu ölsün istiyorum hatta yan yan bakıyorum gliss şişesine yarın onu döküp içini buradakilerle doldursam mı diye

Hay yaşa :)

Bu arada forumda herkes gliss çok güzel kokuyor diyor bense kokusundan nefret ediyordum ama herkes güzel deidği içinde acaba bende mi sorun var diye düşünüp sesimi çıkartamıyordum, demek yalnız değilmişim

sen istersin de ben yapmaz mıyıııııııııım

gliss in kokusu ölsün istiyorum hatta yan yan bakıyorum gliss şişesine yarın onu döküp içini buradakilerle doldursam mı diye

evet yalnız değiliz kuzular glissin kokusunu beğenmeyen az sayıda insan birbirimizi bulduk
hacı hacıyı mekkede deli deliyi dakkada bulurmuş

Bu gliserin formülünü farklı farklı kaç topikte okudum ama bu kadar güzel ballandırarak anlatımı yoktu hemen başlıyorum evde ne varsa katarak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…