Yanımızda çalışan çocuk esrar içiyormuş.:(

Freegril

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2007
1.727
23
Dün duydum ve şok oldum.Çocuk aşırı sessiz ve saygılı bir çocuk o yapıyorsa herkes yapar diye düşünmeye başladım artık.Şimdi İstanbulda değiliz.Döndüğümde ne yapsam diye kara kara düşünüyorum.Eşim ne yapabiliriz ki diyor ama ben sessiz kalmak istemiyorum.Zaten etrafımda çoğu insan biliyormuş.Ve sessiz kalıyorlarmış.allah korusun bizide çocuklarımız var nasıl sessiz kalırım.Sizce ne yapayım kızlar.Amcası ortağımız oluyor.Direk onamı söylesek.Çok tepki verir diyede korkuyorum.Yani çocuğa yol göstermek istiyorum sinirlendirmek yanlış birşey yapmasınıda sitemiyorum.Bana fikir verin.

bence bu konuyu once o cocukla konusun..
amcası sert cıksa allah korusun farklı bir tepki verebilir...kendisine yada bir başkasına zarar verebilir...
konusurken yapma bırak demek cok dogru olmaz...bagımlı oldugu ıcın bırakmak istesede bırakamaz..
profesyonel bir yardım alması konusunda onunla konusun tepkilerine bakın...duruma göre sonra ailesi ilede konusursunuz...allah yardımcızı olsun...ama malesef gün gectikce bu sayı artıyor...

benim kuzenimin eşi kullanıyormuş bu illeti ben aylar sonra duydum ve hala şoktayım
ve o bile bile evlenmiş adam tedavi olmayı bırak devam ediyor içmeye

sanırım genç bir çocuk onu topluma kazandırın tekrar. Dışlamayın bence. gençlerimiz bu uyuşturucu batagına gün geçtikçe batıyor. vazgeçmesi için ne yapılması gerekirse onu yapın lütfen.

sanırım genç bir çocuk onu topluma kazandırın tekrar. Dışlamayın bence. gençlerimiz bu uyuşturucu batagına gün geçtikçe batıyor. vazgeçmesi için ne yapılması gerekirse onu yapın lütfen.

Ben zaten bu konuyu saklayacak yada unutacak yapıda bir insan değilim.Bende önce çocukla konuşalım dedim eşime eşimde bize yalan söyler dedi.Bıraktım der bırakmaz dedi.İşten çıkarmakta doğru olmaz.Bizim ondan kurtuluşumuz olur ama onu göz göre göre itemem uçurumdan aşağıya.Ama yanımızda çalışan küçük çocuklarda var.Yani yanımızda çalışırken başkasınada zarar vermesine izin veremem.istanbula gidince güzelce bir düşünücem ve en kısa zamanda bu olayı çözücem.Bunalıma felan girerse diyede korkuyorum.Yanlız gerçekten buna topluca dur diyecek birileri olması lazım.Çünkü gençliğimiz çocuklarımız tehlikede.

polise göturun bıraz hırpalasın da ıcmesın bıdaha ıyılıkle olur mu bu hastaneye yatırın olmazsa hastalıgı gecsın sokaga da atmayın ama vazgecmeyı bılsın bu ılletten

polise göturun bıraz hırpalasın da ıcmesın bıdaha ıyılıkle olur mu bu hastaneye yatırın olmazsa hastalıgı gecsın sokaga da atmayın ama vazgecmeyı bılsın bu ılletten

Bence polis kötü fikir.Çünkü bu çocuk ergenlik çağında yani yapacağımız bir hata onun hayatına mal olabilir.

Bu pislikler heryerdeler artık...Küçücük çocuklar bile kullanıyo bende komşu kızından duydum.Kızı tehdit etmşler okulda ya esrar ya sigara parası die...Hayat çok kötü malesef.İşin garibi bu şeyi kullananların çoğu bunun zararlı olmadığını sigara gibi etkisi olduğunu düşünüyolar.İstersem kullanmam bırakırım falan...Keyif verdiği için , hayatla derdi varsa .Bir kaç saatliğine onu mutlu etmesi bu illete devamını sağlıyordur.Bence konuşulması gereken şey ailevi sorunlarının olup olmadığı,genelde sorun bu...İlgisizlik.Yardım etmek istediğinizi söyleyin onun yanında olacağınızı ve bu şeyin sonunu beyninin ve vücudunun ne gibi hasarlar alacağını,kimse için buna değmeyeceğini söyleyin...

Ay ne fena canım yaaa! İnsan ikilemde kalır gerçekten. Rabbim sana kolaylık versin ve o çocuğu da bu illetten yara almadan kurtarsın. Çok dikkatli olmak gerek. ama bence ailesine söylemeyi dene. Kötü birşey olursa biliyordun da neden söylemedin demesinler sana... Bu sorumluluğu tek başına üstlenmeni doğru bulmuyorum ben.

sessız kalınır mı hiç benneyaptımki
konusurum kendisiyle anlamadı amcasına söylerim :1closedeyes:
yarın öbür gün başkasına alıştıracağı ne malum

Dün duydum ve şok oldum.Çocuk aşırı sessiz ve saygılı bir çocuk o yapıyorsa herkes yapar diye düşünmeye başladım artık.Şimdi İstanbulda değiliz.Döndüğümde ne yapsam diye kara kara düşünüyorum.Eşim ne yapabiliriz ki diyor ama ben sessiz kalmak istemiyorum.Zaten etrafımda çoğu insan biliyormuş.Ve sessiz kalıyorlarmış.allah korusun bizide çocuklarımız var nasıl sessiz kalırım.Sizce ne yapayım kızlar.Amcası ortağımız oluyor.Direk onamı söylesek.Çok tepki verir diyede korkuyorum.Yani çocuğa yol göstermek istiyorum sinirlendirmek yanlış birşey yapmasınıda sitemiyorum.Bana fikir verin.

arkadaşım seni esefle kınıyorum fiziksel şiddetten yana oldugun için; sen kendi çocuklerını da döverek terbiye ediyorsundur.ayrıca esrar içiciliginin(hammeddesinin ekimi,imalatı,alım,satım,bulndurma,teşvik etme,içecek yer temin etme) caydırıcı bir cezası yoktur

arkadaşım seni esefle kınıyorum fiziksel şiddetten yana oldugun için; sen kendi çocuklerını da döverek terbiye ediyorsundur.ayrıca esrar içiciliginin(hammeddesinin ekimi,imalatı,alım,satım,bulndurma,teşvik etme,içecek yer temin etme) caydırıcı bir cezası yoktur

Kusura bakmayın ama ben arkadaşın mesajında fiziksel şiddeten yana olduğuna dair bişey okumadım ?

Allah allah benim bu yazımdan nasıl dayak yanlısı olduğumu çıkardınız çok şaşkınım.Banamı cevap yazdınız ?

aman aman allah korusun
sakın hafife almayın
esrarla başlar sonrasında hap kokain ve eroin gelir sonrası zaten malum rabbiim uzak tutsun
hem çocukla hem amcasıyla konuşun derim ben
ama asla hiç kimse sert konuşmasın
ve bir an önce bulunduğu ortamdan arkadaşlarından koparın

X