Yangınlar ve kuruyan suyumuz

seyyah_m

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2008
103
1
Yamur bulutlarını çeken ormanlarımız ya dikkatsizlikten yada kasıtlı olarak birbir yanmakta! Onların yerine yenilerinin gelmesi yıllar almakta ama nedense bunu görmezlikten gelip hala daha yanan ciğerlerimize önem verememekteyiz.
Benim aklıma şöyle bir halkı kendine getirme ve bu konuyu önemsemetme değer bir çalışma geldi. Ancak bu nekadar doğru ve duyarlılığı arttırıcı olur bilemiyorum. Sizlerlede paylaşarak bu konuda konuşmak istiyorum.

Yangınlardan dolayı ormanlık bölgenin ne kadar yağmur suyunu bünyesine barındırdı yaklaşık derğerle ifade edilse, ve bu kullandığımız dula kıyaslansa olmazmı.
Belki ülke vatandaşımızın biraz daha vicdanı titrer ve önemser hala gelir
:uhm::enbuyukkk:

birilerine arazi lazım canım bu mevsimde doğaldırr..:1closedeyes:

birininde oğlu su ticaretine başlarr onuda ordan tedarik ettik mi bu iş tamamdır..

canım protestona katılıyorum..

a.s. Canım çok haklısın, ormanlarımızı yeterince koruyamıyoruz . İnan Antalya daki son yangını televizyondan göz yaşları içinde seyrettim çünkü 1992 yılında büyük Çamyuva yangınında oradaydım , çok korkunç bir şey dilerim Allah bir daha göstermez . İstiyorum ki tüm insanlık ve tüm dünya adına herkes bu konuya duyarlı olsun çünkü hepimizi ilgilendiriyor . Görüşmek dileğiyle , sevgiyle kal Şeniz

Birilerini ticareti için yapılan yangın herhalde köyüde sarmamalı.
İnsanlarının yaşadıkaları yerlere göz dikecek kadar gözü dönmüşlük!!!
Allah böylelerinden ve yapacakları düşmanlıklarından korusun bizleri...

Çamyuva'daki 1992 deki yangın bizim evimizin tam önünde olmuştu. ben o zmanlar 4 yaşlarındaydım. Öyle kurkunçtu ki! Çamyuva Balçıklı mahallesinde idi, ki orasıda 3 tarafı dağdır, evleri sadece yol ayırır dağdan diğer tarafıda açıktır. Kapıyı açınca karşımızda koskoca bir yangın bütün mahalle kendi evinin önünden yangına müdehale ediyor ve yangın kendi kendine sönmeye başlarken itfaiyeyi gömüştüm. Tam hatırlamıyorum ama yanlış değilse yangın bittikten sonra gelmişti. O manzara hala daha gözlerimden gitmez. Ve şimdi çok ama çok iyi anlıyorum o insanların yanan yüreklerindeki acıyı.
Bir ağacın bile yürek yakması gerekirken şimdiki ne kadar anlatılmaz bir acı...
Allah yardımcıları olsun..amin.

yangın deyip geçmek büyük hata olur. herşey birbirine o kadar bağlıki, bir yangın zincirleme felaketlere sebep olabilir. böyle böyle dünyamızı mahvediyoruz. havamız, suyumuz, toprağımız...herşeyi kirletiyoruz, yok ediyoruz....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…