yan bel sorunu

tasarimcibayan

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2014
4.797
4.856
selam kızlaro_O 25 yaşındayım 56 kiloyum 168 boyundayım 36 beden giyiyorum hatta 34 beden bile giyebiliyorum fakat şşöyle bir sorunum var ne kdr zayıf olursam olayım yan belim hep var. lisedeyken o giydiğimiz düşük bellerden dolayıo_O
merak ettiğim şey evet şunu yaptım kesin gitti hiç kalmadı dümdüz oldu diyen var mı yani bunu başarmış olan var mı :KK54: artık fena takıntı haline getirdim bunu :cry: biraz başarı hikayesi duymak beni çook mutlu eder:rolleyes:

Konuyu takibe aldim bende de ayni problem söz konusu ne kadar zayiflasam zayiflayayim yokk gitmiyor

kızlar sorunsa asıl sorun bende yan bel çevrem 104 cm oldu belimse 83. ama ben bir dönem 12 kg vermiştim onlarıda yok etmiştim 38 bedene düşmüştüm şuan yine diyet spor yapıyorum. onun için bir twister edinin veya parklarda da var dizlerinizi hafif bükerek dik duruşla bi sağa bi sola dönün. dünebildiğiniz kadar dönün. günde 5er dk ile başlayarak 20 ye kadar arttırabilirsiniz. ben kadar değilseniz 1 aya toparlanır. ve tavsiyem sabah aç karına yapın. ben yanlarımı 20 cm kadar inceltmiştim. tabi çok uzun bir zaman dilimindeydi artık miktarına göre..

kızlar sorunsa asıl sorun bende yan bel çevrem 104 cm oldu belimse 83. ama ben bir dönem 12 kg vermiştim onlarıda yok etmiştim 38 bedene düşmüştüm şuan yine diyet spor yapıyorum. onun için bir twister edinin veya parklarda da var dizlerinizi hafif bükerek dik duruşla bi sağa bi sola dönün. dünebildiğiniz kadar dönün. günde 5er dk ile başlayarak 20 ye kadar arttırabilirsiniz. ben kadar değilseniz 1 aya toparlanır. ve tavsiyem sabah aç karına yapın. ben yanlarımı 20 cm kadar inceltmiştim. tabi çok uzun bir zaman dilimindeydi artık miktarına göre..
Aslında twisterım var dur buna başlayayım ben sabahları o zaman

Birkaç hareketi duzenli olarak yapsan yeterli :)

images (2).jpg Bunu pilates bandiyla yapıyorum ben. Bandi ayaklarinin altina alip uclarindan tutuyorsun sağa sola egiliyorsun.

images (38).jpg Bunu ayakta yapıyorum. Twister kullaniyorsan buna gerek yok zaten.

images (1).jpg Bu hareketi bantla ve doğru yaparsan yanlarda etkili.

images (1).png Bir sağ topuga bir sol topuga uzaniyorsun.

images v(1).jpg indir.jpg

Ben de yapıyorum bunları bikac gündür etkisi nasıl olacak bakalım :)

Yan bel kalinligi gobekle beraber 91 bende :kızgın:

Konuyu açtığın gunden beri kullandin mi canim twisteri ? Etkisi var mi ?

Eki Görüntüle 1871562 Bunu pilates bandiyla yapıyorum ben. Bandi ayaklarinin altina alip uclarindan tutuyorsun sağa sola egiliyorsun.

Eki Görüntüle 1871563 Bunu ayakta yapıyorum. Twister kullaniyorsan buna gerek yok zaten.

Eki Görüntüle 1871565 Bu hareketi bantla ve doğru yaparsan yanlarda etkili.

Eki Görüntüle 1871566 Bir sağ topuga bir sol topuga uzaniyorsun.

Eki Görüntüle 1871567 Eki Görüntüle 1871564

Ben de yapıyorum bunları bikac gündür etkisi nasıl olacak bakalım :)

Yan bel kalinligi gobekle beraber 91 bende :kızgın:

Konuyu açtığın gunden beri kullandin mi canim twisteri ? Etkisi var mi ?

Resimler için teşekkürler deneyeceğim evde twister aleti bi köşede duruyodu tekrar çıksın bakalım

kızlar teşekkür ederim fikirleriniz için. twisterım şehir dışındaydı dün getirdim başlıyorum artık. bunun dışında buradaki bi diyete başlayıp hem bi kaç kilo verip hem de incelmeyi hedefliyorum bakalım. sizde durumlar ne ?

benimde sizler gibi yan belim vardı.
yazın o kadar rahatsızdımki sıktırmalı lastıklı zıbın giyerdim.
ve sıcakta bunalırdım.
s-m giymeme ragmende xl alırdım.

neyse ip atlayarak sorunu çözdüm.günlük yaklaşık 1000 ip.zaten en fazla 30 dk sürüyor. üstelik gun içinde bın atlaman yeterlı.
bu yıl bırak zıbın giymeyı atlet dahi giymiyorum.

benimde sizler gibi yan belim vardı.
yazın o kadar rahatsızdımki sıktırmalı lastıklı zıbın giyerdim.
ve sıcakta bunalırdım.
s-m giymeme ragmende xl alırdım.

neyse ip atlayarak sorunu çözdüm.günlük yaklaşık 1000 ip.zaten en fazla 30 dk sürüyor. üstelik gun içinde bın atlaman yeterlı.
bu yıl bırak zıbın giymeyı atlet dahi giymiyorum.
aa ciddi misin ? öncesi sonrası fotoğrafın var mı peki ? ölçülerin veya canım ?

bu arkadaşımızın belirttiği bütün hareketler işe yarayacaktır. ben en baştaki sağa sola eğilme hareketini yıllar önce ebru şallıdan görüp yapmıştım. kesinlikle işe yarıyor:halay:günde 200-300 tane yapabilirsin. yani sağ 150 sol 150 gibi.

bir de düşük bel giymeyin derim. evde pijamanızı falan yukarıya çekin en azından:eğlence:

Eki Görüntüle 1871562 Bunu pilates bandiyla yapıyorum ben. Bandi ayaklarinin altina alip uclarindan tutuyorsun sağa sola egiliyorsun.

Eki Görüntüle 1871563 Bunu ayakta yapıyorum. Twister kullaniyorsan buna gerek yok zaten.

Eki Görüntüle 1871565 Bu hareketi bantla ve doğru yaparsan yanlarda etkili.

Eki Görüntüle 1871566 Bir sağ topuga bir sol topuga uzaniyorsun.

Eki Görüntüle 1871567 Eki Görüntüle 1871564

arkadaşlar ben twist ve dambılla calısıyorum dambılı 2 kg sağ elime alıyorum sol elimi enseme koyuyorum ve kolumu açık bi şekilde tutup sağ tarafa 2 set 25 kere eğilip kalkıyorum sonra aynısının tersini sola yapıyorum ve twist 5 dk benim cok fena yağlarım vardı yanda onlar bile eridi bu hareketleri yapın 2 -3 haftada bile farkı görüceksiniz. ama cok yağlı şeyler yemeyin oranızda birikiyo olabilir özellikle şekerli şeyler aşırı vücut yağı yapıyo dikkatli olun. bi de mesela kilotlarınızı bile *afedersiniz* ince ipli olanlardan giymeyin yanları çünkü onlar bile kat yapıyo oraya yağ oluyo vücut ona alışıyo ve düşük bel giymeyin o da cok fena bel yağı yapıyo pijamanızı bile belinize kadar cekin ev icinde otururken.

Canim bende ayni dertten muzdaribim
Ama imkansiz degil asla gitmeywcek diye bise yok ben oldukca zayifladim bidonem ve sanki incecik bir belim oldu..tek kotu yani bu bel incecik oluyor ama ufacik bir kacamakda ufacik da olsa geri geluyor...yan bel 500 kere hergun yap ak cok eykili

Canim bende ayni dertten muzdaribim
Ama imkansiz degil asla gitmeywcek diye bise yok ben oldukca zayifladim bidonem ve sanki incecik bir belim oldu..tek kotu yani bu bel incecik oluyor ama ufacik bir kacamakda ufacik da olsa geri geluyor...yan bel 500 kere hergun yap ak cok eykili
peki nasıl yaptınız o_O

Lazer lipoya 2 milyar veriyorsun yanları aldiriyorsun en fazla 4gun acısını çekiyorsun sonra rahatsin ugrasilcak şey değil bunlar ya

X