Yalova Valisi Selim Cebiroğlu: Üzgünüm

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
Yalova Valisi Selim Cebiroğlu: Üzgünüm
Sitene Ekle

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun geçtiğimiz hafta incelemelerde bulunmak için gittiği Termal Fen Lisesi’nde, dersanede kıyafetlerini beğenmediği için azarlayarak sınıftan kovduğu öne sürülen öğretmen Halil Serkan Öz için dün akşam ’Saygı Yürüyüşü’ adı altında düzenlenen protesto yürüyüşünde kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Vali Cebiroğlu, öğretmenin ölümünden derin üzüntü duyduğunu söyledi.Yalova Valisi Selim Cebiroğlu tarafından derse sakallı girdiği için azarlanan Termal Fen Lisesi matematik öğretmeni Halil Serkan Öz, dün yapılan protesto eylemi sonrasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti. Olaydan derin üzüntü duyduğunu ifade eden Vali Selim Cebiroğlu, "Yalova olarak, eğitim camiamızın üyesi, değerli personelimiz, Fen Lisesi öğretmeni Halil Serkan Öz’ün vefatının derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır, bütün eğitim çalışanlarına başsağlığı dilerim" dedi.

http://www.milliyet.com.tr/yalova-valisi-selim-cebiroglu--gundem-2038913/

13 yildir itibarsizlasa itibarsizlasa ogretmen bugune geldi.
Tum guc bunlarin eline verileli sehrin agasi olduklarini saniyorlar.O sinifa girerken once kapiyi tiklatacaksin.Ogretmen girin derse gireceksin !
Ne de basarili bir ogretmenmis.Tubitak odullu...Okunmasini ta siye ettigo kitaplarin paylasildigi bir fotograf var.Bakarsaniz hocamizin kalitesinin,vizyonunun nasil farkli oldugunu anlarsiniz..

Muharrem Ince ne guzel dedi:

BEN SANA VALI OLAMAZSIN DEMEDIM ADAM OLAMAZSIN DEDIM...

Halil serkan öğretmenin öğrencilerine verdiği okuma listesini ekledim. :KK43:

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    163 KB · Görüntüleme: 190
Artık üzgün olsanız ne yazar, bir ÖĞRETMEN ettiğiniz hakaretler yüzünden kalp krizi geçirip öldü, üzgün olmanız o öğretmeni geri getirebilecek mi Sayın Vali?
Insanlık takım elbiseyle mi oluyor? Büyük ihtimalle takım elbiseyle karşılanmamış olmayı yüksek haysiyetinize, makamınıza hakaret olarak algıladınız.
Azarlamalarınız, hakaretleriniz bu sebeplerdendi değil mi? Nasıl olurda kosssssskocaaa vali takım elbiseyle karşılanmaz, valinin karşısına çıkarken traş olunmazdı derdiniz, itiraf edin.

Benim bir din öğretmenim vardı, yaşıyorsa Allah Ömür versin inşallah, tek bir takım elbisesi vardı, su yeşiliydi hiç unutmam, belli ki gariban bir adamdı, yüzü soluk zayıf biriydi, yeterince gıda alamadığı anlaşılıyordu:KK43: 3 yıl boyunca yaz-kış onu hep o su yeşili takım elbisesiyle gördüm ve aynı ayakkabılarla, mezun oldum o hala aynı ortaokulda devam ediyordu ve yine aynı takım elbise üstündeydi.

Belki de memlekete ana babasına gönderiyordu kazancının bir kısmını, belki başka bir sıkıntısı vardı bilemiyorum ama hep üzmüştür beni onun tek bir takım elbiseyle öğretmenlik mesleğini icra ederken yaşam mücadelesi veren hali:KK43:

Bunu neden anlattım, çulla çaputla insanlık olsaydı, benim o gariban öğretmenimi nasıl hor görürlerdi kimbilir:KK43:
Zaman ye kürküm ye zamanı, üstündeki çulun Göze hitap ediyorsa beysin paşasın, beğenilmezse kıyafetin dilencisin marabasın...

Öyle bi şey ki tek suçu aslında farklı sendikadan olmak.eger hükümet yanlısı sendikadan olsaydı o sakallar asla vali denilen şeyin gözüne batmayacakti bundan eminim.ulkede demokrasi mi var sanki görünen Türkiye Cumhuriyeti yasatilan muz Cumhuriyeti

Hala hak hukuk bla bla derler.boyle bir öğretmeni bir hadsizin saçmalamalari sonucu kaybettik utanıyorum ya

Ne kadar kaliteli ne kadar cagdas bir ogretmenmis.
Ben bu fotoya takildim.Bir ogretmenle kolay kolay su yakinlik su frekans saglanmaz...Zaten gecen hafta ogrencileri valiye karsi ogretmenlerini savunmustu.Belli ki ne kadar sevilen bir ogretmendi..
Yazik oldu yazik...Meydan siyasi iktidarla basamaklari cikan makam fetisisti adamlara (!) kaldi.Yazik..

Eklentiler

• FB_IMG_1428150564399.jpg
    FB_IMG_1428150564399.jpg
    20,3 KB · Görüntüleme: 171
Bence bilerek ayarlandı hersey bilerek bu yasatildi ogretmen arkadasimiza asla tesadüf bi sınıfa girildi bunlar oldu diye düşünmüyorum ben.

Insanlar cocuklarini bile arkadaslarinin yaninda azarlamaktan kaciniyor, degil ki bir ogretmeni ogrencilerinin onunde azarlayip, dilenci diye hakaretler edip bir de siniftan kovup kucuk dusuruyor. O ogretmenin ogrencilerinin onunde dustugu duruma bakar misiniz? Kalp gecirmesin de ne yapsin?

Şaka mı bu adam ya?
Öğretmen sanki öyle durup dururken öldü açıklamaya bak.
Hiç üzerine bile alınma yok ki adamda.

Bu olaya çok üzüldüm yaa nasıl bir vicdanla bir öğretmeni öğrencilerinin karşısında rencide edersin vali olmak sana bu hakkı verebilir mi insanları kılık kıyafetiyle görüşleriyle yargılamamayı ne zaman öğreneceğiz acaba? Adamcağız ne kadar üzülmüş ki kalbi dayanamamış ...Allah rahmet eylesin :KK43:

13 yildir itibarsizlasa itibarsizlasa ogretmen bugune geldi.
Tum guc bunlarin eline verileli sehrin agasi olduklarini saniyorlar.O sinifa girerken once kapiyi tiklatacaksin.Ogretmen girin derse gireceksin !
Ne de basarili bir ogretmenmis.Tubitak odullu...Okunmasini ta siye ettigo kitaplarin paylasildigi bir fotograf var.Bakarsaniz hocamizin kalitesinin,vizyonunun nasil farkli oldugunu anlarsiniz..

Muharrem Ince ne guzel dedi:

BEN SANA VALI OLAMAZSIN DEMEDIM ADAM OLAMAZSIN DEDIM...
Arkadaşım ne güzel yazmışsın.. Eline sağlık..
Eskiden öğretmene kız verme varmış, şu an kız annelerinin en son isteyeceği meslek grubundan damat adaylarıdır öğretmenler.. Ne acı.. Ne yazık.

Allah rahmet eylesin .

Vali şu listeden 3 kitabı okuduysa tüm mal varlığımı kendisine hibe ederim.

Not: Gerçekten seçici bir liste.

Evet liste müthiş eksiklerimi acil tamamlicam ah ah. Böyle öğretmenler artık yok gerçekten.

X